-6 puan tehlikesi kapıda!

Yeşil Beyazlı kulüp bugün Sebastien Frey'e ödeme yapmadığı takdirde FIFA'dan çok ağır ceza alma durumuyla karşılaşacak. 825 bin Euro'luk ödeme yapılırsa sorun ortadan kalkıyor. Aksi takdirde üç dönem transfer yasağı ve 6 puan silme cezası kapıda.

Bursaspor’un kaderini belirleyecek gün geldi çattı. Yeşil Beyazlı formayı 2013-2015 sezonları arasında Süper Lig, Türkiye Kupası ve UEFA Avrupa Ligi’nde toplam 37 kez giyen Fransız kaleci Sebastien Frey yıllardır süren alacak sorununu çözemediği için FIFA’ya başvurmuştu. Recep Bölükbaşı’nın başkanlığı döneminde kasada para olmasına karşın ödeme yapılmayan Sebastien Frey için FIFA’nın Bursaspor’a tanıdığı süre bugün dolacak. Mesut Mestan yönetimi gün içerisinde Frey’in hesabına belirlenen miktardaki parayı yatırmadığı takdirde belki de Bursaspor’un geleceği karanlığa bürünecek.

ÖDEME YAPILACAK MI?

Bursaspor’un Sebastien Frey’e ödemesi gereken asıl tutar 675 bin Euro’ydu. Ancak bu paranın üzerine 150 bin Euro’luk daha faiz ve mahkeme masraflarının eklendiği bildirildi. Sebastien Frey kendisine daha önce verilen sözler tutulmadığı için Bursaspor’un vadeli ödeme talebine olumlu yaklaşmadı. Bursaspor bugün ödemeyi yapmazsa tarihinin en ağır cezası ile karşı karşıya kalacak. FIFA’nın Bursaspor’a 3 dönem transfer yasağının yanı sıra 6 puan silme cezası verme ihtimali bulunuyor. Mesut Mestan’ın Frey’e yapılacak ödeme konusunda nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.

30 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Tatar yorumuna yanıt olarak

   Aynen katılıyorum,başkan olmak öyle kolay değil Bursasporda,hele bu zamanda onun için bu bir sınav Mestan için,ya aydınlığa,ya da hepten karanlığa,göster kendini bakalım Sayın Başkan.

   16
   2
  2. @Tatar yorumuna yanıt olarak

   Ne yapıp edip bunu ödesinler artık bir sorun yeni bir travma istemiyoruz, eksi altı puan demek bu ligden bir daha hiç çıkamamak demek, sadece bu sene değil.

   17
   1
    1. @Ati yorumuna yanıt olarak

     ben hala bunu istiyorum emek hırsızlarına piyonluk yapmak bize yakışmıyor BURSASPOR BÜYÜK BİR ŞEHİR TAKIMIDIR VE BU ŞEHİRDE BU ŞEHRİN İNSANLARI BURSASPORU TUTAR ŞİMDİ SANA SORUYORUM SEN HANGİ ŞEHRİN EVLADISINDA İHANETT EDİYORSUN ANA BANA TOPRAĞINA

     9
     2
  3. @Tatar yorumuna yanıt olarak

   Bugün ödeme yapılmalıdır. 825000 EURO yu bile ödeyemeyecekseler niye göreve talip oldular.
   Ayrıca tahtayı da açtıracağını söylemişti.Yoksa Ali AY gibi ağlayacaksanız hemen gidin.Bu arada hemen kampanya başlatıp herkesin bütçesi oranında katkı koyması sağlanmalıdır.

   19
   2
  4. @Tatar yorumuna yanıt olarak

   Nedemek odenmezse Mesut Mestan bu parayı odeyemiyecekse niye başkan oldu tabiiki ödeyecek başka yolu yok

   21
 1. Ya sen bu durumu bilmiyomudun da aday oldun peki ama neden son güne bırakıyorsun yoksa af falan mı bekliyorsunuz. hem buna olan borcu odeyecegini ve transfer tahtasini açacagina söz verdin ve kongrede seçildin unutma!!!!!!!!

  19
 2. 3 GÜNDÜR DURMADAN ÖDEME YAPILDI MI ? DİYE BAKIYORUM ?? BUNU YAPMAZSAN BOŞUNA FUTBOLCU BAKMA MESTAN EFENDİ. PARAN YOKSA BORÇ AL KAMPANYA YAP YAP BİR ŞEYLER AMA SON ANA BIRAKMA ARTIK ???

  18
  1
 3. -6 gelirse ne başkan kalır ne takım ona göre. Aylardır yazıyorum verin iflası herkes soğuk su içsin diye anlatamıyorum.

  13
  2
 4. Frey’in ödemesinin bir kısmı yapıldı, bir kısmı bugün ödenip komple hesabı kapanacak. Cuma günü ile Pazar günü arasında ise transfer yasağı kaldırılacak! via: Selim Kurtulan

 5. SUHA BEY OLACAKLARI
  BİZDE BİLİYORUZ
  BUGÜN BURSANIN BU İŞİ HALLEDECEGINI
  DÜŞÜNÜYORUM
  KOSKOCA ŞEHİR BUNU HALLEDEMEZSE ZATEN
  DÜKKANI KAPATALIM
  FELAKET TELLALLİGİNI BIRAKIP
  YOL GÖSTERİCİ UYARICI OLUN

 6. Pazar gününden beri ne yapıyorlar çıkarıp vereceksin parayı mestan gibi küçük esnafın ( lafım meclisten dışarı ) harcı değil bu işler BURSASPOR u hepten batıracaklar Eğer bu gibi kişilerden medet umuluyorsa vay ki ne vay .

  3
  1
 7. Bu işin adrenali mi olur. Ödeme son güne bırakılmayıp çoktan yapılmalıydı. Gecikme ve faizini ve mahkeme masraflarını da ali ay cebinden ödemeli. Onun suçu.

  1. @adren alin yorumuna yanıt olarak

   B.BAŞI
   SENİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM
   TERBİYE MÜSADE ETMEDİĞİ İÇİN
   DAHA FAZLA YAZMIYORUM
   SEN KASANDA PARA VARKEN
   BİLE BİLE NASIL HANGİ AMAÇLA NEDEN ÖDEMEDİN
   HAKKIM HELAL DEĞİL.
   NE SANA NEDE ALİ AYA

 8. SAYIN BAŞKAN MESUT MESTAN HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH GÖREVİNDE BAŞARILI OLUP BURSASPORU TEKRAR SÜPER LİGE ÇIKARIRSIN AMA ÖNCELİKLE FREY İN PARASINI BUGÜN ÖDEMENİZ LAZIM YOKSA 3 SENE TRANSFER YASAĞI VE -6 PUAN CEZASI GELİRSE HİÇ BİR HOCA VE FUTBOLCU BURSAYA GELMEZ KULÜP TAMAMMÖEN ALT LİGLERE DOĞRU YOL ALIR NE EDİP YAPIP BU PARA BUGÜN ÖDENMELİDİR BURSANIN KADERİ BUNA BAĞLI SAYGILAR

 9. SAAT 3 OLDU
  HALA FREY LE İLGİLİ BİR HABER YOK
  ÇÖZÜLMEK ZORUNDA
  HİÇBİR MAZERETİ YOK BU İŞİN ŞAKASIDA YOK

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu