6 milyonluk belirsizlik (?)

Ligi dördüncü bitiren takım 6 milyon TL, beşinci bitiren kulüp ise TFF’den 3 milyon TL alacak… Bursaspor, Avrupa Ligi’ni lider tamamlaması durumunda kupada finale kalmanın cezası olarak ekstra 3 milyon daha kazanmak için mücadele edemeyecek… Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig Müsabaka Statüsü, Uluslararası Kupa Müsabakalarına Katılımı düzenleyen 11. maddenin C bendinde göre; Bursaspor’un Avrupa Ligi Grubu’nu lider bitirmesi durumunda 20 Mayıs'taki Avrupa Ligi'ne katılım için planlanan final maçının oynanmayacağı, Şampiyonluk Grubu’nu 4. Sırada bitiren takımın Avrupa’ya gideceği belirtiliyor.

SIRALAMAYA ÖDÜL

Ancak göz ardı edilen önemli bir konu, klasman ödülleri… Ligi şampiyon tamamlayan takım 15 milyon TL, ikinci bitiren takım 12 milyon TL, üçüncü bitiren takım 9 milyon TL, dördüncü bitiren takım 6 milyon TL, beşinci bitiren kulüp ise Futbol Federasyonu’ndan 3 milyon TL alacak.

3 MİLYONDAN OLACAK

Cumartesi günü deplasmanda İstanbul Büyükşehir’i yenmesi durumunda lig beşinciliği statüsünden 3 milyon TL’yi kasasına koyacak olan Timsah, lig dördüncüsü olmak için Şampiyonluk Grubu dördüncüsü ile maç yapmayacak ve kupada finale kalmanın cezası olarak ekstra 3 milyon daha kazanmak için mücadele edemeyecek… Talimatta yer alan madde şöyle:

"Türkiye Kupası Finalistinin de Play-Off Avrupa Ligi Grubunda birinci takım olması halinde; Türkiye Kupası Finalisti olan takım UEFA Avrupa Ligine gidecek 3. takım olacaktır. Play-Off Şampiyonluk Grubunda 3. olan takım ise UEFA Avrupa Ligine katılacak 1. takım olacaktır. Bu gruptaki 4. takım UEFA Avrupa Ligine katılacak 2. takım olacaktır. Bu durumda "Play-Off'lar Arası Final Müsabakası" oynanmayacaktır."

 

Hakan Gündüz

Bursasporluyuz.net Özel Haber

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu