5 takim küme düşebilir…

Türkiye Futbol Federasyonu, gündeme bomba gibi düşen şike iddiaları sonrasında bir araştırma komisyonu kurdu. 20 maç ve 5 takım mercek altında.

 

TFF: YAKIN TAKİPTEYİZ

Futbolda ardı ardına gelen gözaltı haberlerinin ardından Futbol Federasyonu hemen harekete geçti. TFF’den yapılan açıklamada, "Bugün sabah 07.00 itibaren güvenlik güçleri tarafından ülkemiz futbolunu ilgilendiren çok kapsamlı bir soruşturma başlatılmıştır. Bahse konu soruşturma çok yönlü bir içeriğe sahip olup, detayları Federasyonumuz tarafından yakından takip edilmektedir." denildi.

 

20 MAÇ İNCELENECEK

CNN Türk’ün verdiği bilgiye göre incelenen maç sayısı, ilk açıklanandan çok daha fazla. Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig’de geçtiğimiz sezon oynanan 20 karşılaşma, polis soruşturması kapsamında bulunuyor. İşte Futbol Federasyonu, poliste bu 20 maça ilişkin olarak bulunan tüm belge ve bilgileri edinecek ve ardından geniş çaplı bir inceleme ve soruşturma yapacak.

 

İnceleme yapılan maçlar arasında Eskişehir-FEnerbahçe, Sivas-Fenerbahçe ve Trabzonspor-Eskişehir karşılaşmalarının olduğu iddia ediliyor..

 

KÜME DÜŞME PUAN SİLME ŞAMPİYONLUK İPTALİ

Bu sürecin ardından alınacak kararların, Türk futbolunun tarihini değiştirmesi mümkün. Zira kirli ilişkiler içerisinde bulunduğundan şüphelenilen beş kulüp hakkında, küme düşürme, puan silme, şampiyonluk iptali dahil bazı radikal kararlar söz konusu olabilecek.

 

Kaynak : Spor3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu