Ünitimsah’tan açıklama geldi!

Üniversiteli Bursasporlular Derneği bir açıklama yayınladı.

Üniversiteli Bursasporlular Derneği tarafından yapılan açıklama şöyle:

Camiamızın içinde bulunduğu kaos ortamında taraf olmamak, daha çok karışıklığa sebep vermemek adına önceki süreçte herhangi bir kurumsal açıklama yapılmamasına rağmen, üzülerek görüyoruz ki gelinen noktada sükunetimiz kimi şahıs ve çevrelerce çarpıtılmıştır. 2002 yılından beri yurdumuzun dört bir yanında yakılan Ünitimsah meşalesi; Bursaspor‘un en iyi şekilde temsil etmeyi, Bursaspor adına fayda üretmeyi amaçlamış bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmamıştır kaçınmayacaktır.

Herkesin sorumluluk alması gerektiği böylesine zor bir dönemde; geçmiş ve kişisel problemlerin tarafımızca bir kenara bırakılması, gerçek birliği sağlanması Bursaspor için en iyisi olacaktır. Bizlerin birlik anlayışı bir kitleyi hedef almak, asılsız ve alçakça iftiralarda bulunmak be bir kitleye düşmanca tavır sergilemek değildir.

Kurumsal kimliğimizin gerektirdiği şekilde, yaratılmaya çalışan sözüm ona sanal savaşta yer alınmamış, Bursaspor savaşı ülkenin dört bir yanında; sokaklarda, statlarda, proje çalışmalarında verilmiş, kim olduğu ve asıl amaçlarının ne olduğu belirsiz bir güruha bugüne kadar sabredilmiştir.

Fakat yaşadığımız süreçte kurumsal kimliğimize ve üyelerimize, gerçekliği ve dolayısıyla herhangi bir kanıtı da olmayan ithamların dozunun günden güne artması bizleri tüm yasal haklarımızı kullanma zorunluluğuna itmiştir. Bursaspor Kamuoyu‘nun bilgisine sunarız.

Bilinmesini isteriz ki; “Dün vardır; bugün varız; yarın da var olacağız.”

Başa dön tuşu