Transfer tahtasına 33 milyon ₺ lazım!

Bursaspor'da kapalı transfer tahtasının açılması için gerekli tutarın ne kadar olduğu ortaya çıktı. Mesut Mestan yönetimi ile Erkan Kamat yönetimi arasında dün bilgi paylaşımı için bir görüşme gerçekleşti.

Bursaspor’da kapalı transfer tahtasının açılması için gerekli tutarın ne kadar olduğu ortaya çıktı. Mesut Mestan yönetimi ile Erkan Kamat yönetimi arasında dün bilgi paylaşımı için bir görüşme gerçekleşti.

Erkan Kamat‘ın listesinde yer alan Besim Hacıoğulları, Mestan’ın ekibindeki kişilerle gerekli görüşmeyi yaptı.

Buna göre göreve gelen yeni yönetimin transfer tahtasını açması için oyuncu ve teknik adam dosyalarına 27 milyon TL vergi ve SGK ödemeleri için de yaklaşık 6 milyon TL ödemek zorunda.

Bu ödeme yapıldığı takdirde Bursaspor‘un transfer tahtası açılacak ve yeşil-beyazlılar kadrosuna yeni isimleri katabilecek. Öte yandan bu rakamın bazı dosyaların eklenmesi halinde 50 milyon TL’ye kadar yükseleceği, bunun için yeni yönetimin elini çabuk tutması gerektiği ifade edildi.

44 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   Kubilay kerestesi bu takımda kaldığı sürece bir kuruş para para vermeyeceğim bu kulübe ( forma almayacağım, kombine almayacağım vs)

   31
   25
  2. @benkahinim yorumuna yanıt olarak

   1- bence de bu yıl kesin olarak gönderilsin.
   2- her şeyden önce bir insan olarak, bir alt yapı oyuncusunun kendi taraftarı tarafından bu kadar aşağılanmasına ve ezilmesine dayanamıyorum.
   3- aslında asıl suçlu, kulüp tarihinin en kötü ve kritik dönemlerinde, son 15-20-30 dakikalarda oyuna girmesi gereken yaşlarda, banko oynatan.
   yetmiyormuş gibi bir de kaptanlık veren. skorcu ve sabırsız tribünlerin önüne atanlardır.
   4- ayrıca bi tarafta ”tahtanın açılması için 33-50 milyona ihtiyaç var. recep, Cüneyt ve onur krizi. kulüp doktorundan bursaspora veda!” haberleri.
   5- diğer tarafta erkan kamat ”çok başarılı olacağız. şehirdeki olumlu hava. yerimiz süper lig!” haberleri.
   6- sevgili erkan kamat bunlar birer çelişki değil mi? neden gerçekleri konuşmuyor, beklentileri gereksiz şekilde yükseltiyorsunuz? belki 2 gün sonra başkan olacaksınız ama biz sizin plan, proje ve hedeflerinizi hala bilmiyoruz…
   7- sonuç olarak ”en acı gerçek, en tatlı yalandan daha iyidir!”
   yani
   ”GERÇEK ne kadar acı olursa olsun, hiç bir şey YALAN! kadar insanı yaralayamaz!”
   8- bu yazdıklarımdan muradım kimsenin umudunu, cesaretini kırmak ve kimseyi yalancılıkla itham etmek değil. sadece kendi gerçeklerimizle yüzleşip tüm bunların gereğini yerine getirme telaşı, arzusu ve çabasıdır…

   34
   8
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Ters köşe kardeşim senin yorumlarını ve atom karınca arkadaşın yırumlarını çok beğeniyorum. Sırf sizin mantıklı konuşmanızı kiokumak için bazen buraya giriyorum.Keşke her takımda bütün taraftarlar senin gibi düşünse. Haddim olmayarak sadece kubilay için birşey yazacağım. Takımı sabote eden anıla özere kereme birşey diyebilirsiniz ama kubilay bu takımda yetişmiş, bu çocuğun kötü bir niyeti yok. Kaçırdığı gollere ondan daha çok üzülen var mıdır? Taraftarınız kubilayı bitirdi yok etti kendine güvenini kaybettirdi. Bu adamı başka takım istiyorsa demek bu adamda iş var. Ama önce kubilayı kendine getirmek taraftara düşer. O çocuğun hakkındaki yorumları okuyunca kendimi onun yerine koyuyor ve üzülüyorum. Bu çocuk bu düşüncelerle top oynayabilir mi. Transfer yok ama hala gitsin diyorlar bu çocuğa. Başka kimse yok ki kim gol atacak. Ben inanıyorum ki bu çocuğa destek verilip kendine güveni getirilince çok büyük işler yapacak.Allah düştüğünüz bu durumdan çıkmayı nasip etsin. Biz de alt liglerde çamur sahalarda oynadık. Ama büyük kulüpler bu zor durumdan çıkar siz de çıkacaksınız. Allaha emanet ol

    27
    5
    1. @Mavi şimşek yorumuna yanıt olarak

     Sağol ( Mavi Şimşek ) Ben de bilinçli yazan hangi takımın taraftarı olursa olsun saygı duyarım. . Evet ne yazık ki bizim taraftarımız kubilayı gözden çıkartmış artık bu saatten sonra yapılabilecek bir şey yok artık. . Ben de lisans lı olarak futbol oynadım. .. Bilirim bir futbolcu golü kaçırınca en çok futbolcu üzülür. Ama ne yazık ki günümüz futbol u sevenler bu tür futbolcu lara tahammül edemiyor. . Haklısın kardeşim. .. Kal sağlıcakla.

     5
     8
    2. @Mavi şimşek yorumuna yanıt olarak

     sevgili kardeşim, övgü dolu sözlerin için önce Kubilay, sonra da kendi adıma teşekkür ederim.

     yakaladığın iki basit ama çok değerli ayrıntıdan ilki,
     ”o çocuğun hakkındaki yorumları okuyunca kendimi onun yerine koyuyor ve üzülüyorum!” cümlesi sportif tarafı bir tarafa, insani açıdan beni çok duygulandırdı.

     ikincisi de,
     ”transfer yok ama, hala gitsin diyorlar bu çocuğa!” bu da senin futbolu ne kadar bildiğini ve olaya ne kadar stratejik baktığını gösteriyor.

     bu bir süreç meselesi herhalde. sanırım bir gün bizim tribünlerde
     ”gerçek taraftarlığın, futbolcusundan performans alma ve takımını oynatma sanatı!”
     olduğunu öğrenecektir diye düşünüyorum.

     sende Allaha emanet ol kardeşim.

     7
     3
     1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

      Eyvallah kardeşim. Şöyle düşünelim. Bizim maçtan sonra sizdeki burak ve kubilay belediye başkanının arabası ile gitti. Neden? Burak ihanet damgası yedi korktu ve o arabaya bindi. Peki ya kubilay? gol kaçırdığı için can korkusundan bindi. Kubilayı tanımam etmem ama bir futbolcu bu sebeple korktuğu için gizlenerek gidiyorsa zaten onun futbol hayatı bitmiştir. Gencecik pırıl pırıl çocuk bunu haketmiyor bence. Bizim penaltı vuruşundan önce yerlere atlayan kurtuluşu gördünüz. Ama gitti başkan onunla devam etti. Belki yedek olacak ama onu korkutsak o yedek olarak girse bile korkudan oynayamaz. O yüzden sıkma canını kurtuluş diyoruz. Bizde de tribünde futbolcuya küfür edip hakaret eden adamlar oluyor onlarla tartışıyoruz susturuyoruz o futbolcuyu beğenmediğimiz halde. Allah yolunuzu açık etsin

      3
      2
    3. @Mavi şimşek yorumuna yanıt olarak

     Sayın kardeşim.
     Kubilay ı koruma altına alman bizim taraftarları utandıracak bir yaklaşım.
     Ayrıca Ters Köşe agabeyimize saygılı davranman Atom Karınca kardeşimin yorumlarını begenmen çok iyi.
     Sen de bizim kardesimizsin.
     Desteklediğimiz takımlar doğduğumuz şehirler yaşadığımız kentler farklı olabilir.
     Bizler önce kardeşiz sonra rakibiz.
     Hiç birimiz bunu unutmayalım.
     Bu arada şu ads li kardeşe de iki çift birşeyler söylemeni isterim.
     Çünkü bazen çok dikine laflar ediyor.
     Ortamı geriyor ve bizim arkadaşlardan yemediği laf kalmıyor.
     Sizler bu platformun misafirleri olarak renk katan arkadaşlarımız olarak devam edeceksiniz.
     Saygılarımla kardeşim.

     9
     3
     1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

      İnşallah diyelim kardeşim. Ama biz sizi yendik diyebfinalde bütün taraftarınız istanbul takımını tuttu. siz yenseydiniz de bizim taraftar finalde karagümrüğü desteklerdi. Ama ben istanbul takımını desteklemez bursanın çıkmasını isterdim. Siz kubilayın arkasında durun ona güven aşılayın ne demek istediğimi anlarsınız. Adam korkunuzdan sahaya ayakları titreyerek çıkıyor yazıktır

      6
      4
 1. Kamat bu durumu biliyordur heralde.. bunu bile bile baskan adayı olup,tahtayı açtiramayacaksa yeni bir başarisiz sezon bizi bekliyor demektir..umarim ağlama edebiyatina geçmez kamat efendi

  57
  18
  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Özeri serdarı tut/ taraftarı düzelt
   Bu kulüp transfersiz bile çıkar (santraforda ali olmak şartıyla)
   Geçen seneki sezon başı oyunu oynarsak hele zirveye oynayan rakip sayısı da az ya
   Ben hep inanacağım, çünkü vereceğim tepki artık sadece zarar olur. Inşallah altyapımız eskisi kadar güclü olur ve artık altyapıdan oyuncu almak transfer etmek gibi olur

   13
   9
  2. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Diyelim tahta açıldı, en az 5 iyi oyuncu lazım. Hangi parayla ? Diyelim Süperlig’e çıktık, en az 8 oyuncu lazım. Hangi parayla? Bursaspor, akademisinden gelen oyuncuları parlatıp satamadıktan sonra belini doğrultamaz. Bunun için bir plan var mı? Futbol aklı var mı? Unut var mı? Çare 1963 ruhu …

   16
   13
   1. @Alp S. yorumuna yanıt olarak

    Al sana Bursaspor a yol haritası.
    Bunları söyleyen başkan adayı var mı?
    Yerel medya mensupları var mı?
    Tribün liderleri var mı?
    Alt yapı çocuklarına sabır gösterecek taraftar var mı?
    Bursa da bu iş tamamen getir-götür-değiştire döndü maalesef.
    Tebrik ederim arkadaşım.

    6
    6
 2. Transfermarkt verilerine göre futbolcuların toplam değeri 5 milyon € civarında ve tahtayı açtırabilmek için 4 milyon € gerekiyor.

  Ödeme falan yapılmasın , bu seneyi altyapıdan gelip profesyonel sözleşme imzalayanlarla geçireceğiz.

  25
  18
  1. @mormurekkep yorumuna yanıt olarak

   Gelen ekşi puanlarla bir alt lige düşeriz. Futbolculara paralarını ödemezsiniz sadece tahta kapanmaz. Puan silme cezası da gelir. Ayrıca bu cezalar ve tahtanın kapalı olması borcuda silmiyor. Borcunuz devam eder. Ayrıca kulübün varsa malı mülkü onuda haczederler. Gelir yaratıp borcu kısmen ödeyip süre kazanmaya çalışacaklar. Mestanda geldiğinde satılan oyunculardan gelen para ile alacaklı olan futbolculara taksit yapıp ilk taksitleri ödedi ve tahtayı acti. Sonrada ne mevcutları ne de alacaklılara bir kuruş ödemedi.

   12
   6
 3. Mestan geldiğinde borç vardi ancak satacak oyuncuda vardi.
  Şuan borç daha çok ve satacak oyuncu yok.
  Kubilay , Onur ve Rüştüyü satabilirsek arabayatağıspora belki

  19
  9
  1. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Kubilay’ı Arabayatağı da almaz.Adamlar koskoca amatör kümede oynuyor. Belki köyler arası turnuvalarda Kozlu Ören köyü takımına, veya Orhangazi Keramet Köy İdmanyurdu’na falan, bonservissiz olarak gidebilir.

   3
   7
  2. @Bursa yorumuna yanıt olarak

   Yani sen bu liglerde Avarel e bonservis bedeli ödeyip transfer edecek bir klüp olduğuna inanıyorsun. Kim alır onu Allah aşkına. Futbolcu mu o gerçekten

   5
   11
 4. Bir an önce transfer tahtasının açılması lazım.Rakiplerimizden Adana Demirspor ve Altay neredeyse transferleri bitirecek bırakın transfer tahtasının açılmasını elimizdeki oyuncuları tutamıyoruz.Yine geçen sezon gibi çerçöpleri toplamak istemiyorsak yönetimin elini çabuk tutması lazım.

  13
  6
 5. Tamam arkadaşlar bu 33 milyonu aramızda toplayıp yatırdık bursasporun şampiyon olması için kaç milyonluk transfer yapması lazım?

  9
  6
  1. @semih yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşım işi gücü parası pulu olan adam bursasporA yönetici olmaz bunu aklına koy bir laf vardır BELEDİYE baksın

   9
   7
 6. Varsa taliplisi burak kapacak 2.5-3 milyon euro
  Bedele satilmali, buradan gelecek para
  Tahtanin açilmasi için kullanilmali
  5-6 nokta transfer yapilmali
  Tecrübeli, ligi bilen, para derdi olmayan
  Bu kulüpte forma giymek isteyen
  Diger tüm gençlerle Ali akman dahil 5’er yillik
  Anlaşma yapilmali kadroda düşünülmeyenler
  İnegöl-Karacabey-Yildirim gibi Bursa takimlarina
  1 yilligina kiraya verilmeli

  5
  9
   1. @Reputation yorumuna yanıt olarak

    Fener topçusunu 18 milyon euroya
    Trabzon kalecisini 20 milyon euroya
    Satiyorsa sen gencecik oyuncunu
    2.5-3 milyon euro gibi bir bedele satamazsan zaten sende oynasin
    Tahta açilmasada olur takimina katki versin neyin kafasini yaşiyonuz anlamiyorum.

    1
    1
   1. @@topal yorumuna yanıt olarak

    Vallaha kardeşler bir ance siz bu yönetime baskı yapmanız lazım acıyorum bu anadolu takımlarınını düştügü hale çok yazık sper denen lig iatanbul takımları için kurulmuş bir lig olmuştur siyaset kimi isriyorsa cıkarırtır düşürür hale gelmiş ne yazık yazık ki türk futbolu köretme çabaları içerisinde inşlah bir an önce şu içinizdeki pislikleri temizler ve ait oldugunuz lige cıkmanızı canı gönülden istiyorum biz şehrimzin takımı demirspor sevdalısıyız ve ismi gecen her adana takımını desteklerim ama gerçekten siz hatydan ve erzurumdan katbyükten daha büyük takımsınız sizden ricam küstürmeyin canı gönülden oynayan futbolcuları söverek defilde motive edici şeyler söyleyin en basıt örnegi bir sercanı bursanın öz evladını nerler yaptınız futbolcu gider söverainiz volkan şen e meala küfür ettiniz okadar yapmayın zarar eden siz olursunuz şimdi geldi kubilaya bence yanlışsınız birinizde futbolcu yerine yönetime yagmacılara hırsızlara bukadar yüklenmediniz ister yanlış anlayın ister anlamayın sizleri seviyorum inşlah bi ran önce gerçek bursa spora kendini adıyacak başkan gelşrde şu durumdan kurtulursunuz allaha emanet kibkn

    1
    3
   2. @@topal yorumuna yanıt olarak

    Burak satilmasi gerektigini izah ettim
    Ali akman sözleşme uzatmali daha vakti var pişmeli tiye almişsin farkindayim sende farket istedim yazdigim rakam 20-24 milyon tl civari ediyor.
    Kalan tutari bulabilecek kalibrede degilsen zaten başkan olmasan da olur
    Tahta açilinca tüm borçlarin kapanacagini kimse iddaa etmiyor yarişmaci takim olabilmemiz transfer firsati oluyor.
    Kapiş😉

    1
    2
 7. Para bulunur yeterki çalan çırpan hesap sorulamayan vede hesap vermeyen yaptığı yanına karkalan yöneticiler olmasın Bursa’da Bursaspor’u yönetecek adammi Yok uyanıklar kapmış hertarafi reklamını yap gündemde ol yalan dolan işi götür sonuç tüh ya olmadı al takkeyi defolgit Koca şehir rezil olmuş umrunda mı kasaba takımları mahalle takımları ligde sen amatör Lig e yol al.

 8. Selçuk Şahin neden bırakıldı? Bu takımın oyuncusu Selçuk’tu. Para mı lazım? Transfere ne gerek Merinossporlu, Yolsporlu, Mamuşalı gençler top oynamak için can atıyor. Bırakın oynasın Arabayatağı’ndan gençler. Bursa’nın sahibi bu çocuklardır. Satalım Fenerbahçe verecek hepsinin parasını.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu