2. Lig çukurunda kötü rüyalar!

Olay Medya Spor Yazarı Emre Kurtbay'ın köşe yazısıdır.

Menemen FK deplasmanında alınan galibiyetin özgüveniyle Isparta maçına çıkan Bursaspor ne yazık ki kaybetti. Geçen hafta istek ve mücadeleyi skora yansıtan İsmail Ertekin’in öğrenicileri, Bursa’da oynanan karşılaşmanın genelinde isteneni pek veremedi. Açıkçası ilk 45 dakika boyunca Bursaspor adına sadece kaptan Cenk Şahin’in frikiği ve yakalanan kontrataklarda verilemeyen son paslar aklımda kaldı.

İkinci yarıya değişikliklerle başlayan Bursaspor, kalesinde golü görse de, yaptığı preslerin karşılığı olarak pozisyonlara da girdi ancak özellikle Cenk Şahin’in kaçırdığı net pozisyon kırılma anı olacak derken uzatma dakikalarında gelen gol umutları yeşertse de Isparta’nın attığı, daha doğrusu ikram edilen golle sahadan puansız ayrıldı yeşil-beyazlılar.

Bu maç kazanılsa puantaj olarak birbirine çok yakın olan bu ligde Bursaspor’un ivmesi de değişebilirdi. Galibiyetin yanı sıra alınacak 1 puan dahi bu ligde çok önemliyken yenilen acemi gol maalesef herkesi kahretti.

Dün Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda kaleci Canberk Yurdakul dışında ne yazık ki hiçbir Bursasporlu futbolcu gününde değildi. Böyle moralli olunan bir haftada bu kötü oyun, en azından kötü istek kabul edilemez.

Ne olursa olsun hemen ayağa kalkmak ve ileriye bakmak gerekiyor. Zira puan tablosunda düşme hattına gerileyen Bursaspor, önümüzdeki hafta Arnavutköy’le de çok zor bir maça çıkacak deplasmanda. O yüzden hatalardan hızlı ders çıkarıp ilk yarının kalan maçlarını maksimum düzeyde puanla bitirilmesi gerekiyor.

İki galibiyet alanın bir anda yukarı çıktığı bu ligde neyin ne olacağı belli olmaz. Daha evvel de dediğim gibi… Hatalardan hızlı bir şekilde ders almalıyız. Aksi taktirde bu 2. Lig çukurunda daha kötü rüyalar görebiliriz. Futbolun farklı şekilde oynandığı bu ligde mücadeleden vazgeçmemliyiz.

Yumruğu sıkıp ayağa kalkmasını bilmeliyiz.

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Görünen köy kılavuz istemez.Gidişat ortada.Biraz erken olacak ama acil tedbirler alınmazsa bu kadroyla ve ekonomik tabloyla ligde kalmamız mucize gözüküyor.

  28
  2
   1. @YaVuzBu🇳🇬 yorumuna yanıt olarak

    Kendimizi kandırmayalım. Bu grup, çok güçlü, transfer yapma imkanımız olmadığı için, ligde zor
    tutunuruz..Geçici, ağrı kesici tedbirlerle, bu işler olmaz diyorum..

 2. Bu kulübün tek kurtuluşu mahkeme soruşturma onun öncesi de şehirde büyük bir organizasyonla katılımla yürüyüş düzenlemek şehiri ayağa kaldırmak birleştirmek.

  10
  1. @İsyan 16 yorumuna yanıt olarak

   Kesinlikle kulübü kimler bu hâle getirdi ise hukuk önünde hesap sorulması lazım.
   O ne güzel yiyelim, içelim siçalim parayı cebe koyalım. Sonrada kulüp batarsa batsın kapanırsa kapansın. Yeni sıfırdan takım kurarız. Yine yer içer batırır. Yolumuza bakarız . Zihniyet bu.

   1
   2

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu