100 Mİlyonluk kredi çekildi

Bursa.com – Fatih Pulat kredi konusundaki tüm detayları anlatırken “Bursaspor’un artık sadece faiz değil, borcunun anaparasını ödeyebilen bir kulüp” haline geldiğini ifade etti.

İstanbul’da yapılan görüşmelerde Bursaspor Başkanı Ali Ay, Bursaspor Kulübü Finansal Yapılanmadan Sorumlu Asbaşkanı Fatih Pulat, Bursaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Yeşil Bursa AŞ. Başkanı Cem Öztürk, yönetim kurulu üyeleri Şükrü Çekmişoğlu, Fatih Korkmaz ve Yusuf Aslan hazır bulundu.

Fatih Pulat Bursaspor’un bugün itibarıyla 100 Milyon TL kredi alımı konusunda anlaşmaların yapıldığını belirtti. Pulat “ Bu gelen para geçmiş dönemlerden olan borcumuzun uzun vadeye yayılmasını sağlamak için yapılan bir anlaşmanın ürünüdür. Bizim ödediğimiz bu borç statik kalmasın diye bu şekilde bir düzenleme yapmayı uygun gördük. Bir yılda ödememiz gereken mevcut borcumuzu bu kredi ile altı yıla yaymış olduk. Bu bir anlamda yapılandırma kredisidir. Çektiğimiz bu kredi ile Bursaspor 20 Milyon liralık bir kardadır. Bir yıl ödemesiz olarak anlaştık. Bu bir yıllık süreçte sadece faiz ödemesini yapıyoruz. Ondan sonraki dönemlerde ise üçer aylık taksitler diliminde ödüyoruz. Yıllık olarak 16,50 faiz oranında bir ödememiz olacak. Belli bir ödeme disipliniyle ödemelerimiz yapacağız. Bursaspor bundan son piyasada yaşanan dalgalanmalarda ödeme faizi konusunda her hangi bir kayıp yaşamayacaktır. A ve B kredisi olmak üzere iki dilimden oluşuyor. İlk olarak 100 Milyon Liralık krediyi kullanıyoruz. Önceliğimi Halk Bankası’na olan borcumuz olacak. Diğer B kredisi içinse 50 Milyon TL’lik bir meblağı  kulübümüze uygun mülk bulduğumuzda çekebiliriz. Bu 50 Milyon TL’lik parayı Bursaspor olarak transfere değil, sadece gayrimenkul finansmanı için kullanacağız.” dedi. 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu