8 puan öndeyken düşer miyiz korkusu!

Akhisar Belediyespor ve Galatasaray maçlarında yenilen 5’er golün ardından Rize deplasmanında da 6 gol yiyen Bursaspor’da dün yapılan toplantıda Deniz Yılmaz ve Del Valle’nin süresiz kadro dışı bırakıldığı açıklandı.

Hemen hemen herkesin düşüncesi, başkan Ali Ay’ın olağanüstü kongre karan alıp görevi bırakacağı yönündeydi fakat bu gerçekleşmedi. Sporx‘in ulaştığı Bursaspor yönetiminin etkin bir ismi, ligin son 4 haftasına girilirken Öfkeyle ve telaşla alınabilecek bir kongre kararının takıma daha da zarar verebileceği düşüncesiyle sezon sonunun beklendiğini açıkladı.

Teknik direktör Adnan Örnek ve mevcut kadroyla sezonu tamamlayacak olan Bursaspor’da gelecek sezon için çalışmalar büyük bir ihtimalle sezon biter bitmez yapılacak olağanüstü kongrenin ardından başlayacak.

Alınan ağır yenilgiler ve taraftarın tepkisinden sonra başkan Ali Ay, yüksek ihtimalle yeniden aday olmayacak. Ama katan 4 haftada Bursaspor taraftarının takımına sahip çıkması ve gereken desteği vermesi de yeşil beyazlı yönetimin en büyük arzusu.

Bursaspor yönetiminde alınan tarihi yenilgilerin faturası Hamza Hamzaoğlu’na çıkarılmış durumda. Sezon başında Hamza hocanın istekleri ve raporu doğrultusunda oluşturulan kadronun yetersizliği ve özellikle kurulan kadronun kırılgan yapısı Bursaspor’u bugünkü yerlere getirdi şeklinde yönetimde genel bir düşünce hakim. Ayrıca bazı yöneticiler, oyuncuların sorumluluk almadıklarını ve birlik olamadıklarını da ifade ediyor.

“8 puan öndeyken düşer miyiz korkusu’

Bursaspor ligin ilk yansında topladığı puanların ekmeğini ikinci devrede fazlasıyla yedi. Nitekim geride kalan 15 haftada yalnızca 8 puan toplayan yeşil beyazlılar neredeyse düşme korkusuyla karşı karşıya. Yönetimde bazı isimlerin isyanı, ‘8 puan Önde olduğumuz halde acaba düşer miyiz’ diye düşünüyoruz şeklinde.

“Antep’e, Rize’ye sorsanız göbek atarlar”

Bursaspor’un düşme hatandan 8 puan önde olduğu halde sıkıntı yaşamaktan çekindiklerini ifade eden yeşil beyazlılar, “düşme hattındaki Gaziantepspor ve Çaykur Rizespor‘a sorsanız ve deseniz ki şu an düşme potasından 1 puan üsttesiniz, inanın göbek atarlar” ifadelerini kullanıyor.

Taraftarı da anlamak gerek”

Alınan ağır yenilgiler sonrasında taraftarın yaptığı saldırıları tasvip etmelerinin doğru olmadığını fakat yeşil beyazlı taraftarları da anlamaları gerektiğini söyleyen Bursaspor Yönetiminin önemli ismi, kalan haftalarda taraftarın vereceği destekle yeniden ayağa kalkacaklarını ve gelecek sezon için de olumlu hamlelerin yapılacağını dile getirdi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu