Adnan Örnek “Korkmuyorum!”

Samimi ifadeler kullanan Örnek, “Çok kritik bir sürece girdik. Düzlüğe çıkması gereken bir takım var. Acilen takımın ayağa kalkması ve takımı taraftarla barıştırmak lazım. Bu 5 haftalık süreç çok önemli. Fazla irdelemeye zamanımız da yok. Ne yapmamız gerekiyorsa bunu yapmalıyız” dedi.

UZAYLI GİBİ BAKARDIM

Ben de Bursaspor taraftarıyım” diyerek sözlerine devam eden Adnan Örnek, “Onların içinden geldim. Açık söyleyeyim ben basit bir adamım. Atatürk Stadı’nda karton satarak buralara geldim. O günlerde Bursasporlu futbolculara uzaydan gelmiş gibi bakardım. Ben böyle futbolcu oldum. Bu ruhu altyapıda da yerleştirmek istiyorum. Futbolcular bunu da düşünmek zorunda. Her şey para değil. İş adamı değilsiniz, siz futbolcusunuz. Zevk almak ve taraftarı mutlu etmek zorundasınız” ifadelerini kullandı.

HİÇBİR ŞEYDEN KORKMUYORUM

Altyapı ruhunu her zaman yaşatacağının altını çizen Adnan Örnek, “Ben teknik direktör olmayabilirdim. Benim yerime başka bir Bursalı da olabilirdi. Benim için değişen hiçbir şey yok. Bursaspor ile altyapıyla düşündüklerim değişmedi. Hiçbir şeyden korkmuyorum. Bursa’daki bütün antrenörlere, futbolculara, taraftarlara herkese saygı duyuyorum. Herkes Bursaspor için bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ali olur, Veli olur hiç fark etmez. Bursa’yı Avrupa’nın en iyi futbol kulüplerinden biri haline getirmemiz lazım. Bu şehrin ayağa kalkması gerekiyor. Silkelenmemiz lazım. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor” şeklinde konuştu.

DAHA İYİSİ VARSA ÇEKER GİDERİM

Bursaspor artık bir futbol şehri olmalı” ifadelerini kullanan Adnan Örnek, şu konulara değindi:

“Bir şeylerden korkmamalıyız. Ben çiçeği burnunda bir teknik direktör olarak korkmuyorum ve bütün şehirden de aynı şeyi bekliyorum. Ben iddia ediyorum, bu takımın altyapıdaki oyuncuları en az bir kez UEFA Kupası’nı sonuna kadar kovalar. 1998-2000 arasındaki jenerasyonun Bursaspor’da güzel şeyler yapacağına inanıyorum. Bursa artık futbolla anılmalı. Sportif açıdan da sıralamada yer bulmalı. Bu işi benden daha iyi yapacak biri varsa ben ceketimi alır giderim. Bursalı gibi düşünmek zorundayım. Bursa artık bırakın Türkiye’yi Avrupa’nın en iyi futbol şehirlerinden olmak zorunda.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu