17 transferin BK ve AA’ın tek bacağı etmemiş!

Bursa.com Spor Koordinatörü Tarık Çapçı''nın Menemenspor - Bursaspor maçı köşe yazısıdır.

Bursaspor‘un toparlanması için mucizevi dokunuşlara ihtiyacı var.

Tamer Tuna ideale yakın bir kadroyu sahaya sürmüştü.

Tüm tercihlerine katıldığımı söyleyemem; ancak sonuç olarak sahadaki isimlerin hepsi de hemen her maç veya sık sık görev alan isimler olduğundan ben daha çok oyunda bir değişiklik görecek miyiz, daha doğrusu oyun planı olacak mı?

Ve futbolcuların mücadele seviyesi yükselecek mi? Sorularına odaklandım.

Evet Bursaspor maçta rakibine göre baskılı oynayan taraftı.

Maç boyu rakibin üzerine bu sezonki birçok maçtan daha fazla gidebildi.

Direkt kaleye yönelerek pozisyonlar üretmeye çalışan bir anlayışla sahadaydılar; ancak son hareketlerde yine büyük sıkıntı vardı.

Bunun da baş nedeni oyuncu kalitesinin düşüklüydü.

Bazı oyucular yetersiz kalırken bazıları hemen hiç katkı yapmıyor ve bu lig başından beri böyle.

Ne gol vuruşlarında ne de pas tercihlerinde meşin yuvarlak bir türlü istenen adrese gitmedi.

Dolayısıyla kale önüne kadar ne şekilde gelmiş olursanız olun bir anlamı kalmıyor.

Fişi çekecek oyuncun yoksa böyle ancak havanda su döversin.

Maç başı sorduğum sorulara 90 dakika içinde cevap buldum.

Tamer Tuna’nın gelişi ile birlikte topu fazla eveleyip gevelemeden kaleye yönelme anlamında gelişme vardı.

Ancak bu daha çok takım halinde bir oyun planıyla değil de bireysel cabalarla gerçekleşiyordu.

Mücadele anlamında ise istenilen seviyeye hala uzaktılar. Evet çabalayanlar vardı; ancak sahada gezinen oyuncular da yine vardı.

Doksan dakika içinde zaman zaman oyundan düşmeyi anlarım da, zaman zaman lakayt hareketlere de şahit olduk ki bunu hoş görmek mümkün değil. Kazanmak gereken maçta kalmış 15 dakika orta sahada maç öncesi ısınır gibi paslaşmak nedir topçu arkadaşlar?

Kendinize gelin!

Genel anlamda tabloya bakacak olursak ise…

Bursaspor Yönetimi işe koyulduğunda kendilerine önünüzde üç önemli engel var başarılı olabilmeniz için üçünü de hatasız aşmanız gerekir demiştim.

Tahtayı açmak

Doğru hoca ve transfer

Ödemeleri aksatmamak ve kulübü iyi yönetmek

“Eğer transfer kötü olursa hiçbirinin anlamı kalmaz” diye de eklemiştim.

Nitekim kalmadı da. Çünkü korktuğumuz başımıza geldi.

Abuk sabuk kişilere danışılarak ve yetki verilerek saçma sapan bir transfer anlayışıyla alınan isimler, teknik adam konusunda en başta yapılan yanlış ve sonuç olarak şu an Bursaspor 60 yıllık tarihinin en kötü lig derecesi ile alt ligde küme düşme hattında bulunuyor.

17 transfer yapmışsın o 17 transferin toplamı Burak Kapacak ve Ali Akman’ın tek bacağı etmemiş.

Yani çok şey söylenir de, futbol işte mucizelere açık bir oyun olduğundan çok da fazla dalmak istemiyorum.

Ara transferde ilk 11 için direkt ve üst düzey katkı sağlayacak isimler alınmadıkça yazmaya Süper Lig’deyken bile dilimin varmadığı mücadeleyi bu ligde vereceğimiz çok açık.

Futbol iyi futbolcularla iyi oynanır. Biz de ne iyi futbolcular var, ne de en ufak bir takım ruhu.

Devre arası bu durum değişebilir mi açıkçası zor görünüyor.

İnşallah Deniz Kolgu ve Tamer Tuna eksik bölgelere doğru takviyeler yaptırabilirler ve takıma ruh aşılayabilirler diye dua etmekten başka çaremiz yok.

Tabii bu konuda hepimizden çok yönetim hem elinden geleni yapmalı hem de dua etmeli.

Zira onların da kaderi ikinci yarıdaki tabelaya bağlı.

43 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   3 gün önce genclerbirligi bu menemene 5 attı biz 1 tane atamadık yazıklar olsun bu kadar kabiliyetsiz bi futbolcu topluluğu görmedim

  2. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Sadece onlarmı yeni alınanların tamamı çok kötü. Şimdi 17 kötü transfer yapan bu yönetime nasıl güvenip onların iyi transfer yapmalarını bekleyeceğiz

  3. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Bence her şeyi bilen, sabırsız skor taraftarlarıyla yollar ayrılmalı. Ne kadar bilgi kirliliği varsa hep onlardan çıkar ve en büyük zararı da onlar veriyor bu takıma.

   4
   2
  4. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   tamer tuna bu takımı düze çıkarır arkadaşlarkendisine güvenelim yeter boş yorumlarla kafa karıştırmayalım jahoviç veya paixao tarzı bir golcü bursasporun bütün derdini halleder

   11
   1. @harbici yorumuna yanıt olarak

    Bizim taraftarın futbolu bildiğini sanıyordum yorumlara bakıyorum bilmiyormuşuz.
    Kubilay’ı ne kadar izledin de gönderilmesi gerektiğine karar verdin. Bu transferlerin alınırken olduğu gibi gönderilirken de bir maliyeti oluyor bunlar nasıl karşılanacak?
    İsmail ve Burak bu lige fazla futbolcular, konu tartışmaya kapalı.
    Matavz gol beklentimizi karşılayamadı fakat iyi futbolcu, o oynadığında kanatların bulduğu pozisyonların ne kadar etkili olduğunu gözlemleyebilirsiniz, maliyeti gözetilince eğer gönderilmesi kalmasından daha az zarar verecekse gönderilmeli yerine oyuncu alınmamalı (bu sezon için), Batu ve Erenle devam edilmeli ve kesinlikle şu play-off hayallerinden uzaklaşılmalı, realist olunmalı.
    Ofosu’yu ne kadar az zararla gönderirsek o kadar iyi.
    Acolatse kiralık bu yüzden sözleşmesinin sonuna kadar bizimle kalmasında bir zarar olduğunu düşünmüyorum hatta yararı da olur.
    VE EN ÖNEMLİSİ ASIL GÖNDERİLMESİ GEREKEN NE OYUNCULAR NE DE HOCALAR KESİNLİKLE BU YANLIŞLARI ISRARLA YAPAN YÖNETİM.

    8
    4
    1. @bugaboo yorumuna yanıt olarak

     Burak ve ismail bu klübe bekçi olamaz yine de sen bilirsin. Eğer Bursaspor bu adamları takımda tutar orta sahaya takviye yapmazsa 2. Lig kırmızı grup kesinleşir.

     3
     1
     1. @harbici yorumuna yanıt olarak

      Gördüğün eksiklik bu oyuncuların yeteneğinden kaynaklanmıyor burada yanılıyorsun; eksikliğimiz kadro mühendisliğini iyi yapamadığımızdan kaynaklanıyor ve formasyon seçimlerinden, defans ve ofans kurgusundaki dengesizlikten, Burak gibi teknik bir oyuncudan 6 oynamasını bekliyoruz hem de yanındaki, yine teknik bir oyuncu olan İsmail ile birlikte, beklerimiz de görece ofans oynayan oyuncular, böyle olduğu için defansta direnç gösteremiyoruz hem de kontra oynamaya çalışan bir takımken. Eğer bu dizilişte böyle oynamak istiyorsak sürekli topa sahip olarak oynamak zorundayız, daha basit paslarla oynayıp daha emin ataklar üretmeliyiz ama tam aksine kontra oynamaya çalışıyoruz.

 1. Bu Tarık Çapsızda Bikere Olumlu Yazısınî Görmedim Sürekli Gömme Peşinde Bırakın Şu Olumsuz Havaları Tamam Yönetim Acemice Davrandı Ama Transfer Dönemi Şu An Üç Dört Nokta Atışıyla Ben İnanıyorum Seri Galibiyetler Alıcak Bu Takım SaygıDeqer Bursaspor Ailesi 🤗

  27
  27
  1. @HknTmbk16 yorumuna yanıt olarak

   17.sıra – 19 puan? Olumlu olan şey ne?
   Halâ mı transfer 20 tane yaptılar onlar yetmedi daha mı? Şuan lig de kalabilirsek başarılı sayılacağız daha transfer diyorsunuz bu transferlerin faturası kime kalacak?
   Bu kadar akıl tutulması vallahi şaşılacak durum.

   5
   4
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Bize fenevden gelen hiç bir oyuncu iyi oynamamıştır bu 50 seneden beri tescillenmiş birşey..boşuna gider yapmayın fenev oyuncuların beynini yıkamadan bırakmaz Ismail i diyeceksen o da bir artist biz kazanma derdindeyken adamın şeyinde bile değil Bursaspor aynısını Burak da yapar daha İstanbul a varmadan bize küfür etti…
   Ne çabuk unuttun Tuncay ı…

   1
   1
   1. @MahmuT yorumuna yanıt olarak

    mahmut kardeş burağın babası ile otogarda çalışıyoruz 25 yıl oldu çocuğu bu yönetim para için sattı önce Fransa ya sonra daha fazla para gelince ve peşin olunca fenere mestan döneminde parası ödenmedi icralık oldular babası ağzını açmadı ayrıca burak kimseye küfür etmez bu yönetimin tüm beyanları yalan

 2. Tarık Çapçı, Emin Adanur aleyhinde yazıp yönetimi eleştirmişsin. Cami duvarına işeme. Emin Bey trollerini üzerine bi salarsa görürsün. Üstüne bi de tıvit atsa, ya kuzgun başa, ya Emin leşe falan diye bi yazsa, yandın olum sen Tarık. Böyle yazma bak. Takım çok iyi yolda, ikinci yarı Matavz falan da gollerine başlayacak yaz. Ofosu patlayacak yaz. Acolatse Dünya karmasına çağırılacak falan diye yaz. Bunları yazmassan yersin yüzlerce eksi’yi, oturursun aşşağı.

  2
  3
 3. Sallamak çok kolay da çare yazmak çok zor…
  Lig başlarken iyi hatırlıyorum bütün yazarların tek bir ortak noktası vardı ‘Transfer ‘
  Bu gençlerle bu ligte olmaz bu lig sert bir lig gençlerimize yazık diye yazanlar çoktu …
  Başkan da tamam o zaman istediğiniz kadar transfer size,
  ama bize bir sene zaman verin dediğinde kimsenin sesi çıkmadı herkes sustu adam tahtayı açsın biz onu bir şekilde kovarız diye mi düşünüldü acaba…
  Eeee şimdi ne oldu da herkes söz birliği etmiş gibi hani ne oldu güzel takım nerede muhabbeti…
  Bırakın bu işleri adam gelirken kendisi bile dedi benim için biraz değil bayağı erken oldu diye…

 4. Buraya kadar olan oldu artık önemli olan bundan sonrası geçmişe bakarak aynı şeyleri konusacagimiza geleceğe yönelik plan program yapmak lazım hiç birşey bitmiş değil düşmemiz mucize oldu cikmamizda süper bir mucize olucak sadece aile gibi olan bağlarımızı koparmamiz lazım..

 5. şerefsiz bir topcunun adını neye alion ağzına kalemine isterse 27si bir aa etmesin…takımı satmış sözde altyapi topçusu..

 6. ulan sabahtan beri eski şampiyonluk senesi videolarını izlediyorum kimin tavuğuna kışt dedikte bu hale geldik biz

 7. yine boş bir yazı, kimsenin bir yere gittiği yok aslanım, Tamer Hoca geldiğinde yaptigi konusmayi sen bir daha izle istersen, bu sene amacimiz play off kovalamak, olmazsa seneye insallah super lig. Adam gelmis ve tek antremanla takimi menemene goturmus ve takim nispeten derli toplu oyun oynamis; Hersey adim adim sabredin biraz

 8. Kaliteli nokta transferler ile Acolatse çok daha verimli olacaktır. Bize gole yatkın oyunu iyi organize edecek orta saha ve forvet oynayacak futbolcular lazım.

 9. Sayın Pertev bey bence bu işi çözer, 19 tane bomba gibi transferle ikinci devre 18’de 18 yaparak ligi şampiyon bitireceğimize inanıyorum.

  1
  2
 10. Bu takımın analizi üst satırlarda maçın bitimine onbeş dakika var yan top geri pas maçla alakası olmayan yeşil beyaz formayı sırtına haketmeden birileri giydirmiş futbolcu grubu maçı önemsemeden bitse de tatil etsek mantıklı grup sadece ofiso matıyas suçlu değil temamı berbat bunlarla olmayacaga aşikâr yol verin hepsine

 11. Ofosu gönderilmeli matavz yedek kalmalı artık sağ bek mert çok iyi değil sağ tarafa iki tane transfer şart Emirhan da giderse ooo nölgeyede şart…

 12. Sezon başında dedik bu transferler çöp diye ama kimse takmadı.Acilen 5 -6 sağlam transfer olmazsa bu takım yolcu

 13. direk ilk 11 de oynayacak süperligden veya yurtdisindan 4-5 tane kaliteli futbolcu alinlamali süperlige cikmak istiyorsak süperlig ayarinda takim kurmamiz gerekiyor bakin süperlige cikan takimlar hep ülkesinin milli takimlarinda oynayan yabancilar ve süperlig oyuncularindan olusan takimlardir..

 14. Malasef Çok doğru yazı olmuş . 17 transfer içinde en iyi katkı yapabilecek Ozan Sol u da hiç oynamadan gönderdiler. Ligimizde diğer takımların maçlarını izliyorum . Adamlar top rakipdeyken çatır çatır pres yapıp top alıyorlar . Biz kimseyi yenemeyeceğiz diyerek endişeye kapılıyorum.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu