12 yaşında Bursaspor’da!

İnegölspor Başkanı İlhan Korkmaz ile Bursaspor Gençlik Geliştirme Programı Sorumlusu Faruk Korkmaz, Sabri Gündoğan'ın transferi ile ilgili İnegölspor Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

İnegölspor U-13 takımının 12 yaşındaki gelecek vaat eden genç file bekçisi Sabri Gündoğan'ı transfer etmek için İnegöl'e geldiklerini belirten Faruk Korkmaz, ''Uzun zamandır takip ettiğimiz 1999 doğumlu Sabri Gündoğan'ı İnegölspor kulübünden istedik. İnegölspor Kulüp Başkanı İlhan Korkmaz ile de daha önce görüşmüştük. Bizden hiçbir karşılık beklemeden, büyük bir özveri ve iyi niyetle Sabri Gündoğan'ı Bursaspor'a verdi'' dedi.

İnegölspor Kulüp Başkanı İlhan Korkmaz da artık futbolda altyapı takımlarının bile izlendiğine işaret ederek, ''Çocuklarımızı 10-12 yaşından itibaren takip edip, sağlıklı eğitim vermemiz gerektiğini biliyoruz. Altyapımızı izleyip, Sabri Gündoğan'ı beğenen Bursaspor'a da teşekkür ediyorum. İnegölspor olarak Bursaspor'u karşılıksız seviyoruz'' diye konuştu.

Gelecek sezon Spor Toto İkinci Lig'e yükselmek istediklerini vurgulayan Korkmaz, bunun için güçlü bir kadro oluşturmak istediklerini, bu çerçevede Bursaspor'dan oyuncu desteği beklediklerini sözlerine ekledi.

Sabri Gündoğan ise Bursaspor'a transfer olduğu için mutlu olduğunu belirterek, ''Beni yetiştiren Murat Endes, Özgür Şahin, Vahap Şenol ve tüm hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Beni izleyen ve Bursaspor'a alan hocalarıma da çok teşekkür ediyorum'' ifadesini kullandı

 

Habertürk

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu