7,5 milyon Euro’ya düşecek

Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in köşe yazısından alıntıdır.

Biraz değinmiştim Diouf yazısının içinde Bursaspor yönetiminin devre arasındaki transfer politikasından şimdi biraz açayım; Yarım sezonluk oyuncu istemiyorlar… Kiralık olacak ama 1,5 yıllık… Ayrıca, Samet Aybaba’yla aynı görüşteler; “Olursa en iyisi olsun.”

Dövizdeki dalgalanmalardan dolayı mevcut kadronun yıllık giderini bir kez daha hesaplamış yönetim; teknik heyet, futbolcular ve menajerler dahil toplam 16 milyon Euro… Önümüzdeki sezon, kiralıklar ve sözleşmesi bitenler çıkınca elde kalan kadronun 1 yıllık gideri 7,5 milyon Euro’ya düşüyor… Yani şuanki kadrodan 8,5 milyon Euro’luk bir düşüş olacak… Aynı zamanda gençlerle birlikte Bursaspor’un elinde 20 oyuncu kalacak… Bu nedenle, devre arasında izlenecek yol çok önemli…

3 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Orhan Bey’in yazdığı bu planlama doğruysa gerçekten iyi bir haber. Zira geçen yıl da bu yılda çok satış opsiyonsuz kiralık oyuncumuz oldu. Satış opsiyonlu kiralık olmayınca oyunculardan hem verim alamıyoruz hem de oyuncu gittiğinde bir anda kadro boşalıyor ve iskelet oluşturamıyoruz. Örneğin forvet hattımıza baktığımızda sezon sonu elimizde kimse kalmayacak. Sakho ve Umut kiralık, Stancu gitti gitmese de sözleşmesi bitiyordu zaten. Kanatta da aynı sorunumuz var. Defansımız ve orta sahamız kısmen oturdu. Orada sözleşmeli oyuncular oluşturuyor iskeleti. Kısacası önümüzdeki yılın kadrosunu da düşünerek devre arasında transfer yapılmalı.

  18
  1
 2. Doğru planlama çok önemli bu denli bir düşüş büyük riskleri beraberinde getirir zira iyi oyuncu iyi paradır.Önemli olan buradaki istisna oyuncuları keşfedip getirebilmek ve iş bununla sınırlı değil tecrübeli elllerde sezonu tamamlayabilmek.İnşallah artık geçiş sezonu durumlarını atlatırız borçlardan kurtuluruz 2 -3 yıldır gerçekten bunaldık sıkıntı stres para haberlerinden.

 3. Başkan zaten maliyetleri 7-7,5 milyon eruo seviyelerine çekeceğim dedi,
  Gelecek sezon zaten bu seviyeye geleceğiz, transfere de gerek yok,
  Geleceksezon bu kafayla düşeriz artık:))

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu