Takımımız İstanbul’a Hareket Etti

19 futbolcumuzun bulunduğu kafilemizi, Futbol Şube Sorumlumuz Necmettin Kocaman, Mali Asbaşkanımız Kemal Güler ve personelimiz uğurladı.

Hareket öncesinde futbolcularımız Miroslav Stoch ve Balasz Dzsudzsak karşılaşma hakkındaki düşüncelerini aktardılar.

Balazs Dzsudzsak: “ Kazanıp, milli maç arasına moralli girmek istiyoruz”

Macar oyuncumuz Dzsudzsak hareket öncesinde yaptığı açıklamada hedeflerinin galibiyetle Bursa’ya dönmek olduğunu söyledi. Dzsudzsak, “Şuanda birinci hedefimiz 3 puan ile dönmek. Çünkü geçen hafta kendi sahamızda mağlup olduk. Hem rakibimizi yenmek adına hem de deplasmanda galip gelmenin güvenini almak adına bizim için bu maç çok önemli. Bu maçın ardından milli maçlar arası var. Bu arayı iyi değerlendirerek takım arkadaşlarımız ile uyumumuzu daha da arttıracağız. Bursa’ya geleli iki hafta oldu. Gün geçtikçe kendimi daha uyumlu hissediyorum. Hafta içinde hazırlık maçı oynadık. Saha içindeki uyumumuz açısından da bu maç iyi oldu. Daha yeni iki transferimiz aramıza katıldı. Bu kadar yeni oyuncunun olduğu takımda kolay ve hızlı uyum olmuyor. Mili takım arasına güzel bir şekilde girelim ve daha sonrasında da birbirimizle uyum sağlayabileceğimiz çalışmalarda bir arada olalım” dedi.

Belçikalı forvet oyuncusu Tom De Sutter’in kaliteli bir futbolcu olduğunu belirten Dzsudzsak, “Geçtiğimiz sezonlarda birçok kez gol atarak kendisini kanıtladı. Takım olarak umarım onu gerekli şekilde besleyebiliriz. Onun golcü yönünü kazanabilmesi adına biz elimizden geleni yapacağız. Umuyorum ki yarından itibaren gollerini atmaya başlayacaktır” dedi.  

Miroslav Stoch: “ Zorlu maç olacak”

Slovak oyuncumuz Miroslav Stoch hareket öncesinde yaptığı açıklamada her iki takımında henüz puan alamadığını ve bu yönüyle zorlu bir karşılaşma olacağını belirtti.

Stoch şu açıklamalarda bulundu; “İki takım içinde çok önemli bir maç olacak. Çünkü iki takımda ilk iki haftayı sıfır puanla kapattı. Zor bir maç olacak. Biz de kazanmak ümidiyle gidiyoruz. Potansiyelli bir takımız. Yeni gelen takım arkadaşlarımızın etkisiyle inanıyorum ki puanlar alarak Bursa’ya döneceğiz”

Tom De Sutter’in transferi ile ilgili olarak ise Stoch, “Kendisi ile ilk defa dün tanıştım. Birbirimize alışmamız belli bir zaman alacaktır. Umarım kendisi takımımızın hedeflerine ulaşması için yardımcı olacaktır. Puanları toplamaya başlamamız gerekiyor. Haftalar geçtikçe birbirimize alışarak daha iyi olacağımızı düşünüyorum” dedi.  

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu