2012’nin Huzur İçinde Geçmesini Diliyorum

Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, devre arasında yapılacak transferler ve gidecek futbolcularla ilgili bilgi verdi. Noel nedeniyle yavaş hareket ettiklerini belirten Sağlam, "Bugün haftasonu, yılbaşı derken Pazartesiden sonra bu transferleri netleştirmemiz gerekiyor. Şu anda çok somut bir gelişmemiz yok ama adım adım ilerliyoruz" dedi.   Yeni yıl dilekleriyle sözlerine başlayan Sağlam, "2011'i bitiriyoruz. 2012 yılının öncelikle tüm dünya açısından barış ve huzur içinde geçmesi en büyük dileğimiz. Ülkemizde huzur içerisinde, sağlıklı, mutlu ve geleceğe yönelik tüm ülkemizi umutlandıracak çalışmalarla dolu bir yıl istiyoruz. Futbola döndüğümüz zaman 2011 yılı Türk futbolu açısından parlak bir yıl olmadı. Ama 2011'de yaşanan bu sıkıntıların 2012 ile son bulması, yeni yıl ile Türk futbolunun geleceği açısından güzel bir yıl geçirmesi en büyük dileğimiz. Bursaspor'a dönersek, 2011'in ilk bölümü yani Mayıs'a kadar olan bölümü bizim açımızdan iyi geçti diyebiliriz. Sezonu 3'üncülükle bitirdik. Ki o üçüncülük nereye gidecek onu da bilmiyoruz. Fakat bu sezonun ilk böümü sıkıntılı bir dönem oldu. 2012 ile birlikte bu sıkıntıları tamamen ortadan kaldırıp gelecek adına sevenlerini umutlandıran ve çok yakın geçmişte olduğu gibi 2012'nin ilk bölümü de kendimize yakışır bölümde geçmek ve sonrasıyla alakalı da iyi bir altyapı oluşturmak bizim için önemli. Bursaspor için de 2012'nin öncelikle huzur içerisinde, karmaşa ve kaos ortamı yaşanmadan, sağlıklı, sakatlıktan uzak ve başarılar dolu bir yıl olmasını diliyorum" diye konuştu.   Sağlam, yeni transferler için yılbaşı olmasının kendilerini engellediğini ifade etti. Takımdan gidecek oyuncuları da açıklayan Sağlam, "İnsua ile bugün yarın yolları ayırıyoruz. Oyuncu da anlayış gösterdi. İki taraf da mağdur olmadan ayrılacak. Tagoe ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kendi menajeriyle de görüştük. Takım içinde Ramazan, Cemal, Deniz Aslan, İsmail Haktan kiralık olarak göndermeyi düşünüyoruz. Bunun yanında tabi içeriden belki 1 yabancıyla daha yollarımızı ayırabiliriz. İlerleyen günlerde farklı düşünce olursa bunu paylaşırız. Gelecek oyuncularla alakalı belki işler yavaş gidiyor ama yarın gaza basıp birkaç gün içinde somut adımlar atmak istiyoruz. Kritik bir dönem, kimseyle görüşemiyorsunuz. Onlar işlerine bağlı ama tatilde iş yapmıyorlar. Bugün haftasonu, yılbaşı derken pazartesiden sonra bu transferleri netleştirmemiz gerekiyor. Şu anda çok somut bir gelişmemiz yok ama adım adım ilerliyoruz" şeklinde konuştu.  

Bir gazetecinin Serdar Özkan ile ilgili yönelttiyi soruyu yanıtlayan Sağlam, "Serdar Özkan ile biz de ilgilendik. Beşiktaş'ta çalıştığımız dönemde bizle beraber çıkış yaptı, milli takıma girdi. Bizim değer verdiğimiz arkadaşımız ama transferle alakalı oraya bir yabancı sağ kanat oyuncusu düşünüyorduk. Onun durumuna göre netleşebilir. Popov ile alakalı gelişme olmadı. Kulübü bırakmıyor zaten. O türlü oyuncular transfer bedelleri çok yüksek olduğu için ara dönemde almak kolay değil, kulüp ekonomisi açısından büyük bir sıkıntı" dedi

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu