Adnan Örnek: Bursaspor şirketleşmeli

Bursaspor'un eski kaptanı ve teknik direktörlerinden olan Adnan Örnek sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Bursaspor Kulübü‘nün şirketleşmesi gerektiğinin altını çizen Adnan Örnek,Bursasporumuz için bu borç çok değil söylemleri artık modasını yitirdi. Tek çare Bursaspor Kulübü‘nün doğru bir model ile doğru bir yüzde şirketleşme ile kulübün ortak değerlerinin duracağı, taraftar, kongre üyeleri, sanayici, işadamlarının hisse alıp kulübün ortağı olacağı modeldir.” ifadelerini kullandı.

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Daha evvelden bu borç ödenir diyenler artık şirketleşme sözleri ediyorlar mevcut yönetimde bu kervana katıldı! Ama bunu nasıl 2 milyar TL borç ile yapacaklar o planı sezon sonuna saklıyorlar artık göreceğiz çünkü böyle bir hayati büyük adım ancak borçzadelerin onayı ile gerçekleşir onlarda buna karşılık tüm hisselerini isteyeceklerine göre aynı Eskişehirspor gibi bu kavgayı BAL liginde hala konuşuyorlar yani Serik son 3/4 dişine göre takımlar ile oynayacak Altınordu iç sahada yenebilecek takımlar ile karşılaşacak Bursaspor ise ilk 6 için yarışan takımlardan bu kadro ile tek Zonguldak dışarıda belki kazanır maçı var yani bekle bizi 4’cü küme

  21
  5
 2. bu borç Bursa büyüklüğünde ki bir kent için çekirdek parası.
  ayrıca şirketleşmeye bile gerek yok.
  tek sıkıntı bilinçli bir medya ve taraftarının olmaması.
  bu ikili son derece sabırsız ve sonuç odaklı.
  sporun her dalına sanki savaş gözüyle bakıyorlar.
  stat ve salonlardaki,
  ”vur kır parçala bu maçı kazan! burası bilmem ne buradan çıkış yok! ölümüne bilmem kim ölümüne! ölmeye, ölmeye, ölmeye geldik bilmem kime koymaya geldik!”
  tezahüratları spora nasıl baktıklarının bir kanıtı aslında.
  bu ülke genelinde de böyle.
  futbolumuzun gelişmemesi, kulüplerin devasa borçları, saha olaylarının artmasının temelinde hep spora olan hastalıklı bakış açısının birer kaçınılmaz sonuçları aslında.

  tekrar Bursaspora dönersek, bu borcu bu kent 1 saatte bulur ve öder. bulunmamasının ve kapanmamasının nedeni 3-4 yıl sonra gene aynı noktaya gelme endişesi.
  çare,
  zihniyet değişikli, yani sportif ve kentlilik bilincinin gelişimi, yani eğitim şart…

  10
 3. Kaptan sen konuşma gözünü seveyim. Olmadı senden be. Ben çocuktum ikinci nejat biyedic olacaksın diye bekliyorduk şimdi çocuk sahibiyim hala sadece konuşuyorsun.

  4
  2
 4. bence şirketleşmemeli. bakın adanademirspor bile transfer yasağı cezası aldı..onun için mayıs ayını bekleyin. kongreye 20-22 milyon euro civarı para ile geliyoruz. TAHTA AÇMAK BİZİM İŞİMİZ.

  4
  1
  1. @RECEP GÜNAY fan yorumuna yanıt olarak

   20-22 milyon euro ile kim geliyor? Yalan yanlış şeyler yazıp durmayın burada 20 milyon euroyu kim verir? Lira bile değil “euro” 20 milyon euroyla gelen şimdiye transfer tahtasını son seçimden sonra açmıştı ama yok 20 milyon euroyla gelen yok yalan yorum yazmayın kısaca milleti kandırmayın…

 5. ya birader senin sözünün ne hükmü var? yıllarca takımın başına geçmek için kendini yırttın, muradına erince de batırdın gittin. biz küçüldükçe böyle fasulyeler nimetten sayılıyor işte, çok yazık…

  2
  2
 6. Şirketleşmeye şirketleşelim.
  Çok iyi olur.
  Hatta TFF ye göre de gerekli.
  Süresi belirlenmiş.
  Zaman da daralıyor.
  İş hisse satışına gelince orası oldukça zor ve uzun bir süreç.
  Konunun uzmanları en ince ayrıntısına kadar açıklama yapmalılar.
  Çünkü insanlar A. Ş. Olacağız herkes hisseleri satın alacak ve dertler bitecek düşüncesine kapılmış olabilir.
  Şirketleşme ayrı halka arz apayrı konular.
  Yine de şirketleşme Bursaspor için elzem.
  Hayırlısı diyelim.
  BURSASPOR A. Ş. Geliyor.

  2
  3
 7. Bursaspor şirketleşmeli
  Takımın başına Adnan Örnek getirilmeli
  Sonra Bursaspor amatör kümeye düşmeli
  Düşünce mimarı Adnan Örnek

  2
  4
 8. bu saatten sonra bursaspor için yapılacak bir şey kalmamıştır. bizim düştüğümüz duruma düşen takımlar oldu ancak onların artısı altyapılarındaki gençlerin iyi performanslarıydı. amatöre kadar düşenler bile bir şekilde toparlayıp üst liglere çıktılar. bizdeki düşüş tepeden tırnağa bir düşüştür. uzun soluklu yanlışların sonucudur. bir kerede düşmedik bir kerede de çıkamayacağız. işin trajikomik yanı hala hatalardan ders almayan ya da bilinçli bir şekilde yapılan hatalar var. bursaspor çıkar odaklarının elindedir. yerel medyası, onların pompaladıkları başkanlar yöneticiler, menajerle danslar, sözde taraftar gurpçukları, satılmış üyeler ve daha neler neler… bursaspor kadar insanı yoran başka şey var mıdır? duygusal bağı bile koparıp atacak kadar kötü bir oluşumun yok oluşudur bu! bu saatten sonra bursasporu mesih bile kurtaramaz.

  2
  2
 9. Eğer bu şirketleşme olursa(nizami ve iyi kurallarla) kolay kolay kimse paraları çarçur edip veya çalamaz.Buna izin verilir mi bilemem çünkü divan kurulu dahil üyelerin çoğu buna karşı çünkü çıkarları var

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu