2-3 yıldız oyuncu alacak gücümüz yok

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yapılan transferlerle taraftarın beklentilerini karşılayamadıklarını belirterek, “Sezon sonunda 3 kaliteli oyuncu alacağız demiştik. Ama maalesef alamadık. 2-3 yıldız alacak gücümüz yok” dedi.

 

Ertuğrul Sağlam, Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu. UEFA Avrupa Kupası maçında 2 Ağustos tarihinde Finlandiya ekibi Kups ile deplasmanda yapılacak maçı hatırlatan Sağlam, hazırlıkların iyi gittiğini, yarın akşam da antrenman yaptıktan sonra Çarşamba günü saat 11.00’de Finlandiya’ya gideceklerini dile getirdi. Sürprize meydan vermeden play offa geçmek istediklerini dile getiren Sağlam, “Çocuklarla da konuştuk. Sezonun ilk maçı. Bu dönende ortaya koyacağımız futbol kalitesi, taraftara verilecek umut, gelecek açısından çok önemli. Hem içerideki özgüvenin artması açısından hem de camianın takıma olan inancının artması açısından çok önemli bir karşılaşma. Her ne kadar kağıt üstünde rakibimin bizden güçsüz olduğu ortada olsa da, bu türlü maçlar her zaman sürprizlere açıktır. İyi konsantre olmadığınız zaman çok ağır cezalarla karşılaşabiliyorsunuz. Biz rakibimizi ciddiye alarak her hangi bir sürpriz yaşamak istemiyoruz. Vederson, Bangura ve cezalı olan Sestak’tan faydalanamayacağız” diye konuştu.

 

SAĞLAM: “2-3 TANE YILDIZ OYUNCU ALACAK EKONOMİK GÜCÜMÜZ YOK”

Rakiplerinin çok kaliteli ve sayıca fazla oyuncu transfer ettiğine dikkat çeken başarılı çalıştırıcı, “Biz sadece Bekir, Ferhat ve Murat Yıldırım’ı aldık. Onlar da çok kaliteli oyuncular ama taraftar beklentilerine cevap alamadı. Hatta biz de sezon sonunda 3 kaliteli oyuncu alacağız demiştik. Ama maalesef alamadık. Bunun sebebi de kulübün ekonomik olarak bu türlü oyuncuları kadrosuna katacak yeterlilikte olmamasıdır. Başkan ve yöneticiler iyi niyetle çalışıyor, kaynak ortaya çıkarmaya çalışıyorlar ama bizim 2-3 tane yıldız oyuncuyu kadromuza katacak ekonomik gücümüz yok” dedi.

 

“ÖNÜMÜZE SUNULAN KADRO İLE BAŞARILI OLMAYA ÇALIŞTIK”

Önündeki malzemeye göre hareket ettiklerini söyleyen Sağlam, şöyle devam etti:

“Bunun çeşitli sebepleri vardır. Ama bizle hiçbir zaman bir antrenör olarak ürettiği başarılardan güç alıp şöyle bir anlayışla ortaya çıkmayız. 5 tane adam lazım, olmasa bu takım başarısız olur, şurada bir başarı bekleyin anlayışında olmadık. Önümüze ne koydularsa, nasıl malzeme bulduysak onunla en iyisini üretmeye çalıştık. Belki taraftarımız transferlerden mutlu değil, önümüzdeki günlerde bir oyuncu takıma katılır mı katılmaz mı onu da bilmiyorum. Ama yine elimizdeki kadroyla en iyisini yapmaya çalışacağız.”

Taraftarların bazı şeylere kızarak takımlarını yalnız bırakmamasını isteyen Sağlam, “Taraftar bizim için çok önemli. Onların takımlarına destek olmaları çok önemli. Taraftarımızı yanımızda görmek istiyoruz” dedi.

 

“BAŞARI İÇİN İYİ OYUNCUYA İHTİYAÇ VAR”

Sağlam, bir gazetecinin transfer yapılamamasının kendisini üzüp üzmediği yönündeki bir soruya ise, “Tabiki bende 3-4 tane çok üst düzeyde kaliteli yıldız oyuncunun takımımda olmasını isterim. Yani burada bir amaç için uğraşıyoruz, insanlar bizden başarı bekliyor. Bu başarı için de hep iyi oyuncuya ihtiyaç var. Ama kulübün şartlarını da göz önünde bulundurmak lazım” dedi.

Tagoe sorusuna ise, “Kendisini takımımızda düşünmediğimizi söyledik. Kendisi çalışmalarını sürdürüyor. İyi teklif gelmesi halinde satacağız” dedi.

 

gundembursa.com

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu