Acıbadem Üni. 81-83 Bursaspor

Başantrenör Şemsettin Baş sahaya Mehmet Ali, Kerem Gülmez, Oğuzhan Sungur, Okan Özpamir ve Malih Kapucu 5’lisini sürerken evsahibi Acıbadem Üniversitesi Clark, Kerem Tunçeri, Ersin Görkem,Nedim Yücel, ve Ufuk Gürgen 5’i çıktı.    

Karşılaşmanın ilk periyoduna Bursaspor müthiş başladı. Okan ve Oğzuhan’ın ürettiği sayılar ile ilk periyodu 26-12 önde tamamladı.

İkinci periyota bu kez Acıbadem Üniversitesi çok iyi başladı ve yakaladığı 14-0’lık seri ile skorda dengeyi yakaladı. 26-26. Bursaspor çeyreğin ikinci bölümünde yeniden toparlandı. Potanın Timsahları Cihad Şahin ve Onur Sonsırma’nın basketleriyle soyunma odasına 42-38 önde girmesini başardı.

Oyunun üçüncü periyodunda her iki takımda karşılıklı basketler buldu ve periyodu takımımız 60-56 önde tamamladı.

Karşılaşmanın son periyodu müthiş bir mücadeleye sahne oldu. Mücadelenin bitimine 4:45 kala Acıbadem Üniversitesi mücadelede ilk kez öne geçti. 70-68. Geri kalan dakikalarda Bursaspor 15 sayı bulurken rakip taım 11 sayı buldu ve takımımız sahadan 83-81 galip ayrıldı.  

Mücadelede omuzundan sakatlığı bulunan Can Uzun forma giymezken diğer tüm oyuncular forma giydi.

 

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ 81-83 BURSASPOR

SALON: Acıbadem

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ: Erkan İnan, Sharrod Gord, Mehmet Evren, Kydren Clark, Mahir Bayrak, Nedim Yücel, Ufuk Gürgen, Kerem Tunçeri, Polat Kaya, Ersin Gökmen, Melih Sevdik, Umut Geçen

BURSASPOR:  Kerem Gülmez , Serhan Kavut , Onur Sonsırma, Cihad Şahin,  Mete Doğan , Melih Kapucu , Oğuzhan Sungur , Kağan Kavraal , Mehmet Ali Yatağan , Okan Özpamir  , Salih Uğraşan

Başantrenör: Şemsettin BAŞ

 

PERİYOTLAR:

1.Periyot:  Acıbadem Üniversitesi 12-26 Bursaspor

2.Periyot:  Acıbadem Üniversitesi 38 (26) – (16) 42 Bursaspor

3.Periyot:  Acıbadem Üniversitesi 56 (18) – (18) 60 Bursaspor

4.Periyot:  Acıbadem Üniversitesi 81 (25) – (23) 83 Bursaspor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu