Tribün liderlerinden Bursaspor açıklaması

Bursaspor, yeni başkanını seçmek için hazırlanıyor. Pandemi nedeniyle 5 Haziran’a ertelenen seçimler için çalışmalar devam ederken Bursasporlu taraftarlarda merakla gelecek sonuçları bekliyor. Bursaspor camiasının tribün emekçileri bugüne kadar verdikleri mücadelenin arkasında olduklarını Bursaspor için ellerinden geleni her zaman ki gibi yapacaklarını belirttiler.

Bursaspor Teksas tribün liderlerinden Enes Aydın ve Maraton tribün liderlerinden Özcan Sönmez seçim sürecini ve taraftarın beklentilerini anlattı.

“BURSA ŞEHRİNİN MARKASIDIR”

Bursaspor’un Süper Lig’e çıkması gerektiğini belirten Enes Aydın, “Bursaspor taraftarının Bursaspor’dan ilk beklentisi tabi ki öncelikle hak ettiğimiz yer olan Süper Lig’de yer almaktır. Bursaspor’un büyüklüğü her ne kadar liglerle değişmese de gelinen süreçte gerçekçi olmak gerekirse hem ekonomik dar boğazdan kurtulmamızın hem de camia olarak değerlerimizi kaybetmemenin yolu budur” ifadesini kullandı.

Bursaspor’un şehrin temsilcisi olduğunu vurgulayan Özcan Sönmez ise, “Bursaspor, Bursa şehrinin markasıdır, Bursa şehrini temsil eden tek isimdir. Bursaspor’un her daim üst sıralarda başarı kovalayan bir takım olmasını temenni ederiz ancak nerede olduğu önemsiz Bursaspor’un her daim peşinde olacağız”  şeklinde konuştu.

Bursaspor Türk futbolunun fabrikası olarak bilinmektedir, yetiştirdiği futbolcular ile ulusal alanda da başarılara sahiptir. Son yıllarda yaşanan maddi sıkıntıların bu durumu da etkilediği görülmektedir. Bursaspor borç bataklığından kendini kurtarmaya çalışsa da yapılan çalışmalar yetersiz kalmıştır.

Enes Aydın, İbrahim Yazıcı’nın ölümünden sonra gelen başkanları eleştirerek, “Bursaspor rahmetli başkan İbrahim Yazıcı’nın ölümünden sonra art niyetli veya iyi niyetli olsa da beceriksiz olan yöneticiler sebebiyle bu noktaya kadar gelmiştir. 7-8 yıllık bir süreçte borcu olmayan kulübün bu borç bataklığına ilerlemesi, şampiyon olmuş ve her sene düzenli Avrupa kupalarına katılan kulübün şu an bulunduğu yerin sebepleri çok açıktır” diyerek potansiyel ne kadar iyi olsa da yanlış yönetimin Bursaspor’un bu günlere geldiğini belirtti.

Özcan Sönmez, Bursaspor’un her zaman Türkiye’ye ve dünyaya futbolcu tanıtan bir kulüp olacağını ifade ederek, “Bursaspor Kulübü’ne gelen her adamın Bursaspor menfaatlerinden önce kendi menfaatlerini düşündüğü için bugün Bursaspor bu duruma varmıştır. Bursaspor her zaman tüm Türkiye’ye futbolcu tanıtan kulüp olacaktır” dedi.

ÖNCELİK BURSASPOR

Bursaspor’un seçim süreci ve başkan adayları hakkında tribün liderleri kesin bir dille önceliğin Bursaspor olduğunu ve bir oy algısının oluşmadığını herkesin kendi öz iradesi ile hak eden isime oy vereceklerini vurguladılar.

Enes Aydın başkan adaylarını bu zorlu süreçte gösterdikleri cesaretten ötürü tebrik ederek, “Öncelikle sürecin camiamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Başkan adaylarına da bu zor durumda göstermiş oldukları medeni cesaretten dolayı teşekkür ediyorum. Bursaspor’un ihtiyacı olan yıllardır doğru yönetilmeyen, her türlü ekonomik sorunlarının baş sebebi olan futbol aklının doğru kullanılması bu anlamda çok önemli yıllardır görüldüğü gibi bu futbol aklı doğru yönetilmedi. Tribün lideri olarak, bizim bir oyumuz var gidip Bursaspor için yarar sağlayacağını sunduğumuz adaya kullanırız. Onun dışında çevremizdeki insanlar olsun bizle beraber olan insanlar olun gidip ona oy atın buna oy atın demenin doğru olmadığını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

TRANSFER TAHTASI AÇILMALI

Özcan Sönmez transfer tahtasını açabilecek bir başkana ihtiyaç olduğunu ifade ederek, “Bursaspor menfaatlerini savunacak, transfer tahtasını açabilecek Bursaspor’u layık olduğu lige taşıyabilecek adayları kongre ortamında değerlendirip oy atacağız. Bursaspor menfaatleri bizim için her şeyden önemlidir. Tüm başkan adaylarına başarılar dileriz” dedi.

TRİBÜN EMEKÇİLERİ TEK YÜREK OLMAYA DEVAM EDİYOR

Teksas olarak bilinen tribün emekçilerinin Bursaspor için kayıtsız şartsız verdiği mücadeleye Bursa’da şahitlik etmeyen yoktur. Tribün liderleri de bu konuda takımın yanında olduklarını belirttiler.

EnesAydın, “Bilindiği gibi Teksas kuruluş yılları Bursaspor’un kurulduğu dönemden hemen bir kaç sene sonrasına denk gelmektedir. Tribün emekçileri Bursaspor kurulduğu andan itibaren her zaman Bursaspor’un yanında olmuş ve yıllarca takımın ismini duyurmuştur. Takıma nazaran kat kat başarılı olmuştur, sahada kaybedilen yıllara rağmen tribünde her daim kazanılmıştır. Bu emek sonunda şampiyonlukla taçlandırıldı. İnanıyorum ki bu düşülen durumdan çıkılacaksa ki çıkılacak bu tribün emekçilerinin tüm camiayı tek çatı altında buluşturmasıyla olacaktır. Tribün emekçileri geçmişten bu ana kadar Bursaspor’un her zaman yanında olmaya devam edecektir” diye konuştu.

Özcan Sönmez, “Tribün emekçileri Bursaspor’u bu duruma düşüren başkan adaylarının yanı sıra Bursaspor’un her zaman menfaatini düşünen kesim olmuştur. Bu zamana kadar çok bedel ödemiştir, cefasını çok çekmiştir nitekim bundan sonraki süreçte ise her zaman dik duruş sergilemeye devam edecektir” ifadesinde bulundu.

‘BURSASPOR, BURSA’NIN EVLADIDIR’

Bursalıları takımına sahip çıkmaya davet eden liderler, Bursaspor kazanırsa herkesin kazanacağını belirterek birlik çağrısında bulundular.

Enes Aydın, 2010 sürecini hatırlatarak, “Bursa’nın en büyük marka değeri tabiri caizse evladı Bursaspor’dur. Bursaspor başarılı oldukça, kazanan Bursa halkı Bursa esnafı olacaktır. 2010 süreci buna örnektir. O yüzden tüm Bursalıları en büyük değerimiz olan Bursaspor’a sahip çıkmaya ve birlik olmaya devam ediyorum. Bursa halkı, Bursaspor taraftarı birlik olduktan sonra başaramayacağı şey yok” dedi. Bursaspor’un yeniden ayağa kalkması için başkanın rolünü vurgulayan Aydın, “Bursaspor’un daha iyi yerlerde olması gereken için atılması gereken tek adım kulübün doğru yönetimi ve yeni gelecek başkanın şehirde kaybolmuş enerji kıvılcımını yeniden yakması ve camianın özlediği birlik için adımlar atmasıdır. Bursaspor camiasının olsun taraftarının olsun alt yapısının olsun potansiyeli o kadar büyük olduğuna inanıyorum ki bu doğru yönetildiğinde, futbol aklıyla iyi niyetli gerekli hamleler yapıldığında Bursaspor çok kolay bir şekilde önce hak ettiği yer olan Süper Lig’e sonrasından eski günlere dönecektir” dedi.

Özcan Sönmez, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyleyerek, “Bursaspor bu şehrin en büyük markasıdır. Şehrin önde gelen her kişilerini Bursaspor’un menfaatleri doğrultusunda elini taşın altına koymasına davet ediyoruz. Bursaspor olmazsa bu şehirde hiçbir şey olmaz. Bursaspor şehrimizin markası ve en büyük değeridir. Öncelikle şehrin önde gelen isimleri ve sonrasında Bursaspor’a gelecek yeni yönetim kurulu olmak üzere tüm camianın bir olması ile eski günlerine geleceğini umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu