Yönetim Kurulumuz Ankara’da

Yönetim Kurulumuz, Ankara’da Başbakan Yardımcımız ve Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekilimiz Bülent Arınç’ı makamında ziyaret etti.

Başkanımız Recep Bölükbaşı yaptığı konuşmada Sayın Arınç’a bu ziyareti daha önce yapmak istediklerini ancak Arınç’ın yoğun mesaisinden dolayı bugüne kaldığını belirtti.

Başkanımız Recep Bölükbaşı ziyarette şu konuşmayı yaptı;

“Öncelikle bizleri kabul ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bursa’dan saygılar ve selamlar getirdik. Bilindiği üzere Bursa’mıza çok hizmetleriniz var. Türkiye’mize de bundan sonraki dönemde çok hizmetleriniz olacağınızı düşünüyoruz. Çok sevilen bir devlet adamısınız. Biz Bursaspor olarak sizleri hem çok seviyoruz hem de Bursa Milletvekili olmanızdan dolayı onur duyuyoruz. Bursaspor’umuz, Türkiye’nin en büyük şehir takımlarından bir tanesi. Büyük bir marka değeri var. Avrupa’da Türkiye’mizi ve Bursa’mızı en iyi şekilde temsil etmiş bir takımız. Yaklaşık 6 ay önce Genel Kurul’un ve Bursa’mızın teveccühü ile Yönetime seçildik.  Bursaspor’un başarısı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yaptığımız ziyaret geç kalınmış bir ziyarettir. Sizlerin yoğun temponuzdan dolayı her ne kadar gelmek istesek de gelemedik. Bugüne kısmetmiş. Hem kendi adıma hem de yönetim kurulum adına bizleri kabul ettiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyoruz.”     

Başbakan Yardımcımız ve Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekilimiz Bülent Arınç yaptığı açıklamada Bursaspor’un tüm Bursa halkı tarafından sahiplenildiğini belirtti.

Arınç şu açıklamayı yaptı;

“ Öncelikle hoşgeldiniz. Sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bursa’nın en büyük değerlerinden birisi de Bursaspor’dur. Çok başarılarınız var. Sadece Süper Lig şampiyonluğu değil, Avrupa’da oynamış, kaliteli bir takım olarak Bursaspor her zaman gönlümüzdeydi. Bugün de öyle. Geçmiş dönem içerisinde rahmetli Başkan İbrahim Yazıcı’yı yakından tanıma fırsatımız olmuştu. Şimdi de Sayın Başkanımız ile zaman zaman görüşüyoruz.  Bursaspor’a gönül vermiş, Bursaspor’un yönetiminde bulunmuş değerli insanlarımıza Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlık diliyorum.  Sizinle seçimden sonra görüşmüştük. Zaman zaman takımımız için hem dua ediyor hem de düşüncelerimizi ifade ediyoruz. Çok iyi sonuçlardan sonra beraberlik noktasına geldik. Şuanda 7. konumdayız. Umarım ilk 5’in içine girecek başarıyı hep beraber yakalarız. Sonraki yıl da inşallah Süper Lig şampiyonluğunu hedef alırız. Bunlar tabii iyi temenniler ile değil, ciddi çalışmalar ile oluyor. Şenol Hoca’nın gelişine ayrıca memnun oldum. Çünkü  Milli takımdaki başarısı ile birlikte kendi futbol hayatı da başarılar ile doluydu. Ciddi bir insandır. İyi bir tercih yaptınız. Neredeyse ligin yarısına geldik. Bursaspor’un altyapısının da  güçlü olmasını dileriz. Mali yapısının daha güçlü olmasını dileriz. Çükü takımlar başka türlü güçlenmiyor. Bursa en azından halk katında Bursaspor’u sahipleniyor. İnsanımız kadınıyla, erkeğiyle, gençleriyle Bursaspor’a sahip çıkıyor. Biraz üst tabakada paralı kısımdan şikayetlerimiz var. Onlarda mutlaka Bursaspor’u seviyorlar ama maddi kaynaklar bakımından  Bursaspor’a biraz daha destek olmaları lazım. Şehrin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı da iyi bir Bursasporlu diye biliyorum.   El ele vereceğiz. İnşallah Bursaspor’u layık olduğu yerlere getireceğiz. Bursaspor’un şampiyon olduğu günü hatırlıyorum. İnanın sadece Bursa değil, tüm Türkiye iftihar etmişti. Yine öyle olacak. Bursaspor göz önünde olan bir takım. İnşallah başarılı olacağız”

Yönetim Kurulumuz ayrıca Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekilimiz ve eski yöneticilerimizden Hüseyin Şahin ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç ile bir araya geldi.

Başkanımız Recep Bölükbaşı,  ziyaretlerin ardından Bülent Arınç, Akif Çağatay Kılıç ve Hüseyin Şahin’e isimlerinin yazılı olduğu Bursaspor forması, Bursaspor rozeti ve özel tablo hediye etti.  

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu