Play OFFFFF 61–65

Bursa Atatürk Spor Salonu’nda oynanan mücadeleye her zaman olduğu gibi taraftarlarımız büyük ilgi gösterdi. Karşılaşmayı Başkanımız Recep Bölükbaşı, Yönetim Kurulu üyelerimiz Sezer Sezgin, Kemal Kirevetözen, Sadettin Garip ve Enver Kumova, AR-GE Grubu Başkanımız Kemal Güler,  Genel Müdürümüz İsmail Özdemir ile  Portekizli futbolcumuz Filipe Josue de msabakayı protokol tribününden takip etti.

Baş Antrenörümüz Şemsettin Baş maça,  Doğancan Tokmak, Ömer Ünver, Müfitcan Alp, İlker  ve Mehmet Ali Yatağan, 5’i başlarken konuk takım Tamer Gürpınar, Oğzu Sefa, Tolga Kanmaz, Furkan Buğra Bingölbalı, Engin Elhan   5’i ile sahadaki yerini aldı.

Karşılaşmanın ilk basketini Bursaspor’umuz İlker Tunalı’nın boyalı alandan buldu. Konuk ekip ise bu baskete Tamer Gürpınar’ın 3 sayılık basketi ile karşılık verdi.  

Karşılaşmanın ilk 5 dakikalık dilimi 8-3 üstünlüğümüz ile geçildi. Bursaspor’umuz uyguladığı sert savunma ile rakibine sayı atma şansı tanımadığı ikinci bölümde Ömer Ünver’in attığı 11 sayı ile farkı açtı ve ilk periyodu 20-9 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci periyoduna Melih Kapucu’nun attığı 3 sayılık basket ile başladık. BU dakikadan sonra her iki takımda karşılıklı sayılar buldu. Bursaspor’umuz dış şutlarda Oğuzhan Şan ile bulduğu sayılara konuk ekip Tamer Gürpınar ile karşılık verdi. Karşılaşmanın ilk yarısını Bursaspor’umuz 33-26 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ilk yarısında takımımızın sayı dağılımı şu şekilde oldu.

İlker Tunalı 2, Mehmet Ali Yatağan 1, Doğancan Tokmak 3, Ömer Ünver 13, Melih Kapucu 3, Müfitcan Alp 3, Oğuzhan Şan 6, Aykut Karçığı 2

İkinci devrenin ilk sayılarını konuk ekipten Güven Esmer faul çizgisinden buldu. Bursaspor’umuz ise Müfitcan Alp’,n 3 sayılık basketi ile karşılık verdi. Periyodun ilk 5 dakikalık bölümünde Melih Kapucu’nun sayılarına rakip Güven Esmer ile yanıt verdi ve periyodun son 5 dakikasında 41-35 önde girdik. Geride kalan dakikalarda her iki takımda karşılıklı basketler buldu ve son periyoda takımımız 51-42 önde girdi. Bu periyotta Melih Kapucu 11 sayı üretti.

Karşılaşmanın son çeyreğine iyi başlamadık. Konuk takım Tamer Gürpınar ile bulduğu sayılar ile maçın bitimine son 6:38 dakika kala farkı ikiye indirdi. 53-51. Bu dakikada Başantrenörümüz Şemsettin Baş mola aldı. Molanın ardından Oğuzhan Şan ile basketi buldu. Periyodun son bölümünde konuk ekip Oğuz Sefa ile bulduğu kritik 3 sayılık basketler ile maça ortak oldu ve maçın bitimine 1 dakika maçta 62-61 öne geçen taraf oldu. Son bölümde Aykut Karçığı ile dış şutlar başarısız olunca konuk takım mücadeleden 65-61 galip ayrıldı ve seride 1-0 öne geçti.

Serinin ikinci maçı Salı günü saat:14:00’da İzmir Celal Atik Spor Salonu’nda oynanacak.

Karşılaşmanın en skorer ismi 23 sayı ile konuk takımdan Taner Gürpınar oldu.

 

MAÇMETRE

SALON: Atatürk Spor Salonu

HAKEMLER:  Duhan Köyiçi, Yusuf Demir

BURSASPOR: Doğancan Tokmak 3 , Ömer Ünver 21 , Melih Kapucu 14 , Gökhan Keser, Aykut Karçığı 5, İlker Tunalı 2, Mehmet Ali Yatağan 1, Semih Akdemir, Ercan Karalar , Müfit Can Alp 7, Burak Burhan, Oğuzhan Şan 8

Baş Antrenör: Şemsettin Baş

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Taner Gürpınar 23, Berkay Dirier, Güven Esmer 22, Oğuz Sefa 14, Tolga Kanmaz, Orhun Güngören, Furkan Buğra Bingölbalı, Omay Yıldırım 1, Engin Erhan 5, Burak Bayar, Çağrı Yeşildağ, Batuhan Yeşilturna

Başantrenör: Mustafa Ağme 

Periyotlar:

1.Periyot: Bursaspor 20–9 İzmir Büyükşehir Belediyespor

2.Periyot: Bursaspor 33 (13) – (17) 26  İzmir Büyükşehir Belediyespor

3.Periyot: Bursaspor 51 (18) – (16) 42 İzmir Büyükşehir Belediyespor

4.Periyot: Bursaspor 61 (10)–  (23) 65 İzmir Büyükşehir Belediyespor

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu