Adnan Örnek “Ben burada olduğum sürece…!”

Bursasporluyuz.org – Adnan ÖrnekBeşiktaş maçındaki oyundan ve mücadeleden dolayı memmun olduğunu dile geitirirken “Beşiktaş maçında çok güzel bir atmosfer vardı. Bursaspor taraftarının çok güzel bir desteği vardı. Biz takım olarak verilen mücadeleden mutluyuz. Umarım bu oyunun karşılığının puan olarak bize geri döneceğini umuyorum. Antalyaspor maçında bu mücadelenin devam edeceğine yürekten inanıyorum. Antalyaspor maçı gerçekten zor bir maç olacak. Onların da hedefi var. Bizim de maç kazanma puan alma hedefimiz var.” dedi.

 

SAKATLIKLAR CANIMIZI YAKTI

Sakatlıklardan dertli olan Adnan hoca “Sakatlıklar canımızı çok sıktı Aziz, Bilal, Emre Taşdemir, Jorquera ve Batalla’nın sakatlıkları vardı. İki haftadır sağlam oyuncularla birlikte sahaya çıkmaya çalıştık. Umarım Antalyaspor maçında eksiksiz oluruz.  Batalla ve John geçen hafta oynayamadı. Batalla ve Aziz’in bu hafta oynamasını bekliyoruz. Batalla yüzde yüz hazır değil. Bilal de aynı durumda gözüküyor. Batalla, Bilal, Aziz, Emre ve John bizim için önemli oyuncular. Durumları bugün veya yarın belli olacak.” ifadelerini kullandı.

 

OYUNCULARIMIZ KALİTELERİNİN FARKINA VARMALI

Takımımız kaliteli diyen Örnek şöyle dedi “Futbolcularımız için profesyonel bir destek aldık. Mentör ile destek vermeye çalıştık. Beşiktaş maçında da bunu faydasını gördük. Antalyaspor maçında da aynı performansı arkadaşlarımdan bekliyorum. Biz Beşiktaş maçında üç forvet ile oynadık. Bunu yapmak bir teknik adam için cesaret ister. Beşiktaş maçında nasıl gol atabiliriz diye düşünerek cesaretli bir karar aldım. Sinan, Kubilay ve Stancu ile üçlü forvet hattı olarak oynadık. Ben Sinan’ın performansından memnunum açıkçası ve bu kadar eksikliği yaşandığı takımda iyi anlamda performans sergiledi. Oyuncularımdan isteğim Bursaspor taraftarına yakışır bir biçimde mücadele etmeleri. Oyuncularım biraz mental olarak düşmüş olabilir ancak kadromuzun kalitesi ver. Oyuncular bu kalitenin farkına varmalılar.

 

GENÇLER OYNAMAYA DEVAM EDECEK

Genç oyuncuların oynamaya devam edeceğini belirten Adnan Örnek “Kadromuzda Mert, Furkan, Rüştü, Kubilay ve Ertuğrul olmak üzere altyapıdan oyuncularımız var. Furkan ve Rüştü’yü sahada görebilir siniz. Genç oyuncuları oynatmaya devam edeceğiz. Siz Bursaspor’un kadrosundaysanız zaten hazırsınız demektir. Altyapıdan oyuncu gelir mi derseniz gelip oynayabilir. Ben Beşiktaş maçındaki oyundan ve antrenmanlardaki istekli durumdan dolayı çok mutluyum.” ifadeleriyle genç oyunculara mesaj verdi.

 

BEN OLDUĞUM SÜRECEK KÖTÜ ALIŞKANLIK OLAMAZ!

Sercan Yıldırım ile ilgili olarak da konuşan Örnek “Sercan benim 11-12 yaşından beri öğrencim ve ister oyuncu olsun ister çalışan olsun Bursaspor bilincini anlamak zorundalar. Bursaspor’un yüce tarihini bilmek zorundalar. Sahada savaş veya mücadele varsa buna katkı sağlamak zorundalar. Futbolcular benim bu konuda ne kadar hassas olduğumu biliyorlar. Sercan benim oğlum gibi çok daha iyi yerlerde de olabilirdi. Çok çalışsın ve herkesin takdirini kazansın. Ben burada olduğum sürece hiçbir oyuncumun kötü alışkanlıklarına geri dönmesine izin vermem.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu