450 Milyon borçla aldık!

“Değerli Divan Kurulu hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bursaspor’un seçkin üyelerinin yer aldığı Divan’da bulunmak benim için her zaman heyecan verici olmuştur. Ama bugün heyecanımız daha farklı ve daha büyük. Her zaman Bursaspor’un yanında olan, geçmişte özellikle mali yönden dara düştüğümüz en sıkıntılı günlerde yaptığı fedakarlığı hiç birimizin unutmadığı, değerli bakanımız Sayın Faruk Çelik bizimle birlikte. Kendisine hoş geldiniz diyorum, saygılar sunuyorum. Yine Bursaspor’umuza büyük katkıları olan Sayın milletvekilimiz Hüseyin Şahin, Valimiz Sayın İzzettin Küçük, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe ile birlikte olmak bizim için büyük mutluluk, sizler de hoş geldiniz.”

KÜSRÜYE ÇIKTIĞIMDA BENİM YÜZÜM DE GÜLSÜN

Elbette bu kürsüye her çıktığımda, hem benim yüzüm gülsün istiyorum, hem sizlerin yüzünü güldürecek, sizi mutlu edecek şeyler söylemek istiyorum ama maalesef gerçekten zor bir dönemden geçiyoruz. Daha düne kadar, kulübümüzün mali olarak hangi noktada olduğunu çok çabuk unutulduğunu görüyor ve üzülüyorum. Bugün 300 milyon borcu ödeyecek birisi çıkarsa hemen başkanlığı bırakırım. Sanayiciyim rakamlara çok hakimin. 272 milyon borç aldığımızda bunun içinde vergi yoktu. Batalla’nın parası yoktu. Bunun içinde rahmetli Yazıcı zamanında bize devredilen 35 milyon TL’lik verginin ana parası yoktu. 

450 MİLYON BORÇLA ALDIK

“Şuanda bizim devraldığımız rakam 307 milyon TL. Bunun tüm üyelerin, taraftarın bilinmesi gerektiğini söylüyorum. 70 milyon banka borcunu bugün ödeyecek adam bulabilir misiniz? Bunun için en az 5-6 sene yapılandırma yapmalısınız. Bugünkü faizler aşağı yukarı 105 milyonTL faiz çıkar. Biz 100 milyon ilave kredi talep ettik. Toplam da 7 yıl içinde 200 milyon rakam ödeyeceğiz. 305 milyonun üzerine 100 milyon eklediğiniz zaman. 400 milyon ediyor. Arkadaşlar biz aşağı yukarı 450 milyon borç aldık. Bundan kimse farkında değil. Buradan sayın bakanımız Müeezinoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Valimize, Belediye Başkanımız, BTSO Başkanımız ve Hüseyin Şahin vekilimiz bizimle çok büyük mücadele veriyorlar. Ankara’ya sürekli gidiyorum. Sırf borç yapılandırma ve yeni sponsorlar bulabilmek için. Kısa vadeli ödemelerimizi uzun vadeye yayacağız. Yani kulüp biraz nefes alacak.  Ben her zaman şunu söylüyorum. Biz maalesef gerekli desteği bulamıyoruz. Sanayiclere gittik. İşadamlarımıza gittik. Verenlerden Allah razı olsun. Sponsorluk görüşmelerimizi 15 milyon TL’ye çıkardık. Yeterli mi? Hayır. Seneye hedefimiz 30 Milyon TL. Bunu da başaracağız inşallah.” 

TÜZÜK İÇİN ÇOK SESLİ DÜŞÜNMELİYİZ

“Camiamız maalesef bir kere çok sesli düşünüyor. Bu bizim anayasamız olacak. Grupların taraftar gruplarının düşüncelerini almalıyız. Divan’ın tüzüğünü aldık. Bunu yanın da eskiden hazırlanmış tüzükleri de aldık. Hakan Dinçtürk arkadaşımız sayesinde 4 kişilik hukuk ekibi kurduk. Dernek masası müdürümüz Osman Bey çok yardımcı oldu. Bizim tüzüğümüz iyi sizin tüzüğünüz kötü demiyorum. Önemli olan herkesin anlaştığı bir tüzük ortaya çıkarmak. Hepsi tartışılacak. Kamuoyuna sunulacak ve fikirler alınıp konsersüs sağlanacak. Keşke tüzük için uğraştığımız kadar mali tablo için de uğraş versek de kulübün borçlarını temizlesek.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu