Lemi Keskin “Batalla’nın gitme sebebi…”

Lemi Keskin, Bursa.com'da canlı yayınlanan programda adaylık süreci ile ilgili olarak açıklamalarda bulunurken projelerinden de bahsetti.

İşte Lemi Keskin’in canlı yayında söylediği dikkat çekici sözler:

Bursaspor‘dan hiçbir zaman kopmadım. Gerek kongre, gerekse divan kurullarında hep konuşmacı olarak yer aldım. Bursaspor’un tüm borçlarını inceledim bu rakam 480 milyon TL’dir. Bize acil nakit para lazım. Mart ayının başında bir firma ile Timsah Arena’yı gezdik ve projemizi incelediler. Türkiye ve Orta Doğu sorumlusu projemizi onayladı ve Nisan ayında sözleşme imzaladık.

Biz Timsah Arena için 50 milyon € bu firmadan alacağız. Bursaspor‘un futbolcuları idmana çıkartamayacak kadar, personeline 4 aydır maaş ödeyemeyecek kadar ciddi bir mali krizi var.

Bizim Timsah Arena proje sözleşmemiz 45 gündür elimizde. Bir Bursaspor’un borcunu yarılamaya geliyoruz. Timsah Arena haklarını Türkiye’de satmak mümkün değil. Bu satış Avrupa piyasasında olacak.

Bizim seçim reklamımız burada değil Avrupa’da Timsah Arena ile yapılıyor.

Ali Ay yönetimi Ata Bulvarında hazineden satışa çıkan benzinlik arazisi için teminat bulamadı ve 10 milyon liralık bir zarara uğradı. Bundan kimsenin haberi yok.

Takımda para yapabilecek kaç oyuncu var. Ben size söyleyeyim; Harun, Aziz ve Ertuğrul ama bunların hiç birisini Ali Ay almadı.

Hoca adayımızı yerli olarak düşünüyoruz. Sportif Direktörümüz hoca konusunda karar verecek. Bugünkü konumuz Mustafa Er değil. Seçim bittikten sonra değerlendirme yapacağız.

İki senedir kümede kalmaya çalışan takıma Avrupa hedefi koyamam. Borcumuzun net olarak ne kadar olduğunu bilmiyoruz. Bazı basın kuruluşları Bursaspor’un en kötü taraflarını göstererek aday olunmasını engellemek için Ali Ay yönetimine alet oluyor.

Eğer göreve gelirsek Bursaspor Bayan Voleybol Takımımız seneye Avrupa Şampiyonu olacak.

Bana diğer Başkan adaylarından birleşme konusunda bir teklif gelmedi. Gelirse bir değerlendirme yaparız. Olmayan bir konu için cevap veremem.

Batalla çok başka bir oyuncuydu. Son iki senedir yaşanan vizyonsuz durum Batalla’nın gitme sebebidir.

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ali Ay dışındaki,3 adaya,da saygım var.helal olsun,bunca borcun olduğu zamanda aday oldular.heleki Ahmet Bozdemir takım küme düşme potasındayken aday oldu.Başkanlık içinde en hazır isim Ahmet Bozdemir duruyor.

  46
  66
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   adam brezilya u19 takimlarini izlemekten bahsediyor … ulan hangi yonetici de bu kafa olmus ? lemi ismi zaten herseyi anlatiyor. daha once yazdim ama yayinlanmamisti. bu isme sahip adamlar paraya hakim olurlar genelde.

   8
   5
   1. @ebach yorumuna yanıt olarak

    Ya kardeşim kusura bakmada ne kadar boş bir yorum bu ya u19 milli takımlarını izlemekten bahsediyor diyorsun. Sanırım yaşın çok küçük yada laf olsun diye yazdın. Bu zamana kadar ilk defa akla gelen bir fikir değil bu elbette ama izlediğinle kalıyorsun sadece çünkü hemen hemen tüm topçularının değeri en az 5 milyon € şu an mesela bu işi en iyi yapanda porto mesela tüm yaş gruplarına hakim adamlar yani eğer onu yapacaksan maddi gücün olmadan yapamazsın. Menejerleri ilk sana değil porto veya benzeri gibi Avrupada isim yapmış kulüplere öneriyorlar. Yani özetle biraz mantık ve komik olmanın anlamı yok. Ve bunu Lemi beyde çok iyi biliyor. Bunu söylemesindeki amaçta işte ne kadar inanan olursa iyidir. Birkaç oy olsa yine iyi düşüncesidir.?

    3
    1
   1. @TimSaH yorumuna yanıt olarak

    kardeşim işte anla adam reklam yapmaya gelmiş buraya ben adım kadar eminim Ahmet Bozdemir bu takıma başkan olursa bu günleri mumla ararız

    11
    2
    1. @kun aguero yorumuna yanıt olarak

     İşte bu da harika bir tespit bozdemir ikinci bölükbaşı olur hep diyorum. Şu an adayların içinde en iyisi mevcut başkanın sunmuş olduğu yönetim liste.. Kulübün paraya ihtiyacı ve bu işi bilen paralı adamların hepsi bu yönetimde Ali başkana atacağım oyumu Levent Kızıl çıksaydı ona atacaktım mesela ama çıkmadı. Listesi ve maddi gücüyle en mantıklısı Ali başkanla devam kararı..

     9
     9
 2. Bence Lemi Keskin götürür. Adam şak, şak, şak konuşuyor. Projeleri ortaya koyuypr. Aylardır iyi hazırlandığı blli. Diğer adaylar aa-üü yapıyor henüz. Ali Ay’ı zaten kaale almıyorum. O kendini Cavit abisinin kaığına atmış. O nereye götürürse oraya gidecek.

  30
  23
 3. Bu haberin mantığı ne ??? üstte inceledim 480 milyon borç var diyor. Aşağıda Avrupa hedefi koyamayız borç ne kadar bilmiyoruz deniliyor ? Başkanlık adaylığı olan bursasporlu ?? olan her aday tüm projelerini seçilecek yönetime destek amaçlı sunmalılar.
  Bu yönde açıklama yapmayan adayın bence faydalı olması mümkün değil.
  Bu adayların dediklerini belgelerle kamuoyuna açıklayarak ciddi olan adayın seçilmesi gerekmektedir. Bol keseden atanların belgesiz atanların kimse arkasında durmaması gerekiyor.

  18
  8
 4. bunlar aday adayları bursasporu bu kadar seviyorlarsa 50 milyon€ reklamı hemen külübe kazandırır yoksa reklam veren adamlar stada bursaspora mı verecekler o parayı yoksa lemi keskine mi? bana bunlar bursasporun içini boşaltma projesi gibi geliyor

  18
  11
  1. @Namık Kemal yorumuna yanıt olarak

   Kulübün içimi kalmış boşaltmaya gelecekler. 4 aydır personel maaş alamıyor. TFF 4 milyon para vermiş futbolculara ödemişsin. antremana çıkmışlar, hala hinlik arıyorsunuz. değirmenin suyu bitti anlayın şunu. bankalara borç gırtlakta. Adam proje üretmiş gelmiş çıkmış karşına hala konuşuyorsunuz. Mevcut başkanın hiç bir projesi olmadı cebinden para verip durdu. O da hayrına değil borç onda da bitti. elde tek kalan stadın isim hakkı bütün adaylar o na güveniyor o da olmasaydı. kimse aday olmazdı.

 5. Batalla’nın gitme sebebi futbolu bırakacak olması. Bunun altında hala başka bir şey aramaya gerek yok. Adam zaten en başından beri futbolu Arjantin’de bırakmak istiyorum diyor. Bizimkiler de hala bir sene, iki sene daha ikna edeceğiz diyerek seçim vaadinde bulunuyor. Taraftarın gözünü boyamayı bırakıp gerçek hayata dönün. Biriniz çıkıp dese ki Batalla’yı en iyi şekilde uğurlayacağız, stadın önüne heykelini dikeceğiz, yerini dolduracak genç isimler transfer edeceğiz, işte o zaman bu taraftarın gönlünü kazanırsınız ama sizde nerede o vizyon.

  16
  9
 6. Öncelikle 4 adaya da cesaretlerinden dolayı tebrik etmek gerekir.Ancak 4 Başkan adayını incelersek.Lemi Keskin ağır basıyor.Tecrübesi ve diğerlerine göre aylar öncesinden hazırlanmış projeleriyle sunumuyla, konuşmalarıyla bence Lemi keskin Başkanlığa daha yakın çünkü hayallerle değil , gerçeklerle konuşuyor…

  5
  3
 7. Atma lemi.madem bursasporlusun anlaştığın firmayı başkanlada görüştürseydin kulup maddi kriz cekmezdi.bursaspora bir sey yapmak icin illa bşkan mı olmak gerekiyor.bu arada timsah arenada locan varmı.

  2
  6
 8. Bu adam konuşmayı bilmiyor herangi bir durumda ilk kacan bu olur ben söleyeyim kendinden emin çok boş konuşuyor vaatler filan yani hayal satıyor sorsanıza 50€ hiç. Bir arada görmüşmü bu adam yada 400 milyon olan borcu hiç ödemişsi kulüp oyunu buyu satcakta para gelcek aynı recep bölükbaşı gibi farika gitti para gitti takım gidiyor bu adamdan bir cacık olmaz konuşmaları bile insanı gıcık eder şekilde boş beleş

  1
  4
 9. Mikser Olay medyanın ve Basiretsizlik havuzundaki Kulüp yönetiminin algı yaratma çabaları nafile,inşallah BATALLA Bursasporumuzda aktif oynamaya devam edecek

  1
  3

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu