1 milyon forma hedefi!

Yeşil beyazlı taraftar Bursaspor’un genç başkan adayı ile mümkün olan en kısa sürede Süper Lig’e döneceğine inanıyor…

Yeşil beyazlı renklere gönül verenler 14 yıl önce Süper Lig’de şampiyon olarak Türk futbol tarihini yeniden yazan Bursaspor’un layık olduğu yere mümkün olan en kısa sürede dönmesi için Enes Çelik başkanlığında oluşturulan yeni yönetime tüm şehrin destek vereceğine inanıyor. Taraftarlar yorumlarında şu ifadelere yer verdiler: “Enes Çelik ve ekibine sahip çıkmalıyız. Destek olmalıyız. Allah utandırmasın inşallah. Başarılı olsunlar, Bursa gurur duysun. Bursaspor yücelsin.”

BAYRAKLARLA DONATALIM

“Sevgili Bursasporlular şu an en güzel destek bu günden itibaren ‘ben Bursasporluyum’ diyen formasını giyer, evini, iş yerini bayraklarla donatır. Yeni sezon kombineleri çıktığında alır, Bursastore’dan alışveriş yaparak kulübüne destek olur. Yiğidi düştüğü yerden tüm şehir olarak omuz omuza veririp kaldıracağız. Bursaspor demek Bursa demek… Bursa demek Bursaspor demektir. Sanayicilerimiz ve siyasilerimiz taşın altına ellerini koydu. Sıra biz taraftarlarda. Adı aşk bu eziyetin, sonsuza kadar yaşa Bursaspor. Çorbada bizim de tuzumuz olmalı. Kampanya başlatılsın. En az 15-20 milyon TL de taraftar olarak biz karşılamalıyız.”

YUMRUĞU SIKIN AYAĞA KALKIN

“Şampiyonluğun yıl dönümünde alınabilecek en iyi haberlerden biri. Geri dönüyoruz. Kombine, forma almak şart oldu. Herkes imkanları dahilinde taşın altına elini koyacaktır. Seneye güzel bir sezon olur inşallah. Yumruğu sıkın, Ayağa kalkın. Körükleyin kıvılcımı, ateşi yakın. Biz ölmeden, sönmez bu yangın. Haydi bastır Bursaspor. Durulma sakın! En çok sevileceğim olay; bu kulüp inşallah artık profesyonel bir yönetim anlayışına kavuşur. İnşallah şirketleşme olayı da bir an önce gerçekleşir.”

ÇORBADA TUZUMUZ OLSUN

“Şu günlerde 200 milyon lira hibe sözü vermek çok büyük iş. Konu şampiyonluk falan değil. Konu kulübü olması gereken yere tüm hatlarıyla taşımak. Allah yardımcıları olsun. Bilsinler ki, tüm şehir onlarla birlikte yürüyecek. Bazen daha ileriye sıçramak için, birkaç adım geri gitmek gerekir. Altın çamura düşmekle değer kaybetmez. Geri dönüyoruz. Bursa şehri böyle birlik olursa eski günler uzak değil. Büyük Bursaspor camiası’na şimdiden hayırlı olsun diyorum. Herkesi de Bursaspor armalı ürünler ve kombine almaya davet ediyorum bizim ‘de çorba ‘da tuzumuz olsun. 16 Mayıslar bizimdir. Çok çektik, artık ayağımıza taş değmesin. Kampanyayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

1 MİLYON FORMA ÖNERİSİ

Enes Çelik yönetimine 1 milyon forma kampanyası yapılmasını öneren bir taraftar, şu ifadeleri kullandı: “Tasarımı halk oylamasına sunulacak formanın 1 adeti 250 TL’den satılıp 250 milyon TL gelir sağlanabilir. Bursa’daki firmalarda üretilecek formaların maliyeti maksimum 50 milyon TL olur. Kulübe de 200 milyon TL kalır. Tamamen Bursa menşeli bir ürün çıkartılmalı. Vatandaşın kendine ve ailesine alacağı gibi, kurumlar ve firmaların çalışanlarına ya da okullara, STK’lara hediye edebileceği bir kampanya yapılabilir. Böylece ilk, orta, lise çağındaki çocuklarımıza tekrar Bursaspor sevgisi aşılayabiliriz.”

ALACAKLARINIZI SİLİN ÇAĞRISI

Bir taraftar ise, “Farkında mısınız geri dönüyoruz. Bu sene Yüzüncü Yıl Atatürk Stadı’nda en az 30 bin kişi olup tüm Türkiye’ye Bursaspor’un büyüklüğünü göstermemiz lazım. Herkes taşın altına elini koysun” dedi. 20-25 kişilik yönetim kuruluyla kulübe tek kalemde 200 milyon TL hibe edeceğini söyleyen Enes Çelik’e destek veren başka bir taraftar ise, “Kulüpten alacağı olduğunu söyleyen başta Ali Ay olmak üzere eski başkan ve yöneticiler de alacaklarını silsinler, loca alsınlar ya da sponsor olsunlar” çağrısında bulundu.

34 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. 2 senede tff 1. lige. orada 1 sezon orta sıralar. 2. sene süper lige yükselip ait oldugumuz yerde yeni başarılara yelken açmak. zor ama imkansız değil. türkiye’nin şehir, taraftar, stadyum, tarih ve potansiyel olarak en büyük 5. takımıyız. küllerimizden doğacağız inşallah. yine o korkulan bursa deplasmanı olacağız.

  66
  4
  1. @batalla16 yorumuna yanıt olarak

   Bakıyorum yine detay araştırılmadan 250TL’ye forma yakında 2024/25 formaları süper lig kulüpleri tarafından açıklanacak ve yaza satışa sunulacak ve fiyatları 1750-2500 TL arasında olacak onun için 250TL forma satışı biraz hayal ötesi o fiyata hiçbir forma şirketi yapmaz bile yani tişört desek daha iyi araştırın bilginiz sorgulanmaya başlamadan ve Trabzon FB GS BJK forma satışlarını inceleyin 100,000 tane satan kaç kulüp var boşver 1 milyonu 🤔 25,000 tane bilet kombine vs yine bu sayı süper ligdeyken bile 10,000 altındaydı 10TL vs bilet fiyatları indirildiği halde yine 10 bin kişi maça gelmedi seyirci maça ancak alınan transferler veya başarı ile gelir sen 16 yaşında futbolcularla mağlup olmak için maça çıkarsan kimse gelmez taraftar eğer duyarsa tahtayı ikinci yarı açacağız vs hikayesini bir kez daha yine kimse gelmez veya sadece öteleyip tahtayı açıp yılbaşı kapanacaksa tahta taraftar yine gelmez taraftar delileriyle kime ne ödendi kime ne borç kaldı kim borcunu sildi yönetim ne kadar para koydu delileriyle görmeden açık açık öyle elde 100m salanan kağıt ile artık oyalanamaz

   18
   18
   1. @Çandarlı yorumuna yanıt olarak

    Bilader kimsenin kimseyi oyaladigi falan tok sen niye yükseliyosun hemen gereksiz yere hele bi 26 mayista kongre olsun, başkan reamen koltuga otursun, valilik onayli kampanya yapacagim demedimi muhtemelen o hesaba 200 milyon tl yatacak, ayrica tahtayi da açacagiz dedi yilbaşi falan kimse demedi, forma mevzusuna gelince benim şahsi önerimdir, tasarimi halk oylamasina sunulup 1.olacak ve tasarimcisinin tamamen gönüllü bir Bursasporlu olmasi, başkana ait tekstil firmalari ve malum tekstil başkenti bursa diger firmalarda seri bir üretim yapilabilir hemen haftaya da tamamlanmasina gerek yok sezon sonuna kadar sürer bu kampanya yardim kampanyasindan bagimsiz olarak, formalarda da marka ismi olmayacagi için tişört tarzi da olabilir herkesin disarida günlük hayatta giyebilecegi birsey olmasi kafi bence Bursaspor logosu ve simgeleri olmasi önemli olan hem maddi katki demek, hemde şehirde bi hava oluşur

    1
    1
 2. Forma fikri yanılmıyorsam Shiptar kardeşimin fikriydi.
  Kabul görmesi bizleri çok sevindirir.
  Umarım Bursaspor’lu taraftarlar birlik olur ve kulübümüz yeniden yükselişe geçer.

  36
  6
  1. @Papazçeşmeli yorumuna yanıt olarak

   Ağacım ayarlayın acunu gelen paranın yüzde 20 si senin deyin bı pazar aksami 2 saatlik program Ertuğrul sağlam Mustafa Bozbey Batalla 3 lusunu çıkarın TV’ye o gece 500 milyon toplanır.400 milyon bize kalır.

   7
   11
   1. @Uskup yorumuna yanıt olarak

    Erzurumspor’un borcu 2023’de bu yardımlardan sonra bile 125 milyon TL bizim borcun 1/10 onda biri bizi lamı ceri yok iyi beyin söğüşlemişler gelirler faizler ile hayrat okul cami yaptırmışlar olsalar kendi ailelerin hayrı için iyi olurmuydu hayra geçermiydi bilmem öyle bilir kişi yokmu sorsak ?

    1
    1
  2. @Papazçeşmeli yorumuna yanıt olarak

   Yanlız arkadaşlar formalar her ebat bol bol yapılmalı , yeni doğandan tut 70 yaşına kadar her ölçüde bunun sıkıntısını çok yaşadık gidiyoruz storeye ebat yok yaş kalmamış bir daha unutuluyor. Gelenin boş çıkmaması gerekir.

   9
   3
   1. @Maraton ŭst yorumuna yanıt olarak

    250 TL’ye uzun vade kullanılan poşet torba daha mantıklı onun altını yuvarlak kestinmi her vücuda uyan forma olur ne dersin çünkü forma fiyatları ateş pahasında

    2
    1
  3. @Papazçeşmeli yorumuna yanıt olarak

   Evet kardeşim
   Bilinen, daha önce de uygulanan bir fikir ama
   Şu durumdayken reklami güzel yapilip, şehrin her noktasina reklam ve duyurulari yapilip, tüm halkin kampanyaya katilmasi saglanmali, çünkü bu kampanya hem kulübe 200 milyon tl gibi ciddi bir gelir getirir, hem de 1 milyon formayi giyip dişari çiktigini düşünsek insanlarin şehir bir anda havaya girer Bursaspora daha fazla sahip çikar

   17
   4
   1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

    Ağbi 1 milyon forma yapma maliyeti 400 TL’den 400 milyon TL eder kimde o para var hayali geçmişsin ıslak rüyayı zorluyorsun

    2
    1
   2. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

    Bizde Bursaliyiz Bursasporluyuz ama şehirde 1 milyon forma giyecek Bursasporlu yok. Birsürü göç etmiş insan var. Kimseyi kandirmaya gerek yok.

    4
    7
    1. @Ufuk 1117 yorumuna yanıt olarak

     Biz kimseyi kandirmiyoruz kardeşim, dogma büyüme 40 yillik Bursaliyim şehirde 3.5 olmak üzere diger sehirler ve avrupada da 500 bin oldugunu dusunursek 4 milyonluk Bursa sehir kulturu mevcut, bunun maksimum %10 kismini ulkeye gelen yabanci göcmenler olusturuyor, %50 kismi Bursaya sonradan gelen ekmek davasi olan Bursayla alakalari olmayan tipler dersek, kalan %40 kesim hepsi Bursasporlu olmasada bursada dogmus bursa ile aidiyeti olan insanlar, gerçek Bursasporlu 100 bin insan oldugunu kabul edersek onlarin etrafindaki insanlar okullardaki cocuklar, gencler istanbul ve diger takimlari tutsalar dahi böyle bir organizasyon olursa tüm sehre yayilir ve Bursaspor armasi olan yesil-beyaz bir tisortu itiraz etmeden giyerler, fabrikalar calisanlarina dagitacak, kamu kurumlari stklar okullara ögrencilere dagitacak ayda 1 defa dahi giyilse sehirde tekrar Bursasporluluk havasi eser insanlara Bursaspor tekrar hatirlatilip, sevdirilebilir buna ihtiyaç var

    2. @Ufuk 1117 yorumuna yanıt olarak

     Sayın kardeşim bireysel olarak dediğin doğru.
     Herkese bir forma şeklinde yapılacak kampanya başlamadan biter.
     Sanayiciler iş adamları şehrin ileri gelenleri STK lar kısaca kalbur üstü kesim onlarca yüzlerce forma atkı alacak şekilde düşünülerek ve kapı kapı dolaşılarak yapılacak kampanyalardan bahsedilmeli.
     Bence BURSASPOR A. Ş. ye verilecek en büyük destek ATATÜRK Stadını her maç en az otuz bin kişi ile doldurmaktan geçer.
     İyi akşamlar kardeşim.

     1
     2
 3. Camia dışından kimse artık bize tebelles edilmesin samet aybaba mesut bakkal ibrahim üzülmez ve nice örnekleri gibi bizi şehri bilmeyen kişilerle macera olmasın bunların çakal menajerleri kendi çakalliklari nice çakallar Camiamızdan uzak dursun yeterli yıllarca bunlar gibi menajer cakallarindan çektik İnşallah hesaplı kitaplı işler yapar yürürüz bir an önce şu emekleme dönemimiz bitsin, tüm çakalların hesaplarını göreceğiz.

  18
  3
  1. @Cankurt16 yorumuna yanıt olarak

   Çakalları getiren bu kulübün yöneticisi başkanları idi bu kulübün Bursalı üyeleride onları her defasında seçti oy vererek sonuç 4’cü küme ve 2 milyar TL borç süper ligdeyken fikirlerinle neredeydin?

   1
   1
 4. Hadi ordan… Bursamızın nüfusu 3 milyonu geçmiş…
  Hedef 2 Million olmalı… YouTubeKatıl projesi olmalı.
  Maçlarımızın naklen yayınlanması icin el atılmalı.
  YouTube den hepimiz destek olabiliriz.
  Başkanlarımız yanlarına Ömer Erdoğan gibi futbol bilgisi yüksek olan Scout , bizlere becerikli futbolcular bulsun getirsinler. Çöpler fuzuli transferler zaten Bursamızı batırdı.
  Leguen Hamza Hamzaoğlu dönemlerinde , ben bile fark ettim birşeyler yanlış gittiğini.

  Bursamıza hayırlı uğurlu olsun… Kalben başarılar dilerim Enes beye!

  15
  7
  1. @Emirsultanlı yorumuna yanıt olarak

   Olsun kardeşim buna kimse hayir demez önce bi 1 milyon rakamini yakalayalim,
   Mesela instagramda 254 bin olan Bursaspor takipçisini 1 milyona çikartarak baslayabiliriz, YouTube abonesini 1 milyon yapabiliriz, sahsen Bursaspor katila üyeyim ayda 25 tl ödüyorum benim icin çok ufak bir rakam ama 1 milyon üyesi olursa yillik 300 milyon tl eder, hele bi 1 milyon sayisina ulasalim, 2 milyon da olsun, 3 milyon da buna kimsenin itirazi olmaz

   3
   1
   1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

    AYNEN renktaşım , kenetlenme senesi bu sene!. Bizlerin kahveden tanıdık koyu Bursaspurlu arkadaşlarımız var . Kahvede bir araya gelip konuşuruz. Onlar 5,99 Eur ödüyorlar mış, farka baksen.
    Busene bataktan çıkma yılımız olmala. Hiç nejativ düşünmek Bile istemiyorum!

   1. @Merkür yorumuna yanıt olarak

    Uleyn ironiyimi beğendiniz, yoksa yorumu mu?
    ulen dünya mı karanlık, yoksa ben mi göremiyorum anlamıyorum ki

 5. 3 forma ( diriliş Bursa temalı) ve maçlara gidemeyecek olsam da 1 kombine ( şehir dışında yaşıyorum) sözü de benden

  14
  3
 6. gene işkembeden sallamalar başladı.
  1 milyon uçuk ve büyük rakam.
  bu işler basitten zora, kolaydan, karmaşığa gitmeli.
  1 milyon hedefinden önce 45 bine odaklanmalı.
  küskün, yorgun, ve bıkkın bir taraftarın yapacağı en büyük fedakarlık ilk etapta 15 günde bir, 15-20 lirasına kıyarak, 2-3 saatini de kulübüne ayırarak stadın yolunu tutmak ve orasını doldurmak olabilir.
  eski ifadeyle kapalı hariç, 250 liralık forma fiyatına kombine satılmalı.
  herkes şöyle bir düşünsün ve hayal etsin,
  bir 4. lig kulübü maçlarını 45 bin kişiye oynuyor. orada küfür yok, sahaya yabancı madde atma falan yok. cendere ve samanyolu müzikleri eşliğinde açılan atkılar ve tribün şovları.
  o stat, o taraftar, o kulüp ve o şehir bir anda ülkenin ve dünyanın gündemine girer. marka değerimiz tavan yapar. başta isim hakkı olmak üzere stadımızın bütün ticari ve reklam alanları kolayca ve değerinde pazarlanır. gişe hasılatı gişe hasılatı bu gelirlerin yanında çekirdek parası kalır.
  ancak böyle tribün hayali ve güzel bir gelecek için SPORTİF ve KENTLİLİK BİLİNCİ ŞART…

  7
  3
  1. @hıdır ben yorumuna yanıt olarak

   15-20 Tl ye ekmek yok artık. 30.000 net kombineyi tüm tribün ortalaması 5000 tl den ciro yapılıp kalan koltuk sayısınıda her maç başı 400-500 tl den satışa sunulsa. 45.000 forma da satış rakamına ulaşılsa taraftar 250 milyon tl katkı sunabilir. Her kesin gelir düzeyi buna el vermeyebilir ama malesef paramızında değeri kalmadı. 15-20 tl verecek adam kusura bakmasında maça da gelmesin yani.

   1
   1
 7. Ali aydan zırnık Çalismaz sanmıyorum atıp tutuyordu ne oldu Recep günay gitti adını duyan var mı daha sonrasında

  5
  4
 8. Bu taraftarın çoğu çorbayı avantayı ındiragandiyi sever lisanslı forma almak yerine işportayı sahteyi tercih eder o yüzden bu kesimden hayır gelmez bilin biz alıyoruz kulübe katkımız olsun inşaallah yanılırım ama zor

  3
  4
 9. Yalova’dan selamlar kardeşlerime..Çevrem GS,FB,BJK taraftarı dolu…İnadına Bursasporluyum çok şükür..Bu arma Kuruluş demek…Çanakkale demek…Kurtuluş demek…Biz bu takımı şaibeli şampiyonluklar aldı diye sevmedik,başkaldırışı,dik duruşu,verdiği mücadele ve bize verdiği heyecan için sevdik.Bu güne kadar iki büyük yanlışımız,daha doğrusu taşımak zorunda olduğumuz iki büyük kamburumuz oldu…Bir,İstanbul takımını tutup reklam ve hırsızlık için yönetici olan ikiyüzlüler…İki,işsiz güçsüz,asalak,ayyaş,bi kısmı uyuşturucu bağımlısı adını bile anmak istemediğim sözde taraftar gurubu.ilki bitiyor Yaradan’ın izninle…İkincisinden de kurtulduğumuz an inanın yarınlar bizim…Onlar yüzünden stada eşi,çocuğu veya sevgilisi ile gelemeyen o kadar çok kişi var ki.Kır kabuğunu Bursaspor…Sadece şehrin değil…Tüm Türkiye’nin takımı olacaksın Yaradan’ın izninle…Hayal değil 1.000.000 forma..30.000 kombine…Adı aşk bu eziyetin,sonsuza kadar yaşa Bursaspor….Bu arada U17 finalini seyrediyorum,GURURLA….2-0 galibiz…

  2
  1

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu