Teknik Heyetimiz, Recep Altepe’yi Ziyaret Etti

Bursaspor’un başarısının bu kent için çok büyük bir moral kaynağı olduğunu belirten Altepe, Bursa kentinin en önemli tanıtım aracı Bursaspor’a tüm kesimlerin destek vermesi gerektiğini vurguladı.

Altepe ziyarette şu konuşmayı yaptı; “Bursa geçmiş dönemde Osmanlı’nın başkentliğini yaptı. 6 padişah burada yaşadı. 130 yıl başkentlik yaptı. Bu başkentlik kimliğini devam ettirmek gerekiyor. Önemli tarihi barındıran bir kentteyiz. Yeni güzel binalar inşa edebilirsiniz ama önemli olan kültürünüzdür. Haziran ayında UNESCO’ya girdik. Bursa’nın 7 bölgesi dünya mirası olarak kabul edildi. Hedefimiz bu tür dünya listelerine girebilmek. Avrupa’ya gittiğimiz zaman Bursa dediğimiz zaman Bursaspor deniliyor. Barcelona kenti takımıyla ünlü. Kentin logosu olmuş takımı. Ne yaparsanız yapın takımların dünyaya yaptığı tanıtımın %10’unu yapamazsınız. Doğru işlere odaklanmak lazım. Bursa bir kere şampiyon oldu herkes Bursaspor’u tanıdı. Spor evrensel bir dil. Herkes bir şeyler yapmalı. Belli firmalar gidip stadyumdan locasını almalı, taraftarlar biletlerini alıp stadyuma gelerek ufak ufak katkı yaparsa büyük bir bütçe çıkar ortaya. Bursa çok büyük bir kent. Örnek vermek gerekirse Bursaspor önümüzdeki Fenerbahçe maçını kazandığı zaman Bursa halkı da büyük bir moral kazanıyor. Bursaspor, şehri motive ediyor. Kazanınca insanlarımız mutlu oluyor. İşadamından, öğrencisine tüm kenttin havası başka oluyor. Sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

 

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Bursaspor camiasına sahip çıkan bir Belediye Başkanı olduğu için Bursasporluların çok şanslı olduğunu belirttiği konuşmasında, “Bir piramit gibi düşünürsek, tabanda olan insanların bir hareketi vardır. Piramitin tepesindeki insanlar ise yöneticidirler. Ama o tabanın sesini de dinlerler. Ama siz tepeden aşağıya doğru tabanı hareketlendiriyorsunuz. Bu çok güzel bir şey. Bizleri adeta çekiyorsunuz. İnsan kendini daha sorumlu hissediyor. Bizde buna layık olmaya çalışıyoruz. Bursa kentinde Bursaspor’a ilgi çok yüksek. Bursaspor’un birlikteliği çok önemli. Sizdeki bu heyecan ve kulübü sahiplenme bizleri çok mutlu ediyor ve işimizi daha iyi yapma hissi uyandırıyor. Takım olarak belirli bir mesafe aldık. Kazanılması gereken maçlarda puanları kaybettiğimiz için üzülüyoruz. Eğer o arzu ettiğimiz sonuçları bundan sonraki maçlarımızda alabilirsek çok daha iyi bir Bursaspor olacaktır. O potansiyel bu camiada var. İnsanlar yavaş yavaş hareketlenmeye başladı. Umutlarımız var. Genç bir takımımız. Birkaç oyuncumuzu çıkartırsak, yaş ortalamamız 25’in altında. Bu da güzel ama yeterli olmayan şey ise var olan potansiyeli heyecana dönüştürmemiz lazım. Sabırsızlık Türk insanında var. Bu kent şampiyonluk gördü. Milli Takıma seçilen oyuncularımız bir göstergedir ama asıl önemli olan bu kulübün formasını giyen sporcuların karakterleri.. Sorumlulukları var. Çünkü şehri temsil ederken ülkeyi de temsil etmeye başlıyorlar. Alttan da gelen oyuncularımız da var. Bursa’nın hem maddi hem de manevi olarak çok iyi potansiyeli var. Bursaspor’un önü açık ama bunu oluşturmak biraz zaman alacak ” dedi.

 

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, ziyaretin sonunda Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye üzerinde isminin yazılı olduğu 16 numaralı Bursaspor forması hediye ederken İdari Menajerimiz Adil Cenkçiler ise futbolcularımızın imzalamış olduğu futbol topunu hediye etti.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ise Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’e el yapımı Bursa bıçağı hediye etti.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu