Adayım diye isim duyurmaya çalışana…

Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu Kurulu Başkanı Galip Sakder, önümüzdeki hafta yapılacak olan Divan toplantısıyla ilgili açıklamada bulundu.

Galip Sakder, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“‘Büyük Bursaspor Camiası’, başarının etrafında bir araya gelenlerin oluşturduğu alelade bir topluluk değil; ‘şampiyonluğa giden süreçteki gibi’ en zor günlerinde ‘Şehrin Bütünleşmesi’ ile imkânsız denilenleri, gerçek başarı hikâyelerine dönüştürmüş güçlü iradenin ta kendisidir.

Bugün de geçmişte olduğu gibi, çıkış yolumuzu kent birlikteliğiyle açacağımız yeni süreci yönetecek ‘Lider bir Başkan ve Ekip’ yönetiminin göreve gelmesine ihtiyaç duyulan belki de bugüne kadarki en önemli seçimin arifesindeyiz.

25 Nisan Perşembe günü saat 18:00’de, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, bağımsız Denetim Kurulumuz tarafından Kulübümüzün mevcut durumunun etraflıca anlatılacağı, Kulübün geleceğine dair istişare hüviyetinde bir Divan Toplantısı gerçekleştireceğiz.

Daha önce defaten destek vererek Bursaspor’un yanında olacağını vurgulayan, aynı zamanda Divan Kurulu Üyemiz de olan Bursa Büyükşehir Başkanımız Sn. Mustafa Bozbey’in de kendisine yapılacak bilgilendirmeler sonrası bu toplantıdaki paylaşımlarını oldukça önemsiyoruz.

Hata lüksümüz yok. Seçilecek başkan ve ekibini geçmişin sorumluluğu ile tek başına bırakma rehavetine girme şansımız yok. Her üyemizin göreve talip olması nasıl ki en tabi hakkı ise; iş bilen liyakat sahibi bir aday çıkması halinde bu yönetim etrafında katkı sağlamanın da göreve talip olmak kadar önemli olduğunun farkında olmalıyız.

Üyelerimiz ilk defa bu seçim sürecinde noterde aday göstermek yerine Kulüp’te imza verecekler. Aday adayları ise noter masrafı ödemek yerine bu tutarı Kulübümüze bağış yaparak dekont / makbuzunu başvuru dosyasına ekleyecekler.

Aday adaylarından ricamız, gerçekleştireceğimiz toplantıda net olarak ortaya konacak mevcut tabloyu görerek kendi çözüm yollarını ‘nasıl’ları ile birlikte tarttıktan sonra başvuruda bulunmaları;

Basın mensuplarımızdan ricamız, adayım diye isim duyurmaya çalışana, kulaktan dolma ifadelere değil aday adaylarına proje – ekip ve gerçekçi çözümlerine göre yer vermeleri;

Üyelerimizden ricamız ise borç yönetimi – plan – program – ekip değerlendirmesi ile aday göstermek üzere gelmeleri olacak.

Başta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer Belediye Başkanlarımızı da hayırlı olsun ziyaretlerimizde kendilerini bu toplantıya davet edeceğiz.

Yine; Bursa Ticaret ve Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız, Organize Sanayi Bölgelerimiz ile Bursaspor için mücadele veren sivil toplum kuruluşlarımızın başkanlarını davet edeceğiz.

Geçmiş dönemlerde sorumluluk üstlenen Bursaspor Kulübü Başkanlarımız ve yöneticilerimizi de bu birliktelik toplantısında yanımızda görmek istiyoruz.

Biz de Divan Kurulu bünyesinde tüm bu paydaşlarımız ile birlikte oluşturacağımız ‘Risk Yönetimi Komitesi’nde, Kulübün geleceğini ilgilendiren şirketleşme ve diğer önemli gündemleri de hemen seçim sonrası, aktif katılımlı bir süreç ve ortak akılla olgunlaştırdığımız strateji raporlarımızla seçilecek yönetimin yanında yer alacağız.

Saygılarımızla…”

8 Yorum Onay bekleyen 2 yorum var

 1. Galip Sakder ne güzel isim yapmaya gelen kişiler gelmesin diye akıl veriyor da bir de kendisi açıklasa bugüne kadar BS a ne kadar bir bağışta bulunmuş. Ne gibi bir katkısı olmuş. Kulübün sahibi gibi tüzük tanımaz vaziyette kulübe zarar veren açıklamaları dışında bugüne kadar BS için ne yapmış. Açıklasa da tüm taraftar ve kamuoyunun da demek ki Galip Sakder reklam peşinde değilmiş diye içi rahat etse. Umarım bin dolar bir katkısı olmuştur.

  21
  4
  1. @Enteresan yorumuna yanıt olarak

   Ya o kendi harcamaları vs Bursaspor’a borç verdim tayfasındansa tabiki açıklamaz! Bursaspor güya dernek demi? O zaman neden bütün hesaplar senelik muhasebe defterleri incelemeye açık değil? Alınan verilen yönetici borçları neden açıkta değil? Hep videolarda birileri sadece mali hesapları basın toplantısına üç beş sayfayı ey ahali ben biliyorum kimler ne yapmış diye bağrış çağrış ama arkası hiçbir zaman gelmeyen kısır döngü son sanırım Kamat vakti bırakırken olmuştu, yani dernek vakıf şeffaf olması lazım değilmi dernek üyeleri 3000-5000 kişi nereye kime ne para gitti her detayı ile bilmesi lazım demi? ama borç 2 milyar TL’ye yaklaştı ve sadece sene sonunda üç beş sayfalık klinik laboratuvar temizliğinde çamaşır suyundan geçmiş detayı olmayan raporlara milletin elini kaldırıp kabulünü onaylattılar sonuç Bursaspor düştü 4’cü kümeye borç çıktı 2 milyar TL’ye vs ve kadro diye çocuklar kaldı taaaa net 42 milyon Euro transfer gelirlerinden

  2. @Enteresan yorumuna yanıt olarak

   Enteresan rumuzu ile yorum yapan kardeşimin sözünün üzerine ilave yapılmaz nokta atışı yıllardır Bursa’nın ekmeğini yediniz,nimetlerinden faydalandınız sn.Sakder bu şehrin markası Bursaspor’a ne katkınız oldu.?

 2. Şehri ayaklandıracak camiayı birleştirecek başkan lazım baba başkan herkesin kabul edeceği tek aday çıkıp her sene bir üst lige çıkma durumu olabilir.Şehrin önde gelenleri bir toplantı yapılarak bir aday çıkarmalıdır.

 3. Artık herşey Mustafa bozbeyde. 20 milyon bütçeyle amatörde takım kurdular nilüfer belediyesi 20-30 milyon amatöre dokuyorsa bursaspora bunun 10larca katını dokebilir

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu