Adaylık için son tarih…

Bursaspor Kulübü'nün Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu 1. Toplantısı 20 Şubat 2022 Pazar günü saat 11.00’de Bitci Timsah Park Stadı Toplantı Salonu’nda gerçekleşecek.

Bursaspor tüzüğü gereği, başkan adaylarının, ilk kongreden 1 hafta önce, 13 Şubat Pazar günü Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ne giderek, Divan Başkanlık Kurulu’na kesin yönetim kurulu listelerini vermesi gerekiyor.

38 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @kara16 yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay takımı küme düşürürken, bütün gelirlere arazilere el koyarken ses çıkarmayanlar, Ali Ay a yeniden yolu açmak için her geleni istifaya zorladı. Şimdi de aday çıkmayacak ve klüp yeniden Ali Ay a teslim edilecek anlaşılan. 1060 hala işbaşında.

   8
   5
  2. @kara16 yorumuna yanıt olarak

   Selim ve yanındaki 40-50 kişilik bir grup resmen Bursaspor’un fişini çekti..muradina erdi ve ortadan kayboldu.. Twitter’da her gün ciyak ciyak istifaggg diye bağıran dangalaklar da suspus oldu..asla adanurcu değilim ama dere geçerken at degistirilmez.hele bu kadar hayati bir dönemde yönetim istifa kampanyası yapmak Bursaspor’a ihanettir..bu cahillerin elinden kurtulmamız lazım acilen

  3. @kara16 yorumuna yanıt olarak

   Maşallah sen de selimden az değilsin..!
   selim kim yahu?
   temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp selimi vatandaşın önüne koymak, asıl suçlu ve sorumlu emini aklamak anlamına gelir.

   medya ve taraftar en az 3-5 sene boyunca sabır göstereceğinin ve müdahale etmeyeceğinin sözünü verirse birileri aday olur. aksi takdirde hayal.

   nasıl bir başkan olmalı? emin adanur gibi biri çıkar, ”şu kadar para vereceğim, hemen süper lige çıkaracağım. gökteki yıldızları ayaklarınızın altına sereceğim!” diyorsa bilin ki ya yalan söylüyordur. ya bir menfaati vardır. ya da futbolu bilmiyordur.

   doğru başkan, sabır, zaman ve birlik ister. hedefini yapılanma ve kurumsallık olarak belirler. alt yapısına yatırım sözü verir. orasını pamuklara sarıp korur.
   ama böylesini bizim camia başa getirmez. çünkü tamamen skora odaklıdır ve çok sabırsızdır.

   3-4 gün önce tesadüfen BURSİAD başkanı Enes Can Demir’in röportajını dinledim. konuya ve Bursaspor ile alakalı sorunlara hakimiyetine hayran kaldım. ve ”işte tam Bursaspor başkanı olacak adam” dedim içimden.
   ama yukarıda söylediğim, medya ve taraftar davranışları ile olan garantileri almadan ortaya çıkmaz…

   11
   13
   1. @2. mustafa yorumuna yanıt olarak

    Bu yorumu eksiliyenlerin Bursasporlugundan şüphe ederim Emin Adanur tecrübesizliğinin ve yanındaki iş bilmezlerin kurbanı oldu parayla başarı alınmıyor iyi niyetli olabilir fakat kadroyla çok oynadı 3 _5 tavkiyeyle bu iş olurdu nokta atışı transfer yapamadı Pertev iyi gazları bize çöpleri

    3
    1
  4. @kara16 yorumuna yanıt olarak

   Aynen kardeşim yönetim istafa diyenler nerede nerede adayınız daha iyi mi oldu en azından sezon sonuna kadar sabredilmeliydi Bursaspor’un bu durumda olmasının en büyük nedeni cahil çıkarcı tarftarlardir

   18
   5
  5. @kara16 yorumuna yanıt olarak

   Geçen senelerde Sayin Levent kizil’ a yeniden aday olması konusunda teklif götürmüşlerdi ancak kendisinin verdiği cevap çok manidardi;
   “Bu yaştan sonra anamami sovdureyim” ??
   İşin özeti camiadan çapulcular temizlenmedikce daha çoook sahtekar başkan adaylari olur !

   95
   4
 1. TEXAS, adayınız neredeee! Ya aday veya adaylarınızı şimdi belirleyin veya maçlarda başkan istifaaaa , yönetim İSTİFAAA!, diye stadlarda gerçek taraftarları rahatsız etmeyin. Taraftarlik boş boş gürültü çıkartarak moral bozmaya sebebiyet vermek demek değildir. Taraftarlik, İYİ GÜNDE VE KÖTÜ GÜNDE takımın yanında olmaktır.

  72
  7
  1. @Karacatimsah yorumuna yanıt olarak

   Ben seçilirsem önce
   Teksas diye bişey bırakmam hepsinin
   Kökünü kazırım Bütün
   At sineklerini vede KeneleriTemizlerim
   Bütün Başkan Adaylarına Tavsiyem

   22
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Defalarca yazdım bir daha yazayım. Hiçbir zengin senin eğlencene sonsuza kadar sponsor olmaz.
   Hele hele şuan sıfırı görmüş, tüm kaynakları tükenmiş bir kulübü kimse almaz. Bu ekonomik kriz ortamında adam parasını niye harcasın seni mutlu etmek için.
   Eğlencenin masrafını sen ödeyeceksin.
   Miras yendi bitti.
   Kaç kişi varsa bu eğlence devam etsin diyen. Onlar ödeyecek bu eğlencenin masrafını.
   Diyeceksinki kimde para var. Ha işte o zaman para yoksa eğlencede yok diyorum. Kepenkler inmeli diyorum.
   1 milyar borcu ödemek için ;
   100 milyon kişi 10 TL vermeli
   10 milyon kişi 100TL vermeli
   1 milyon kişi 1000 TL vermeli
   100 bin kişi 10000 TL vermeli

   Varmı böyle bir ihtimal. Yoksa eğer. O zaman kulüp kapanacak. İflası açıklanacak.
   Yeni bir kulüp açılacak.
   Bursa Futbol Kulübü. Yada
   Bursa Futbol Okulu. Olacak
   Bu yeni kulüp sıfırdan ne zaman çıkarsa çıkacak süper lige. Mevcut kulüp durdukça borçta duracak. Bundan kurtuluş yooooooooookkkkkk. Anlayın artık bunu
   Selametle

   44
   9
   1. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    Tabii tabii zengin diye gelen kim varsa maaşını çatır çatır aldı kulupten yetmedi kulübü hayali borclata sokup kendini alacaklı hale getirdi. Para vermiş de iyi iyi niyetliymis de yuttu herkes. Taraftar ne yapsın daha son sıralara alt ligte demir attik. İlk devre ağzını acmadi millet tepkisiz kaldı. Üç genc satıldı tahta açılmadı istifa edip parayı kaptı emin.yzeysel yorum yapmayın.

    5
    1
 2. Selim paşa koy adaylığını görelim endamını seni çorbaci seni belesçi seni hadi bakalim koymassan daha staddan içeri almayacaklar seni haberin olsun acemlere bile rüyanda gelecen hadi selim paşa görelim endamını

  48
  5
 3. Levent Kızıl’ı kimse sayıklamasın, bir daha ölünceye kadar Bursaspor’a başkan olmaz. Zamanında Çorbacılar adamın Anasına küfür etmişlerdi.

  Yarına kadar tahta açılmazsa. Başkanın hiçbir önemi kalmaz.

  42
 4. Haydi Ali Ay. Gel şu takımın başına, düşürdüğün gibi çıkart. Bi daha da bu Emin gibi güvenilmez, kıvırcık ve yalancı zıpçıktı tayfasına teslim etme şu takımı

  35
  17
  1. @Ekrem yorumuna yanıt olarak

   İhtiyaç olduğunda bana gel derlerse gelirim diye beyanı var ali ayın yakın zamanda.
   Camia biraz daha kıvranır sonra adaylığını açıklayacak merak etmeyin

   19
   2
 5. Ayranımız yok içmeye atla gideriz çeşmeye. Ali Ay’a burun kıvıran, gelmesin diyen adamlar var ya gülüyorum sizlere. Keş parayla gelsin de isterse malatyadan Adil Gevrek gelsin kardeşim kulüp eriyor kulüüp

  19
  4
 6. Aday çıkmaz bence, Emin adanur,u çok arayacak çok bilmişler. Selim çıksın aday olsun bakalım.

  19
  27
 7. Arkadaşlar kesin bilgi, kulüp içinden yüksek mevkilerdeki bir abimizden aldım, lütfen yayalım. O kadar aday çıkmış ki, Özlüce’de yığılma olmasın diye adaylık başvurularını Fizan’a almışlar. Orada bile kuyruk olmuş.
  Şaka bir yana, ağlanacak halimize güler duruma geldik. Kulüp o kadar sömürülmüş ki, sömürmek için bile aday olunmuyor artık. Borç verenler faiziyle geri alıyor. Bankalardan ya da başka herhangi bir kurumdan bu kadar yüksek getiri elde edemezler. Bunun adına başka yerlerde tefecilik bile diyorlar.
  Düzgün adamlar da gelmiyor, o samimiyeti maalesef taraftar da görmüyor çünkü onca başarılı dönem yaşatan bu adamlar hep küfürlerle ayrıldı bu kulüpten. Sadece bir tanesi sonuna kadar gitmeyi tercih etti, onu da görevinin başındayken kara toprağa uğurladık.
  Çizgi çoktan geçildi, geri dönüşü olur ama çok uzun olur. Günlük, aylık planlara değil, kısa vadesi 5 yıl, uzun vadesi 10 yıl planlara ihtiyacımız var. Kısa vadede gelecek başarı sonrası yapılacak yanlış harcamalar kulübü çok daha geriye götürür. Üç seçenek var, ya düzgün adamlar ikna edilecek ya da bizler gibi maddi geliri belli olan, ama işinde profesyonel ve uzun vadeli planları uygulayabilecek gönlünü Bursaspor’a vermiş kişiler birleşip bir şeyler yapmaya gayret gösterecek. Üçüncü seçenek ise kulüp satın almaya istekli bir akıllı bulmak ki bu Bursaspor’un adını yaşatır ama ruhunu öldürür. Ahmet ile Mehmet ile olacak bir iş değil artık.

  13
  5
  1. @tmkus yorumuna yanıt olarak

   Biliyorum çok eksilenecek ama içim acıyarak ben kulübün kapanıp başka bir isim altında amatörden başlaması taraftarıyım. Böylece bu kulübün kanını emen yönetici alacaklarından, indirime gitmeyen futbolcu alacaklarından kurtulmuş oluruz ve bence bu yeni oluşumla en geç 5 yıl içinde borçsuz bir şekilde süper lige de çıkarız.

   12
   16
   1. @HGBS yorumuna yanıt olarak

    Kulübü kapatmak çözüm değil. Kapanan kamu kuruluşlarının borçlarını devlet ödüyor. Malatya’nın, Antep’in, Erzurum’un vb. borçlarını aslında hepimiz ödedik. Futbolla alakası olmayan insanlarda ödedi. Kapanmak çözüm değil. Hadi kapattık takımı, amatörden geldik, 20 sonra şampiyon olduk, sonra bazı aç gözlüler bir başarısızlık sonrası yönetimi istifaya davet etti, bunu fırsat bile bir başka kan emici geldi güzel yalanlarla başkan oldu. Eee sonra? Al sana dejavu.

 8. Şimdi sıra ali ay da. Yana yakıla ofisinde sağı solu yumrukluyordur, “ulan ben kaç senedir paramı alamadım Emine bak çatır çatır sattı gençleri parasını aldı, yetmedi daha pertevle yaptığı işlerden de yüklü kaldırdı, ileriye dönük yatırım maksatlı “paramın yarısını” aldım diyerek olurda ilerda dara düşerse para kaynağı bulmakta zorlanmasın diye şimdiden yolunu bile yaptı, ya bennn ya ben kossskoca Ali Ay!!! Takımın ağzına sıç.n ben nasıl alamadım paramı!! Transferlerden indirdiklerimde yetmez, o zaman euro sadece 5-6 tl idi!!! Bi tur daha binmem lazım bu eşeğe!!” Diye kudurmuyorsa bende birşey bilmiyorum. E.A vurgununda anladınız mı şimdi futbol kulüpleri batık bile olsa başkan olup nasıl yüklü kaldırabileceğinizi? Aylar önce batık kulüptende para kaldırılır dediğimde “adam genç girişimci, şu başarılarına bak!! Bursaspordan ne menfaati olucak lan!!” Diye atarlanan beyin yaşı ergenler şimdi “yaktın bizi emin, biliyom böyle olacağını zaten ben!!” Diye yorum atıyor. Bakın 1 el daha arttırıyorum bizde böyle saf taraftar olduktan sonra şu kulübe birileri 2 tur daha biner. Hatta gel bin diye yalvaran bile olur bizim taraftarlar arasında. Burda Emin in yaşın kadar Bursaspora hizmet etmiş çoluk çocukla takımı play off potasına oynatmış Mustafa Er e küfür edildi Emin için küfür!!! Emin in g.t yalayıcısı “hop dostok tom dostok” tayfa burada pabloya bile “ yaptığı yanlış burada kalıp yeni td ile çalışmalıydı olmadı bu “ diye cart curt yorumlar yaptılar. Yapılmadı diyenin dünyadan haberi yoktur. O yorumları yapanlar şimdi emin in şeyini yaladığı için pişman mı? Ben söyliyeyim değiller, yenisini bekliyorlar dil atmak için.

  11
  2
  1. @Fenasi yorumuna yanıt olarak

   Defalarca yazdım bir daha yazayım. Hiçbir zengin senin eğlencene sonsuza kadar sponsor olmaz.
   Hele hele şuan sıfırı görmüş, tüm kaynakları tükenmiş bir kulübü kimse almaz. Bu ekonomik kriz ortamında adam parasını niye harcasın seni mutlu etmek için.
   Eğlencenin masrafını sen ödeyeceksin.
   Miras yendi bitti.
   Kaç kişi varsa bu eğlence devam etsin diyen. Onlar ödeyecek bu eğlencenin masrafını.
   Diyeceksinki kimde para var. Ha işte o zaman para yoksa eğlencede yok diyorum. Kepenkler inmeli diyorum.
   1 milyar borcu ödemek için ;
   100 milyon kişi 10 TL vermeli
   10 milyon kişi 100TL vermeli
   1 milyon kişi 1000 TL vermeli
   100 bin kişi 10000 TL vermeli

   Varmı böyle bir ihtimal. Yoksa eğer. O zaman kulüp kapanacak. İflası açıklanacak.
   Yeni bir kulüp açılacak.
   Bursa Futbol Kulübü. Yada
   Bursa Futbol Okulu. Olacak
   Bu yeni kulüp sıfırdan ne zaman çıkarsa çıkacak süper lige. Mevcut kulüp durdukça borçta duracak. Bundan kurtuluş yooooooooookkkkkk. Anlayın artık bunu
   Selametle

   1
   2
  2. @Fenasi yorumuna yanıt olarak

   6 tane ben saydım. Ama bu yorum yayınanana kadar 10’u bulur heralde. Özlüce’nin önünde kuyruk varmış.

   11
   4
 9. Artık bu kulübe aç başkanlığı reklam ve cebi doldurma yeri olarak gören tiplerin başkan olmaması lazım

 10. Alinur Bu sefer bakalım koltuğa hangi oyuncağını oturtacak onun oyuncağı olmayanı istifaya zorluyor.

  Bu takımdan Sanayice çekilir İş İnsanı da Oyuncak olmak İstemeyen Bu takımda başkanlık Yapmaz

 11. Haydi çok bilmiş teksas seliminizi yapın başkanda kulüp iyice kapansın
  Selim başkan bursaspor kapanmaya.

 12. Bursa sporda bu taraftar grubu olduğu sürece herşenden nemalanan Eskişehir spor gibi sürünürüz bazı tarftar gruplarının oy kullanılmasi bile yasaklanması hatta stada bile alınmaması lazım bizi bu hale o taraftar lar getirdi kendi yetiştirdiğimiz gencecik çocuklara küfür ederek kaçmalarına sebep oluyorlar artık bilinçlenmeliyiz taraftar olarak sabretmeye öğrenmeliyiz yoksa herşey hüsran olacak

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu