5 bin 285 kongre üyesi var!

Süper Lig’in ilk devresini 18 puanla 14.sırada tamamlayan Bursaspor’da gözler olağanüstü kongreye çevrildi. İlki 11 Ocak, çoğunluk sağlanamadığı taktirde ise 19 Ocak’ta gerçekleştirilecek genel kurul öncesi yeşil beyazlı camiada kulisler oldukça hareketlendi. Timur Noyan başkan adaylığını açıklayan ilk isim olurken, Noyan’ın yönetim kurulu listesini oluşturmak için görüşmelerini devam ettiği öğrenildi. Eski yöneticilerden  Hayri Yazıcı ve Osman Çelik adaylık için ismi geçerken, mevcut başkan Recep Bölükbaşı’nın ise bu konuda geri adım attığı belirtildi. 

HENÜZ NETLEŞMEDİ

Tüzük gereği başkan adayları genel kuruldan bir hafta önce yani 4 ocak tarihinde adaylık başvurularını Bursaspor Divan Başkanlık kuruluna vermek zorunda. 5 bin 285 üyesi bulunan yeşil beyazlı kulüpte oy kullanacak üye sayısı henüz netleşmedi. Perşembe günü mesai bitimine kadar üye aidatlarını ödeyen genel kurul delegeleri ile belirlenen kongre tarihinden 3 ay önce kulübe üye olanlar  kongrede oy kulLanabilecek. Ayrıca  üyeliği askıda bulunan delegeler, eğer kongre tarihinden 3 ay önce aidatlarını yatırmış ise oy kullanabilecek.

Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu