Adam mı öldürdüm?

Kadro dışı kaldıktan sonra ilk açıklamasını yapan deneyimli krampon "Hatalarım var. Biliyorum ama bu kadar üzerime gelinmesine de anlam veremiyorum" dedi.

 

Antalya'da iddia edildiği gibi halı sahada çalışmadığını belirten Ozan, "Burada yatmıyorum. Çalışıyorum. Çıkan haberlere sadece gülüyorum" diye konuştu.

 

Melo'nun Riera'yı dövdüğünü ve affedildiğini örnek gösteren tecrübeli futbolcu, "Bu saatten sonra affedilir ve dönersem, bir tek taraftar için geri dönerim" ifadesini kullandı.

 

Gün geçmiyor ki Ozan İpek'le ilgili bir haber daha ortaya atılmasın. Bursaspor'da kadro dışı kaldıktan sonra hakkında bir- çok spekülatif haber yapılan tecrübeli futbolcu ile ilgili son olarak 'Çalışmalarını halı sahada sürdürüyor' şeklinde iddialar ortaya atıldı. Kadro dışı bırakıldıktan sonra bugüne kadar hiçbir gazeteye demeç vermeyen Ozan İpek Bursa hakimiyet'in soruları üzerine suskunluğunu bozdu. Ozan,  ilk olarak 'Old Trafford'dan, Halı Sahaya' başlıklı ilgili haberi değerlendirdi.

 

Çocukları üzse miydim?

Bu haberin gerçeği yansıtmadığını belirten Ozan İpek, "Herkes benim nerede, kiminle çalıştığımı çok iyi biliyor. Ama bu yapılan haberler kasıtlı. Ben çalışmalarımı Antalya'da DSİ Spor Tesisleri'nde sürdürüyorum. İsteyen gelip izleyebilir. Habere konu olan fotoğrafı sosyal paylaşım sitelerinden almışlar. Çim sahada gerçekleştirdiğim antrenman sonrası orada bulunan eski dostlarımın çocuklarının ricası üzerine onlarla fotoğraf çektirdim. Ne yapsaydım çocukları üzse miydim" dedi.

 

Antalya'da yatamıyorum

Bursa'dan sürekli rapor alarak Antalya'ya gidişiyle ilgili de konuşan tecrübeli krampon, "Bunda kimse art niyet aramasın. Annemin rahatsızlığı dolayısıyla kadro dışı kaldığım bu dönemi onların yanında ailemle birlikte geçiriyorum. Vakıfköy'de sadece bir kez topla çalıştık. Oradaki antrenörüm de iyi niyetli ama Tagoe ile ikimize verecek çok fazla bir şeyi yok. Antalya'da eski antrenörümün nezaretinde çalışıyorum. Burada yatmıyorum. Formda kalmam için bunu yapmam şart" diye konuştu.

 

Kavga saha içinde kaldı

Ozan'ın yaptığı özel açıklamalarda konu kadro dışı bırakılma nedenine geldi. Takımdaki hiçbir futbolcuyla probleminin olmadığını belirten Ozan, "Vederson ve Pinto ile tartıştım. Olaylar saha içinde kaldı. Soyunma odasında konusu bile geçmedi. Fakat iş bu noktalara geldi. Ben rahat bir insanım. Kimseden bir şey gizlemem. Belki bunlar özgüvenimin fazla oluşundan kaynaklandı. Özel hayatım çok sorgulandı. Hatalarım elbette ki var. Ama ben bunlardan gerekli dersleri çıkarıyorum" dedi.

 

Kaptan bir kez aradı

Kadro dışı bırakılma nedenini hala tam olarak bilmediğini ifade eden deneyimli futbolcu, "Bunu elbet bir gün öğreneceğim. Sigara içtiğim konuşuluyor. Bunu gizli mi yapsaydım. Tamam doğru bir şey değil bunun farkındayım ama bu camiada sigara içen tek kişi ben miyim?"dedi. Bu süreçte teknik heyet ve yönetimden kimseyle görüşmediğini söyleyen Ozan, "Kaptan Ömer bir kez aradı. Ama moral bozukluğuyla onunla da konuşmadım" sözleriyle konuya açıklık getirdi.

 

Melo Riera'yı dövdü

Suskunluğunu Bursa Hakimiyet için bozan Ozan İpek açıklamalarını son olarak şu cümlelerle sonlandırdı: "Ben kimseyi vurmadım, adam öldürmedim. Kulüp tarihinin en büyük cezasına çarptırıldım. Galatasaray'da Melo, Riera'yı dövdü ama affedildi. Zaman her şeyin ilacıdır. Benim için çok şey yazılıp çiziliyor. Fakat şunun bilinmesini çok istiyorum. Takıma geri dönmeyi en çok isteyenlerden biriydim. Ama nedenini bilmediğim bir şekilde üzerime çok geliniyor. Bu saatten sonra affedilir ve dönersem, bir tek taraftar için geri dönerim".

 

Taraftarımız duygulandırdı

Takımının Mersin İdman Yurdu ile yaptığı maçı televizyondan izlediğini söyleyen deneyimli krampon taraftarın verdiği desteğin kendisini duygulandırdığını söyledi. Ozan, "Maç öncesi taraftarlarımızın benimle ilgili tezahüratta bulunması çok anlamlıydı. Onlara binlerce kez teşekkür ederim" dedi.

 

Kadro dışı kaldıktan sonra ilk açıklamasını yapan deneyimli krampon "Hatalarım var. Biliyorum ama bu kadar üzerime gelinmesine de anlam veremiyorum" dedi.  

Antalya'da iddia edildiği gibi halı sahada çalışmadığını belirten Ozan, "Burada yatmıyorum. Çalışıyorum. Çıkan haberlere sadece gülüyorum" diye konuştu.

 

Melo'nun Riera'yı dövdüğünü ve affedildiğini örnek gösteren tecrübeli futbolcu, "Bu saatten sonra affedilir ve dönersem, bir tek taraftar için geri dönerim" ifadesini kullandı.

 

Zararım 600 Bin TL

90 bin TL para cezasına çarptırılan Ozan İpek bunu çok dert etmediğini söyledi. Bu süreçteki zararının yaklaşık 600 bin TL olduğunu belirten deneyimli krampon, "Bunun önemi yok. Benim için forma giyememek daha büyük ceza" ifadelerini kullandı. 

 

Ferhat gayet iyi gidiyor

Kadro dışı kalmasının ardından formayı kapan ve iyi bir çıkış yapan Ferhat Kiraz'la ilgili görüşlerini aktaran Ozan İpek, "Ferhat gayet iyi gidiyor. Mükemmel bir çıkış yakaladı. Sezon başındaki gibi değil. O dönemde nereye geldiğini bilmiyordu. Allah bozmasın. Daha iyi bir şekilde devamını getirsin" sözleriyle meslektaşına destek verdi. 

 

Tek anlam veremediğim konu…

Ozan İpek, kadro dışı şeklinin de düşündürücü olduğunu kaydetti. Ozan, "Bir tek anlam veremediğim konu neden A2 takımına gönderilmedik. Bu hem benim için hem de Tagoe için geçerli. Orada olsaydık hem takıma faydamız olurdu hem de biz topla çalışırdık, Demek ki tam olarak gözden çıkarıldık" diye konuştu.

 

 Menajerlerim kulüplerle temas halinde

Bonservis bedelinin ne kadar olduğu konusunda çeşitli spekülasyonların olduğunu belirten Ozan İpek, menajerlerinin bazı takımlarla görüştüğünü açıkladı. Ozan, "başkanımız bonservisim konusunda bir ifade kullanmadı. 4 milyon Euro rakamları kulağıma geliyor. Açıkçası çok ilgilenmiyorum sadece menajerlerimin bazı takımlarla görüştüğünü biliyorum. Beşiktaş, Trabzonspor, Galatasaray ve Kasımpaşa ile bazı girişimler var" dedi.

 

Antalya’daki DSİ Spor’un çim sahasında form tutan Ozan İpek, halı sahada çalıştığı iddialarına; “Herkes benim nerede, kiminle çalıştığımı çok iyi biliyor. Ama bu yapılan haberler kasıtlı” dedi. Halı sahada çalıştığı iddia edilen Ozan İpek, ormanda kondisyon depoluyor.

 

Süha GÜRSOY / Bursa Hakimiyet Spor Servisi

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu