Adanur “4-5 oyuncu ile yollarımızı ayıracağız”

Bursaspor 2. Başkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Emin Adanur, Hürriyet Bursa’ya özel açıklamalarda bulundu. Takımın son durumundan, finansal süreçlere; gelecek planları ve projelerden, Süper Lig hedefine dek pek çok konuda Adanur, sorularımızı yanıtladı.

İlk olarak takımı değerlendiren Adanur, transfer tahtasının açılması yönündeki sözlerini anımsatarak, bu süreci başarı ile atlatmalarının ardından iyi bir takım kurduklarını ve çok yönlü bir ekip oluşturduklarını kaydetti. Ligin bir gerçeği olduğuna değinen Adanur, “Bu ligde üst üste 4 maç kazandığınız zaman bütün denge alt-üst oluyor. Elbette bu çok kolay değil ancak elimizdeki takıma ve rakiplerimizin de durumuna baktığınız zaman bunu gerçekleştirebilir ki, bunu da yapmak üzereydik. Kocaelispor mücadelesini de kazanmış olsaydık, play-off’taydık. Akabinde Allah’ın izniyle takım kademe kademe yukarı doğru tırmanırdı. Bundan sonraki süreçte seri galibiyetler yakalayabilirsek, ilk 2’den de çıkacağımıza inanıyorum. Ancak, bu gerçekleşmezse o zaman play-off diyeceğim. Şuna kesinlikle inanıyorum; biz her türlü sezon sonunda play-off’ta yer alacağız. İlk 2’de olup olmayacağımızın kaderini, önümüzdeki maçlar belirleyecek.” dedi.

BAZI MAÇLARI ÇOK KOLAY KAYBETTİK

Futbol dışı konular ve eylemlerin yönetim olarak, hemen hemen hepsinin kendi ellerinde olduğuna ve bu konuda her daim yargılanabileceklerini belirten Adanur, “Mesela, ‘tahta’ meselesi. ‘Tahta’yı açamadın, bu bizim beceriksizliğimiz olurdu, çünkü para verip yahut oyuncular ikna edilip açılması gerekiyor. Futbol konusuna geliyorum; ben ne yapabilirim diye kendime çok soruyorum. İnsanlar, ’15 transfer yaptın, getirdiğin oyuncuların yarısı kötü’ dese anlarım, herkes bir iki oyuncu ismi veriyor. Baktığınızda takıma iyi diyorsunuz, transferlerin çoğunluğuna iyi diyorsunuz, bu noktadan sonra kötü gidiyorsa, sebebin tamamını yönetimde aramak da hata. İşin temeline inmek gerekiyor. Mustafa Er’in istifasıyla kötü gidiş başladı, onun temelinde benim tweet atmam var. Doğrudur yanlıştır, hiç tartışmıyorum ama temel nitelik olarak baktığımızda orada bir kırılma söz konusu oldu. Bunu toparlama adına girişimlerde bulunduk, bu girişimlerin de bazıları hata oldu. Aslında o zamanki kötü futbol bizi korkuttu.

Özcan Hoca geldikten sonra hepimiz daha umut dolu olduk. Özellikle Kocaelispor maçında biz, saha dışı etkenlerden dolayı kaybettik. Aşikar halde göründü. Orada ortaya konan futbol beni çok umutlandırdı. Geriye dönüp baktığımızda çok kolay maçları kaybettik; Altınordu’ya kaybettik, Erzurum’da alacağımız maçı resmen ellerimizle verdik, Tuzlaspor maçı tam bir fiyasyo, rakip 10 kişi, berabere bitti. Adanaspor ile berabere kaldık. O maçlardan puanları alsak, şu an bambaşka bir yerdeydik. Kendi hatlarımızdan dolayı bu duruma düştük” diye konuştu.

Emin Adanur, yazarlarımız Vedat Yücebaş ve Gürkan Dural‘a konuştu.

 “HAKEMLER, ‘KİMSE BİZE DOKUNAMAZ’ DÜŞÜNCESİNDE”

Bu noktada Bursaspor’un canı, hakem hatalarından yana da oldukça yanmış durumda. Lig süresince de yüksek seste yönetim, camianın haklarını savunup tepki gösterirken, Adanur sorularımız üzerine hakem hatalarına da değindi. “Hakem adil demek” diyen Adanur, şöyle devam etti;

“Ülkemizde adalet noktasında bir alternatif aramak bile çok üzücü. Yabancı bir alternatif diyoruz, yerli vatandaşına güvenmeyip dışarıdan hiç tanımadığın birini getirebileceğini düşünüyor olmak bile çok acı. Eğer bu düşünülüyorsa, bir arıza var demektir. Bu sistemin yenilenmesi gerekiyor. Futbolda her şeyin değiştiği bir sistemde, neden hakemler değişmiyor? Bunu bize sordurtuyorlar çünkü alenen yaptıkları var. Kocaelispor maçını örnek veriyorum; ancak Altınordu ve Erzurumspor maçlarında da saçmalıklar yaşadık. Bu kadar cesur olmalarının altında ‘bize kimse dokunamaz’ düşüncesini görüyorum. Yıllardır tüm bunlar konuşulmasına rağmen değişmiyorsa, Türkiye’de bu işten çok ciddi beslenen kişiler var demektir. İş bence artık hakemleri de aşıyor.”

KULÜBE PARA GEREKİYOR OYUNCU SATABİLİRİZ

Kulübün mali yapısının şu an transfere elverişli bir durumda olmadığının altını çizen Adanur, “Göreve geldiğimizde de değildi, söz verdiğimiz tutarı verdik, sözümü tuttuk. Gerçekleştirebildiğimiz kadar transfer gerçekleştirdik. Ancak bu noktadan sonra bir şey almak istiyorsak, bir şey satmak zorundayız. Hatta bir şey almak istemiyorsak dahi satmak durumundayız çünkü ikinci dönem, bir 50 milyon daha ben veremem. Bu noktada birilerini satacaksak, kulübün kasasına para girecek. Ben bu paraları alacağım diye bir şey asla söz konusu bile değil. Şu an gözle görülür bir şekilde sanıyorum ki 4-5 oyuncu ile yollarımızı ayıracağız, birkaç tane de transfer yapacağız. Talep üzerine zorunlu satış olabilir, çünkü kulübe para gerekiyor.” şeklinde konuştu.

ULAŞILABİLİR BİR BAŞKAN VURGUSU

Sosyal medya kullanımı ve paylaşımlar noktasında da, ‘ulaşılabilir bir başkan’ olma gayesinin temelde yattığına işaret eden Adanur, “Kimseyle çatışmıyorum, kişisel bazda bazen çok düzeysiz bir şey yazılırsa kendimce cevap veriyorum. Güzel yorumlara da cevap vermeye çalışıyorum. Aslında ulaşılabilir olmak çok güzel bir duygu. Taraftar açısından bu önemli; ben bu imkanı sağlamaya çalışıyorum. Biraz profesyonel bakılsa bu duruma, gerçekten iyi bir durum. Ben de bir bakana, bir belediye başkanına sosyal medyadan yazabilmek, yazdığımda dönüş alabilmek isterim. Ben şu ana dek dava da açmadım asla, öyle bir dünyam yok. Niye bir sistem kurup, adama hakaret ettireceğim ki? Şunu biliyorum bu gün olur bana geri döner.” ifadelerini kullandı.

BURSASPOR SAHİPSİZ BIRAKILIYOR

Bursaspor’un çok büyük bir marka değeri olduğunu ancak yalnız kaldıklarını da sözlerine ekleyen Adanur, “Bursaspor birçok alanda gelir modeli oluşturabileceğim bir kulüp, marka değeri çok yüksek ama anlamsız bir şekilde hiçbir şeyi gerçekleştiremeyeceğim kadar da sahipsiz. Bir yatırım yapacaksın, kredi alamıyorsun. Dönüyorsun bir başka yerden gelir kaynağı oluşturmaya çalışıyorsun, camiadan tepki alıyorsun. Dükkanları çıkarıyoruz, tanıdıklarına peşkeş çekeceksin diyorlar. Benim tek amacım bir şekilde bunları canlandırıp, Bursaspor’u şu anki halinden kurtarmak. Dışarıda bir kitle var, hiçbir şey yapmayıp sürekli olarak eleştiriyor. Yapılan her işe de karşı çıkılıyor bu kez de hiçbir projeyi gerçekleştiremiyoruz. Yapacağım hiçbir eylem siyasiler ve camia tarafından hoş karşılanmıyor, her şeyin altında bir şeyler aranıyor. Bursa’da sportif başarı elde etmeden yaptığın hiçbir şeyin anlamı yok. Neden kimse protokole bakıp da, biriniz bile niye gitmediniz bu maça demiyor? Bizler de her şeyi halletmeyi çalışıyoruz, halledemediğimiz her noktada da tokadı yiyoruz, en ufak hatamızda tokat attılar” ifadelerini kullandı.

MÜCADELEYE DEVAM

Son olarak yönetimdeki istifalara ilişkin, kimseyle sorunun bulunmadığını önemle çizen Adanur, başkanlık sorusuna ilişkin de, “Hayrettin ağabeyde sıfır ego var, o kadar olağanüstü bir adam ki. Ben başkan olayım demek de tarzım değil, ismim bir yerde olsun, duvarda resmim olsun diye görev almadım. Çok sağ olsun herkes, bu konuda iyi ilgi gösteriliyor. Bursaspor’u da Süper Lig’e çıkarana dek mücadele edeceğim” dedi.

30 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. İsmail Çokçalış, Taha 6 KArdeş, Emirhan Aydoğan devre arası satılır. Ordan gelecek parayla transfer yapılır.

  110
  3
  1. @Pertev yorumuna yanıt olarak

   Kıçını koşmak İçin kaldıramıyan ve Daha Takımda Oynamamış Futbolcuları Satarakmı Transfer Yapacağız Hey Tencere Tabak Hani Nerede O Kabak! Ya Bu Yönetim Kapacak’ı Fenerbahçe’ye 1 Milyon Euro’ya Sattı Biraz Uyanın Borç 30 Milyon Euro’dan 100 Milyon Euro’ya Çıktı Neyin Kralı Neyin Çıplağı!

   7
   8
   1. @Eren yorumuna yanıt olarak

    Batuhan, ismail sağ bek, onur atasayar satılır bir tane sol bek alınır gençler ve kiralık gelenler ile kadro 28 kişi olır yine…

  2. @Pertev yorumuna yanıt olarak

   Zaten ismaili sattı.Millet konuşmasın diye,ceza gibi gösterdi ! Emirhan ve Batuhan da gider.Sonra gelsin yeni ofosu acolatseler

   21
   62
 2. Eyvallah Başkan sen doğru bildiğin yolda önüne çıkan bütün engellere rağmen ekibinle beraber elinden geleni yapmaya çalışırken; başarısız olmanızı isteyen ve perde arkasından oynayan şerefsizlere inat bu takım bunu başaracak.Unutma Allah her zaman doğrunun yanında dualarımız sizinle Allah utandırmasın yâr ve yardımcınız olsun.

  44
  8
  1. @Taksici yorumuna yanıt olarak

   “unutma, Allah her zaman doğrunun yanında”
   Hiç şüphe yok. Amenna ve Saddakna.
   Umarım doğru işler yapıyordur. Zaten sezon sonunda ne kadar doğru ya da yanlış olduğunu hep birlikte göreceğiz…

   3
   3
 3. Bende şöyle ekleme yapayım madem, Yönetim hiçbir oyuncuyu satmak istemiyor bir tek Taha altıkardeş 3 milyonluk maddesi olduğu için o fiyatı veren olursa yollar ayrılır ki bu da Avrupa olur, Oyuncu alma kısmına gelirsek çok geniş çaplı arama sürüyor çok kaliteli 2 yabancı oyuncu gelecek hatta konuşulan isimler bile var ki mükemmel olur tabi şunu da eklemeliyim kulüpte para yok yönetim ısrarla çağrıda bulunuyor kulübe destek olun diye ama kılını kıpırdatan yok Ocak ayında kaç para olduğuna bakılmaksızın oyuncu alınacak yoksa dolar ve Euro bu haldeyken çıkamazsak gelirimiz artmayacağı için bu futbolcu maaşlarını ödememiz çok zor olur emin abinin niyeti çok iyi ısrarı da keza öyle fakat kabul edelim son 20 yılın en kaliteli TFF 1.ligine denk geldik, devre arasına kadar performansları değişmezse ilk olarak gidecek isim de ofosu benden bu kadar bilgi yeter 🙂

  27
  8
 4. Dışarıda bir kitle var, hiçbir şey yapmayıp sürekli olarak eleştiriyor. Yapılan her işe de karşı çıkılıyor bu kez de hiçbir projeyi gerçekleştiremiyoruz..

  BU ANLAMSIZ DURUM DÜZELMEDİKÇE BAŞARI ÇOK AMA ÇOK ZOR..HER TARAF FİTNE FESAT DOLU,HERKES ÇOK BİLGİLİ,HERKES EGOLU VS.

  7
  2
  1. @TST yorumuna yanıt olarak

   AYNI FİKİRDEYİM…BUNLARIN AMACI NE, KİMİ BAŞKAN YAPACAKTINIZ KAMAT I MI ACARHOROZ U MU, BUNLARI KİM DOLDURUYOR, ARKA PLANDA KİM VAR ASLINDA HEPİMİZ HERŞEYİ AZ ÇOK TAHMİN EDEBİLİYORUZ…BİLİYORUZ SEN BEŞİKTAŞ LISIN AMAAAAAAA…GÖRÜRSÜN…

 5. Anlattıklarının hepsi doğru olabilir eyvallah da benim anlamadığım bütün gençleri niçin harcadınız madem göndereceksin önce yaşlıları gönderseydin…gelenlerin içinde de bir tane iyi oyuncu olmaz mı bu nasıl izah edilir…kalanların da belli ki aklını aldınız örnek Emirhan ! Örnek Burak Altıparmak..örnek Onur ..
  Bu oyuncular geçen sene takımı ligte tutanlar..Burak Kapacağı nasıl kovdunuz tek başına karşı takım tehdit ediyordu…bu nasıl bir strateji anlamak mümkün değil ..17 gelenler eski 3 oyuncu etmiyor!

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu