20 milyon TL. gelir bekliyoruz

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Sportif başarı ekonomisiz olmuyor. Bursaspor’un da en büyük sıkıntısı bu kalem.

Başkan Ali Ay ve kurmayları kaynak bulmak için yoğun mesai harcıyorlar. Akçeli işlerde son durum ne? Bu soruyu bu konuda en yetkili ağız olan Fatih Pulat yanıtladı.

Konu başlıkları ile Pulat’ın verdiği bilgiler özetle şu şekilde.

Ödemeler:

Oyuncuların alacakları konusunda 2 aylık bir gecikme söz konusu. Futbolcuların bu yönde herhangi bir başkaldırısı yok. Kendilerine söz verildiği gibi ödemeler gecikmeli de olsa yapılıyor.

Pulat, Süper Lig kulüplerinin genelinde bu sorunun yaşandığının altını çiziyor.

Bence kulüpte en büyük sıkıntıyı personel çekiyor. Onların maaş ödemelerinde de 2 aylık bir gecikme söz konusu.Aldıkları paralar ortada. Evli olan, çoluk çocuğu olan var. Oyuncular için belki çok önemli değil ama onlar için bin lira bile çok değerli.

 

Arsa:

Dereçavuş’tan Bursaspor’un hazineden 2 milyon 250 bin TL’ye aldığı bir arsa var. 28 bin 500 metrekare. Bu arsanın satışı için 1000’lik planların çıkması bekleniyor. Daha sonra 30 günlük askıda kalma süresi var. Bu aşamalardan sonra satışa çıkacak Lojistik ve depolama alanı olarak kullanılan bu bölge için yeşil beyazlı kulübün elinde bulunan arsaya 22 bin metrakare’lik inşaat yapma imkanı var. Yükseklik için de 18.50 metrelik hak söz konusu. Bursaspor’un arsanın satışı durumunda beklediği gelir 20 milyon TL.

Gelir getirici ana damar projelerinde durum bu. Tek sıkıntı bunların icraata dökülebilmesi. Zaten bu başarılırsa işler rayına girecek. Tabi sportif başarı Bursaspor’un olmazsa olmazı. O olmazsa zaten diğer unsurların da pek bir önemi kalmıyor.

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Vah ülkemin haline vah! Futbola onca destek cıkılıyor, vergi indirimleri yapılıyor, vergi oranları avrupa ülkelerine göre zaten düşük gel gör ki bir tane belini doğrultabilmiş kulüp yok, avrupada elle tutulur bir başarı yok!

  47
  1
  1. @@emrkur yorumuna yanıt olarak

   Çözüm basit kardeşim.Kurumsallasilacak.Her yıl bir kademe olmak kaidesiyle yabancı oyuncu azaltılması yapılacak.Transfer bedellerinde alt-üst sınırı olacak.Ek olarak takımında,kendi yetiştirdiği oyuncuyu oynatan takıma ek gelir sağlanacak.Yabanci sayısı azaltılacak.Bence bunlar başarılabilinirse başarı da gelir.Ek olarak da her başkan kendi döneminin borcunu kendi ödeyecek ki transfer yaparken ince eleyip sık dokusun.

   5
   6
  2. @@emrkur yorumuna yanıt olarak

   Sen elektrikte su faturasında kullanım miktarı kadar vergi öde trt payı vs öde milyonlar kazanan insanlar vergi ödemesin. Devrim şart!

   8
   1
 2. Baskanlar yaptıkları harcamalardaki zararı ceplerinden karşılamadıkca bu ülkede futbol gelişmez. Ne güzel iş başkan ol tüm şehir tüm ülke seni tanısın, saygın artsın. Zaten hepsi boşuna iş adamı değil tanındıgından dolayı işlerinde artsın takımları batırın gidin. Ne ala memleket…

 3. Futbolculara cebinden para verenler üç kuruş maaş alan personele parayı geç veriyorsa bu düzene lanet olsun ulan !

  4
  1
 4. İmarlı 22 dönümlük yere 20 TL gelirmi makara yapıyorlar herhalde pardon kapalı alanı 22 donum müthiş az bir rakam

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu