Uyumayın takıma sahip çıkın!

Bursaspor’un transfer tahtası ile alakalı taraftar Kültürpark Ender Çay Bahçesinde bir basın toplantısı düzenledi. 

Bursaspor taraftarı adı altında gurup belirtmeksizin yapılan açıklamada konuşan Selim Kurtulan “Arkadaşlarıma geldikleri için çok teşekkür ediyorum. Bugün burada toplanma sebebimiz tabi ki Bursaspor. Taraftar transfer istiyor başkanımızdan. Bu sese kulak verirler ve bu hafta içi bu işi bitirirler. Ancak bunun için para lazım. UÇK’ya 12 milyona yakın bir ödeme yapılması lazım bu sıkıntının ortadan kalkması için. Bu borç Bursa’nın, Bursaspor’un ve Bursa’lıların borcu. Kulüpte maddi durum sıkıntılı. Bu parayı bulmamız ve ödememiz lazım ki transfer açılsın. Allah göstermesin bu para ödenmezse biliyorsunuz UEFA puan silmeye kadar gidiyor. Benim söylemek istediğim. Bütün Bursa’lılar bu kulübe sahip çıksınlar. İşadamları, bu kentin dinamikleri ve Belediye Başkan Adayları bu kulübe sahip çıksın.

Transfer yapılsın ve 2. Yarıda Bursaspor istediği yerde olsun. Hocamızda açıklama yaptı “Transfer olmazsa aşağılarda oluruz, olursa üst sıralarda” diyerek durumu özetledi. Hep birlikte bütün camia hem destek verelim, hem de maddi, manevi destek olalım. Şehir ölü gibi. Biz bu şehrin ayağa kalkmasını istiyoruz. Burası futbol şehri ama kimse elini kıpırdatmıyor. Kimse maça da gelmiyor. Stadyum bile dolmuyor. Önlemler alalım ve acilen toparlanalım. Allah rızası için Bursaspor’a destek olun.  Şu cenaze kalksın ve transfer yapılsın. Bu şehre yakışır bir Bursaspor izletsinler bizde alkışlayalım” dedi.

UYUMAYIN TAKIMA SAHİP ÇIKIN

Teksas’lı Bursasporlular Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz ise “Fenerbahçe maçıyla alakalı bir şeyler ileteyim bende. Bu maç bizim için önemli. Sezonun ikinci yarısıyla ilgili önemli bir maçımız. İyi başlarsak iyi bir süreç bekliyor bizi, maç maç zorlu bir periyot var. Selim Kurtulan’ın da dediği gibi biz bu ihtiyaç duyulan transferlerin yapılarak kampa gidilmesini arzu ediyorduk. Ne yazık ki olmadı. Son iki senedir yaşanılan basiretsizlikler, sıkıntılar, beceriksizlikler bu sezonda öne çıktı. İyi başlayıp düşüş yaşıyorduk. Galiba bu sezonda böyle bir şey yaşayacağız. Transfer olmazsa ki. Bizim için önemli olan Fenerbahçe maçı. Herkesi bu maça bekliyoruz. Koreografi hazırlığımız var. İyi bir sonuçla ayrılacağımıza inanıyoruz. Yönetim, yöneticiler ve bu şehri yönetenler uyumasın. Bu şehrin sahibiyim diyenler uyumasın ve takımımıza sahip çıksınlar” dedi.

Başa dön tuşu