Acın acımız, kaybın kaybımızdır kardeş!

Biri 17, diğer 19 yaşında gencecik iki fidan…

Belki harçlıklarını biriktirip, haftalar öncesinden bu deplasmanın planını yaptılar. Gönül verdikleri takıma destek olmak için yola koyuldular. Sağ salim gittiler, gücü yettiğince bağırdılar. Son nefeslerine kadar sevdalarını haykırdılar…

Onlar son nefesine kadar haykırmaya çoktan razıydılar da hangimiz bilebilirdik, son nefeslerinin bu kadar erken çıkacağını?

Tutkunu oldukları Ankaragücü’nün Antalya deplasmanı dönüşü, otobüslerinin devrilmesi sonucu yaşamlarını yitirdiler. Kısacık ömürlerini arma yolunda harcadılar…

Belki çok huzurlu olarak can verdiler. Belki Ankaragücü’nün galip gelmesi gönüllerinden geçen son dilekti. Hani klişe bir laf vardır ya ” Futbol asla yalnızca futbol değildir “ diye. Belki Ankaragücü futbolcuları farkında bile olmadan, ebediyete intikal eden bu iki genç kardeşimizin son arzularını yerine getirdiler…

Ne kadar acı ki; birlikteyken onları her türlü tehlikeden korumaya and içmiş ama ecele çare bulamayan, tribünde omuz omuza bağırdıkları abilerinin, arkadaşlarının omuzlarında son yolculuklarına uğurlanacaklar…

Haberini okumak dahi bizi bu kadar derinden etkilerken, ailelerinin yaşadığı acıyı düşündükçe acımız katlanıyor…

Bu olay vesilesi ile arma sevdasıyla hayatlarını yitiren tüm tribün emekçilerini bir kez daha rahmetle anıp, kazada; hayatını kaybeden Mert Turgut Çakır, (17) ve Eren Açıkgöz (19 ) kardeşlerimize Allah’tan rahmet dileyerek, kederli ailelerinin acılarını paylaşıyoruz.

Başta kardeş Ankaragücü camiası olmak üzere , “O kardeşlerin yerinde biz de olabilirdik” diye düşünüp , acılarını yüreğinde hisseden tüm tribün emekçilerinin başı sağ olsun. Kazayı yaralı olarak atlatan kardeşlerimize de acil şifalar dileriz.

27 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Allah rahmet eylesin inşallah gencecik canlar. Anne baba ve kalanlarına tüm Kardeş camiamıza sabırlar dilemekten başka birşey gelmiyor dualarımızı eksik etmeyelim.

  2. Admin !2 kardeşimizin birinin üzerinde Ankaragücü,diğerinin üzerinde Bursaspor forması olan Timsah Arena önünde çekilmiş resimleri var ! O resimleri koyalım lütfen !

  3. Kardeş kulüp ankaragücü takımının başı sağolsun ölenlere allahtan rahmet yaralılarada acil şifalar dilerim

  4. Allah rahat eylesin mekanları cennet olsun nur içinde yatsın kardeşlerim ailelerin ve tüm ankaragücü kulübün başınız sağ olsun

  5. Birbirimize haber edip birlik olalım.Bursa’da gıyabi cenaze namazı kılalım arkadaşlar.Ruhları şad,mekanları cennet olsun kardeşlerimizin.

  6. Sırf gönül verdiğin arma gittiği yerde yanlız kalmasın diye; Babaya ilk karşı geliş, Anneye söylenen ilk yalan, Sevgiliye edilen ilk veda, 90 dakika uğruna verilen canlar, başın sağolsun

  7. Allah gani gani rahmet eylesin.Allah sabırlar versin çok zor bir durum.Nacizane bir önerim olacak.6.dakikaya kadar bugün tribünlerden çit çıkmasın.

  8. ALLAH CC rahmetiyle mumaele buyursun kardeşlerimize ,çok üzüldük Rabbim başta aileleri olmak üzere tüm BURSANKARA camiyasına sabırlar versin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu