Bursaspor Kulübü “Bu lekeyi!…”

Bursapsor Kulübü resmi internet sitesinden Bursaspor Durmazlar - Bahçeşehir Koleji maçı için verilen ceza ile ilgili açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

14 Mayıs 2018 tarihinde Bahçeşehir koleji ile oynadığımız maçta Atatürk Spor Salonu’nu dolduran binlerce Bursalı basketbolseverin ağzından, maç boyunca tek bir küfür bile çıkmamışken, basketbolla bütünleşen bir centilmenlik şölenini cezalandırmış olmanın, Türk basketbolu adına kara bir leke olmaktan öte hiçbir anlamı yoktur.

Bu lekeyi, yarı final serisinin ikinci maçından 6 saat önce, Atatürk Spor Salonu’nun kapısına kilit vurarak sürenleri, yani işgüzar raporu yazan temsilci başta olmak üzere, cezaya karar veren disiplin kurulu ve tüm bu olup bitene seyirci kalan basketbol yöneticilerini ne tarih affedecektir, ne de Bursa şehri ve Bursasporlular.

Sizleri sadece biz değil, rakibimiz Bahçeşehir’in eğitim kurumlarında yetişen nesil de affetmeyecektir, bu böyle bilinsin.

Bahçeşehir’in yöneticilerine de bir çift sözümüz var;

Yarı final serisinin ilk maçı öncesinde beyanatlarıyla ortamı germeye ve muhtemel bir gerginlik atmosferinden bir zafer hikayesi çıkarmaya kalkışan koçunuz bile maç sonrasında “ÇOK GÜZEL BASKETBOL ATMOSFERİ VARDI” demiş olmasına rağmen, sizlerin maruz kaldığımız bu adaletsizliğe, en azından kurumlarınızın ‘varoluş ilkeleri’ sebebiyle itiraz etmeniz gerekirdi. Ancak siz, ahlaki değerleri tutuşturan bu hukuksuzluk ateşini yakmış oldunuz ve bu gerçeği, hiçbir başarı öyküsüyle unutturamayacaksınız.

Size sesleniyoruz Sayın Hüseyin Yücel

Kolunuzdaki pahalı Rolex’i, kuradan çıkan bir genç oyuncunuzun koluna takmış olmanız ve hatta milyon Euro tur primi vermiş olmanız bile, Bursaspor Durmazlar’ın önünde durmanıza yetmeyecektir.

Masa başında kaybedeceğimiz sanılan maçı, parkede söke söke almasını biliriz.

Bursaspor Kulübü

18 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Anlaşılan galibiyetimiz sadece dışarıdaki Yunanları rahatsız etmemiş, içerideki Yunanları da rahatsız etmiş. Sorun değil, ikinci maçta içerideki Yunanları da denize dökmesini biliriz biz.

  65
  2
  1. @Master yorumuna yanıt olarak

   Anca vurun, kırın, dökün zaten. Bu mudur taraftarlık? Bu mudur Türklük? Kalbinizdeki nefret ağzınızdan taşar olmuş artık. Yazık.

   3
   37
   1. @Toros yorumuna yanıt olarak

    yav bi bitmediniz be ,haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır, maçtan 6 saat önce yapılan şu haksızlık karşısında bile kalkıp laf ebeliği yapıyorsunuz, ne yani hırsızın hiçmi suçu yok.

    4
    1
   2. @Toros yorumuna yanıt olarak

    Adamlar açık açık saldırıyor bize, sen ise elimizi kolumuzu bağlayıp susmamızı bekliyorsun. Asıl sana yazık.

    5
    1
 2. Her zaman her yerde en büyük Bursa! Durduramayacaklarini biliyorlar. Komik komik cezalarla daha da bileniyoruz. Basketbolcularimiz sahaya inadına teksas pankartiyla çıksın farkla yensinler zengin züppeleri. Yapabilecek gücümüz var ve yapacağız!

  29
  8
 3. Bursaspor kulübünün böyle bir yazının taraftarı gazını almak yerine icraat yapın itiraz edin ne basiretsiz yöneticilere sahibiz yarabbim

  6
  10
 4. Bu konuda seviyeli-kararında ama tam da ağırlığında protesto yazabileceğimiz mail adresi yokmudur. TBF’ye bir mail attım bile. Bizi ve çocuklarımızı basketboldan da soğutmak için daha ne yapabilirler ki?

  6
  7
 5. Ne kadar boş bir yönetimin olduğu bir kez daha gözler önüne geldi. Şöyle bir cezayı hangi etkisi olan bir kulübe verebilirler. Koskoca Bursaspor karşısında semt takımı ve bir alt ligde karşı karşıya geliyor ve hakkı yenen Bursaspor oluyor. Bu kadar acizlik olmaz. Adam gibi bir yönetim olsa o cezayı vermek cesaret ister.

  6
  10
 6. Şaka mı arkadş bu, sabrımızı mı sınıyorsunuz siz bizim,
  bu nasıl bir karar yok hükmündedir.
  Ne yaparsanız yapın, SÜPER LİGE çıkmamızı engelleyemeyeceksiniz

  1
  7
 7. Bursanın hiç mi lobisi yok koskoca 3 milyonluk şehir ulan bu ilçe takımı değil nasıl bu kadar hakkı gasp ediliyorda kimse bişey yapmıyor yazıklar olsun

  1
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu