Adnan Örnek “Sakatlıklar bizi yıktı!”

Sakatlaklıklardan yana çok çektiklerinin altını çizen Adnan hoca “Maça sakatlardan dolayı düşündüğümüz kadrodan farklı başladık ancak sahadaki oyuncularım yine de iyi mücadele ettiler. Emre devre arasına kadar idare etti çıkartmak zorunda kaldık. Aziz de sakatlandı ve bu sakatlıklar bizim oyundaki hamle şansımızı azalttı. Beşiktaş iyi bir takım ve yaşanan sakatlıklar bizi oyunun sonlarına doğru oyundan düşürdü. Oyuncularımı tebrik ediyorum. İyi mücadele ettiler. Bu şekilde mücadele ettikçe bizler kalan üç maçımızı da kazanmak istiyoruz.” dedi.

 

Beşiktaş’ın Portekizli oyuncusu Quaresma maç içindeki sert oyunu hakkında konuşan Örnek “Quaresma’nın maç içinde yaptığı hareketleri hakem olarak kaçırmamanız gerekiyor. Böyle sertlikler oyuncular arasında gerilime neden olabiliyor. Geçen hafta Çaykur Rizespor maçında kötü bir mağlubiyet almıştık. Bu hafta o kadar eksiğimize rağmen oyuncularımın sahada bir şeyler göstermesine hafta içindeki idmanlarda yardımcı olduk. Bu mücadele bizi umutlandırdı. Maç öncesi iki-üç sakatlık, maç içinde bu kadar sakatlık olunca bizi oldukça etkiledi. Maç içinde Emre ve Aziz’in sakatlığı bizi zor duruma soktu. Oyuna korkarak başlamadık. Maç içinde ekstra bir oyuna hamle yapmamıza gerek yoktu.” ifadelerini kullandı.

 

Batalla’nın sakatlığının ciddi olduğunu belirten Adnan Örnek  “Batalla bizim için çok önemli bir oyuncu ama iki haftadır ondan yararlanamadık. Ofansa top taşıma anlamında en iyi oyuncumuz olduğu herkes tarafından bilinen bir durum. Ciddi bir sakatlığı var. Onun yerine iki haftadır sahada olan Bilal ve Jorquera’dan memnunum iyi seviyeye geldiler. Eğer bu sakatlıklar olmasaydı maç skoru daha farklı olurdu. Ben oyuncularımın maçlarda bu mücadeleyi verdiği zaman bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum.” dedi.

 

Taraftarı desteğinin kendileri için çok önemli olduğunu söyleyen Adnan hoca “ Son yllarda gördüğüm en inanılmaz taraftar desteğini bu karşılaşmada gördüm. Ankaragücü taraftarı olan kardeşlerimize de çok teşekkür ederiz. Onlar bizi desteklemeye devam etsin biz onlara layık olmaya çalışacağız.” diyerek basın toplantısındaki soruları yanıtlamış oldu.

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu