3 Kasım’da -3 puan!

Vergi affını da içeren kanunun 2023’e kalma ihtimalinin yüksek olduğunu belirten Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, kulüpleri rahatlatacak kararla ilgili topun TFF’de olduğunu söyledi.

Son açıklanan tabloya göre borcu 1 milyar 58 milyon TL’ye ulaşan Bursaspor’da en öncelikli konu kulüp lisansının alınması. TFF tarafından 30 Kasım’a uzatılan kulüp lisansı alma süreciyle ilgili gerekli şartları yerine getiremediği taktirde Bursaspor’a -3 puan cezası gelecek. Konuyla ilgili çalışmalarını hızlandıran ve Ankara’da temaslarda bulunan Bursaspor Başkanı Ömer Furkan Banaz, vergi affı düzenlemesinin TBMM’de 2023 yılına kalma ihtimalinin yüksek olduğunu, dernek statüsünde olan kulüplerin, TFF’den kulüp lisansı alma sürecinin uzatılması için talepte bulunduğunu söyledi.

ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER YAPTIK
OLAY Spor’a açıklamalarda bulunan ve Ankara’da önemli görüşmeler yaptıklarını aktaran Başkan Banaz,Ankara’da hem filiz lisans hem de kulüp lisansı konularıyla ilgili bir takım görüşmelerimiz oldu. TFF yetkilileri ile Alpay Özalan ve Saffet Sancaklı’yla görüşmeler yaptık. Vergi ve SGK ödemelerinde ciddi sıkıntılar yaşayan kulüpler var. Dernek statüsündeki kulüpler vergi ve SGK ödemesi yapmıyor. Şirketleşen kulüplerde ise bu ödemelerin yapıldığı görülüyor” dedi.

EK SÜRE TALEP EDİLDİ
Kulüplerin lisans alma süresinin uzatılmasıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’da talepte bulunduklarını dile getiren BaşkanBanaz, “Vergi yapılandırma ihtimali şu an için pek gözükmüyor. Zamanla ilgili sıkıntı var. 2023’e kalacak gibi duruyor. Biliyorsunuz kulüp lisansı için süre 30 Kasım’da bitiyor. Bununla ilgili kulüpler ek süre talebini TFF’ye iletmiş. Federasyon ek süre verecek mi bilmiyoruz. Biz yönetimimizle birlikte çalışmalarımız sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

14 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Dernek olan kuluplerin ne insiyatifi varmış ki vergi ve sgk odemelerini yapmıyor, üç kuruş için esnafın yakasına yapışan vergiciler mevzu spor kulupleri olunca lal oluyor, bursasporu millet bir sekilde soyuyor, yolsuzluklar dik alası olangariban milletin vergilerine oluyor

  37
  10
  1. @Aston martin yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular Bursaspor bu duruma 10 yılda geldi peki demezler mi bu şehirde ki herkese şehir olarak sizler ne yapıyordunuz evet siyaset taraftar iç içe girdi de girmeyenler ne yaptı peki siyaset onu bunu yönetim için işaret etti de farklı düşüncede olanlar neden birlik olup da karşısında durmadı bir şehrin genelinde daha dogrusu o şehir ruhunu özünü kaybediyor ise asıl en büyük tehlike o dur Bursa da olan bu oldu sevgi saygı birliktelik ve dürüstlük olmayınca Bursaspor da olan oldu hala kandırılıyor hala akılcı gerçekçi plan program yok herkes herkesi kandırıyor lütfen bir düşünün takım 2.lig de oyuncular alt yapı değeri düşmüş kaçı milli oynuyor takımın kadro değeri çok düşük 3 milyonluk şehirde pasolig de yok maça gelen taraftar 10 bin onlarda her maç 14 mil tl ceza aldırıyor tribünleri kontrol edemeyen yönetemeyen amigolar tirbüncüler kulüp yönetmeye kalkıyor Bursaspor da tüm değerler kademeler birbirine girmiş kimse dürüst değil 16 yaşında ki çoçukları diyarbakır a saldılar arkalarında kimse durmadı koskoca şehrin gıkı çıkmadı herkesim sus pus sonra bu çocuklar topa vurmasını bilmiyor deniliyor yahu koskoca şehir satmış çoçuklar ne yapsın velhasıl Bursaspor şehrin de tüm unsurları ile koşar adım tükenişe gidiyor

   7
   7
 2. belediye başkanı kulüp başkanı olmaya tenezzül etmemiş (eskiden kulüpler kötü duruma düşünce belediye başkanları başkan olurdu), başkan desen şarkıcı (youtube’da aratın isterseniz), teknik direktör daha yeni kalp krizi geçirdi, topçular genç, takımın abiler, isteksiz, “kent dinamikleri” diye diye göreve çağrılan zenginler zaten ekonomik krizle uğraşıyor-cepten para verip küfür yiyecek halleri yok.

  uzun lafın kısası, siyaset kulübü ele geçirirken ortada kulüp kalmadı.

  ondan dolayı söyleyecek tek bir şey var: sen oyna banaz sen oyna, şarkıcı banaz sen oyna…

  11
  10
 3. Aslında ben kulübün kapatılması biraz daha zaman alır diye düşünüyordum ama kulübün başındakiler kulübün bir an evvel kapatılması için düğmeye basmışlar..

  8
  10
 4. Sayın başkan günü kurtarma
  Çalışmalarindan vazgeçsek artik
  3 milyonluk üretim üssü bir kentiz madem
  Kimseye muhtaç olmadan borçlarin temizlendigi çözüm belli kulüp tesislerinin oldugu Özlüce adeta bizim için degerli bir maden bu konuyu ankarada siyasette gündeme getirip Özlücenin tapusu Bursaspora devredilmeli anlasilacak olan müteahhit firma ile oradan gelecek avm+rezidans+konut gibi alanlarin satişi yada kulüp bünyesinde kiraya verilmesi kulübün kurtuluş reçetesidir.

  7
  11
 5. vergi ve sigorta primlerini tamamen silmek zor olmasa gerek.veya 10 ertelemek o kadar zor değil.Bursaspor bir kamu yararına çalışan bir spor külübü.diğer alternatif ise,vergi ve sigorta primlerinin 3 te birini o dönemin başkanlarından tahsil yoluna gitmek.Bursadaki Bir kaç arazinin satılarak bursaspora vermek gerekir.yada Bursaspor sevdasından vaz geçip yeni bir takımla yola devam etmek gerekiyor.

  3
  7
 6. Kasada para yok aday yok kasa dolu aday çok bölükbaşı Ahkem kesiyordu nerdesin hirsiz ve diyer hirsizlar bitanesi de demiyor düne kadar hepiniz adaydiniz niye simdi aday olmuyonuz pasta bitti ondanmi ondan bundan para dilendiler yediler şimdi cikipta bir aciklama bile yapmiyorlar haberleri bile yoktur bunlarin çocukların dan mi utanmaz komsularindan da utanmaz bunlar perde arkasinda komsulari demezmi bak bu buyuk hirsiz diye bak bende diyorum bunlar büyük hırsız allah korkusu yok ülke hırsız olmuş alinur aktaş butun bu olanların sebebi sen sin sende bi gün hesap verecen kaça cak bir yer bulamiyacan

  3
  6
 7. Avcunumuzu yalayalım
  Şimdi’den Sen bu Kulübü
  Bu duruma düşürenlerden
  Hesap sormadıkça hiç bir Şey
  Değişmiyecek biz Havanda Su
  Döğmeye Devam Ederiz
  Hırsızlar Elini kolunu sallayıp
  Gezerken yokmu bunların bi
  Açığı Muhak’kak bir yede bi falso
  Vermişlerdir Banka hesap Telefon
  Görüşmelerı ilâ Çıkar bir yerden
  Ne Hikmet’se Taraftar’da Gazeteci
  Bunu Gündeme getirmiyor
  2010 yılında Zirveye Çıkıyorsun
  Sonnra Tepe Taklak Uçuruma
  Doğru gidiyorsun olacak işmi bu
  Sebep ???

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu