568 milyon TL’lik meblağ ne olacak?

TFF 3. Lig’e düşerek kötü gidişe yeni bir halka daha ekleyen Bursaspor’da, Enes Çelik’in Başkan adayı olması kentte büyük heyecan yarattı.

Her kesimden desteği arkasına alan Çelik, yaptığı açıklamayla hem transfer tahtası için büyük yol kat ettiklerini hem de kısa vadede kulübün işleyişi için 200 milyon TL’yi hibe edeceklerini açıklamıştı. Kurtuluşun fitilinin ateşlendiği Bursaspor camiası, şimdi de alacaklı eski başkan ve yöneticilerden, yapabilecekleri en fazla fedakarlığı yapmalarını bekliyor.

TOPLAM 568 MİLYON TL

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan son Divan Kurulu toplantısında eski yönetici alacakları 568 milyon TL olarak açıklanırken, bu rakamın büyük çoğunluğu eski başkanlardan Ali Ay’a ait. Döviz kurunun sürekli artması ve faizlerle birlikte, Bursaspor’a verdiği rakamların çok üstünde alacağı olan Ay’ın, faizlerden veya alacağının büyük kısmından fedakarlık edip etmeyeceği merak ediliyor.

TEMİZ SAYFA AÇMALIYIZ

Ali Ay’ın dışında Bursaspor Kulübü’nden alacağı olan diğer başkan ve yöneticilerin de alacaklarından önemli bir kısmından feragat etmeleri isteniyor. Transfer tahtasına engel olan sportif borçlarla birlikte yönetici alacakları da büyük oranda temizlenirse Bursaspor’u tertemiz bir sayfa bekliyor olacak. Ayrıca Enes Çelik’in göreve gelmesiyle birlikte kamuya olan vergi ve SGK borçları için de önemli adımların atılması bekleniyor.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu kulübü düşmeye oynatıp son ts maçıyla ligde kaldığımızda ama kulübe para veriyor deyip şak şaklayıp tekrar seçtiğiniz ve bizi küme düşüren Ali dedeniz dimi. Taraftar bozuntuları sizi.

  94
  4
  1. @fff yorumuna yanıt olarak

   Herşeyden önemli konu bu. Madem hacı abisin, hakkın olmayan faizi almayacaksın. Kulübü düşürdü, yanlış transferlere dünya para verdi. Vergini, Stancu, Bilal Kısa, Mesut Bakkal vb. birçok işe yaramazı alma dedi taraftar bu gitti aldı. Bile bile kulübü borca soktu. Kaç para verdi 10 milyon Euro. O zaman Euro 5 TL idi. 50 milyon TL alacağı var o kadar. Adamsa böyle yapar. O 50 milyon TL torunlarına bile yeter.

   8
   1
  2. @fff yorumuna yanıt olarak

   Üstüne bir de seçtikleri başkan sayesinde davalar da düşmüş oldu. Bursaspor kaybetti ama birileri çok kazandılar

   30
  3. @fff yorumuna yanıt olarak

   Bursaspor tarihine hain olarak geçen o meşhur 1060 kişi. Bursaspor sizi hiç bir zaman af etmeyecek.

   32
   2
 2. fazla gaz vermeyin, sonra uçup kaçıyorlar. uyandığımızda görüyoruz ki bir küme daha düşmüşüz

  30
 3. Bir teklif yapilir kabul edilirse bursaspor var olma savasi vermeye devam eder yok red edilirse bir alta duser cukura o cukurdan da hic bir alacak kalmaz durum hic iyi degil deynek kirli iki ucu da berbat bu hale getirenler ozelestiride cevap bulurlar umariz

  21
  1
 4. Ali Babanın fabrikada işler durdu, makineler stop etti. Hayatta silmez. Sonuna kadar direnir. Küme düşüren Başkan Ali Ay, yanındakiler neler yaptı gözünü kapadın. Musa Sow’dan sadece Bursasporun kaybı 2 milyon avro. İnsaf et, hepimizin gideceği yer kara toprak, kimi Hamitler kimi Zincirlikuyu ne fark eder?

  16
 5. Sevgili Bursasporlular bizler yürekten Bursaspor taraftarının şuı günlerde yapacağı en güzel hareket forması atkısı arması ile şehrimin sokaklarında gezmektir kimse sizden para pul istemiyor şu an sevdayı ayağa kaldırmak için her bir taraftar bireysel en güzel hareket formaları giymektir sonrasında kombine alınır bir çok organşizasyonlara katılım olur lakin şu an giy formanı işe okula git şampiyon olunduğunda herkes forma giyer asıl mesele bugünlerde forma giymek kimse kimseye akıl vermesin taraftarın yeri tirbündür atarftar tirbünde gücünü gösterir yok sosyal medya taraftarı akıl hocası da kimse olmasın taraftar olalım Bursaspor sevdalısı olalım

  14
  3
 6. Biz taraftar olarak kulübü
  Bu duruma getirip, bir de utanmadan
  Alacagım var diyen tüm yönetici ve
  Başkanlara çagrımız kulüpten olan
  Sözde tüm alacaklarinizi bagislayin
  Yeni yönetimin görev alacagi 3 yil
  İçinde olmak üzere loca, kombine,
  Reklam, sponsorluk gibi hizmetler
  Karşiliginda tüm alacaklarinizdan
  Feragat edin, bunun aksi bi durum
  Kesinlikle kabul edilemez, aksi durumda
  Bursasporluluktan lağv edilsin, stadyum
  Ve tesislerin etrafinda dahi dolaşmasina
  İzin verilmesin, hatta Bursa şehrini terk
  Etmeleri adina tüm imkanlar kullanilsin

  11
  1
 7. Bursaspor’a başkankil edenlerin hepsi kulübe verdiklerinden iki katını götürdü ler alacakları varmış kulüpten defolsunlar Divan kurulu kulübe sahip hiçbir eski yöneticiye para odetmesin saygılar selamlar.

 8. Herkes bir şeyler yazmış,sonuç ?
  Napolyon 1800 yıllarında çözmüş;
  Para para para…
  Hatta Ajda Pekkan bile anlamış…
  Yani birbirimizi kırmayalım!
  Bursaspor u sevmeyen ölsün…

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu