6222 sadece gariban taraftara mı?

Günümüz futbol camiasının en çok tartışılan konularından birisi olan sporda şiddeti önleme adına çıkarılan 6222 sayılı kanun bir kez daha gündeme geldi.

BursasporGiresunspor maçında Bursaspor Kulübü Genel Sekreteri Ali Büyükkurt ile Bursaspor Kulübü Eski Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Hakan Dinçtürk arasında yaşanan kavganın ardından verilen hukuki karar dikkat çekti.

Yaşanan olaydan sonra Hakan Dinçtürk’e 6222 sayılı kanun kapsamında ceza verilirken Ali Büyükkurt ise ceza almadı. Bu olayın ardından Bursasporlu taraftarlar sitemize gerek mail, gerekse mesajlar atarak bir konumu olan kişilerin ceza almayıp, taraftar sıfatıyla olay içinde bulanan kişilerin ceza almasına tepki gösterdiklerini ifade ettiler.

Yaşanan olayda Adanaspor -Bursaspor karşılaşmasında deplasman sponsoru olan Hakan Dinçtürk kulüp tarafından Timsah Arena‘da oynanan Giresunspor maçına davet edilmiş ve kendisine plaket takdim edilmişti. Karşılaşma devam ederken Ali Büyükkurt‘un Hakan Dinçtürk‘e takındığı tavır sonrası arbede yaşanmıştı. (Tutanaklarda geçen ifadeler bu şekildedir.)

1 Yorum Onay bekleyen 6 yorum var

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı