Adnan Örnek “Mücadele etmek yetmeyecek!”

Adnan Örnek futbolcuların bir travma geçirdiğini ancak bunu çabuk atlatmaları gerektiğini belirtirken “Çok fazla konuşmak istemiyorum. Sadece birkaç cümle söyleyeceğim. Gerçekten çok zor bir süreçten geçiyoruz.  Çaykur Rize maçında bende dahil  olmak üzere camia büyük hayal kırıklığı yaşadı. Bize düşen görev Beşiktaş maçı ile onları motive etmek. Sadece mücadele etmenin yeterli olmadığı bir süreçteyiz. Artık tek hedefimiz var oynayacağımız tüm maçları kazanmak için sahaya çıkacağız. Futbolcuların geçmişte psikolojileri bozulmuş olabilir. Belki bu durum onların başına ilk kez geliyor.  Bu süreçten futbolcularımızın çıkmasını bekliyoruz Bizlerde elimizden geleni yapıyoruz. Bursaspor bu durumda olmamalı. Yönetimine, antrenörüne, camiasına bulunduğumuz konum yakışmıyor. Biz hep zirvede olmalıyız. Beşiktaş maçı bizim için büyük fırsat ve bu maç bizim ilacımız olacak. Beşiktaş karşılaşmalarını ben futbol oynarken de severdim ve benim için farklı bir ambiyansı olurdu. Güzel maçlar kazandık. Şimdi de teknik adam olarak galibiyet sevincini yaşamak istiyorum. Beşiktaş maçı ile yeni bir sayfa açıp kenetlenmek zorundayız. Taraftarımız bu konuda bize destek oluyor. Bu şehrin taraftarı kenetlendiğinde neler yaşadığımızı iyi biliyorsunuz. Avrupa rüyası, intertoro süreci, lig şampiyonluğunu hep taraftarla başardık. Kayıtsız şartsız futbolcu sahada mücadele edecek tribünde de taraftarımız bize destek verecek. Artık sadece ediyorum mücadele etmek değil, kalan dört maçımızı da kazanmak zorundayız. Mücadele etmek yetmeyebilir bize artık kazanmamız gerekiyor ve ligin en iyi takımlarından biri olan Beşiktaş’ı yenmek istiyoruz. Taraftarlar ile bütünleştiğimiz bunu anda başarabiliriz.”

“Futbolcular da bulunduğumuz durumdan dolayı çok üzgün ancak bunu atlatmalıyız. Bursaspor bu ligin en önemli takımlarından bir tanesi biz travmaları atlatmalıyız. Savaşmak zorundayız ve bu işin artık mazereti yok. Onlar da bunun farkında ve maça artık rahat çıkmalılar. Bursaspor taraftarı çok büyük bir taraftar ve oyuncular 45 bin kişiye bir mutluluk yaşatmalı. Ben Beşiktaş maçı ile beraber bu savaşı göstereceklerine inanıyorum” dedi.

Bursa.com

 

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu