Mestan “25 milyon ₺’ye ihtiyacımız var!”

Başkan Mestan “Bağış kampanyaları ile ilgili olarak da konuşayım. Sezon başında 'Yeniden Zirveye' sloganıyla çıktık. Yaklaşık 1 yıl devam edecek. Orada istediğimiz neticeyi alamadık. 400-500 bin lira rakam elde edebildik" dedi.

Kent dinamikleriyle yeni bir kampanyaya başladıklarını ifade eden Mestan, “Sayın Valimizle, Sayın Belediye Başkanımızla, Sayın Milletvekilimiz Hakan Çavuşoğlu ve Sayın BTSO Başkanımız ve kent dinamikleri çatısı altında Yeniden Büyük Bursaspor kampanyası projesi başlattık. Gelinen noktaya kendi imkanlarımızla geldik. Bugüne kadar kendimiz yürütmeye çalıştık çünkü Bursaspor‘un çok fazla borcu vardı. Herkes ‘Bursaspor büyük kulüp çok para var’ diyerek üzerimize çok gelindi o yüzden bazı şeyleri gizli yürütmek zorunda kaldık. Bugüne kadar yaklaşık 60 milyon lira kadar para harcadık. 60 milyon lira gelir elde ettik ve hepsini kulüp için harcadık. Yaklaşık 25 milyon liraya daha ihtiyacımız var” dedi.

Yoluyla
Bursadabugün

31 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Tekrar yazıyorum bir daha yazacam, ali ay ve şürekası gitmeden önce büyük proje diye mıcır işinden bahsetti NE OLDU O İŞ? HANİ İMZALAR ATILMIŞTI? HANİ YILDA 25 MİLYON TL GELECEKTİ? AĞABABALARI, DESTEKÇİLERİ, ŞAKŞAKÇILARI NE OLDU O BÜYÜK PROJE???

  126
  2
  1. @@emrkur yorumuna yanıt olarak

   Ya kardeşim, ne mıcırı?
   Hala mı ali ay?
   Stat dolmadan kulüp parayı bulamaz. Gelecek sezon kombine fiyatları kale arkaları 50 lira. Maraton 100 lira. Kapalı 200 lira olmalı.
   Yinede sanmıyorum ama eğer dolu Tribünlere oynarsak başta isim hakkı olmak üzere timsah arenanın bütün ticari alanları değerinde pazarlanır ve kulübün kasası para görür.
   Gerçi bursasporun, 15 günde bir stada gelecek 40 bin taraftarı kalmadı ya..!
   Ama sosyal medya yorumlarından 400 bin kişilik kuru gürültü çıkıyor.
   Ne yapalım bu da bizim acı gerçeğimiz.
   Lafa gelince kulübün sahibiyiz.
   İş İcraata gelince, kem-küm, sus-pus, hava soğuk, yollar bozuk, yan yattı, çamura battı. Falan filan..!

   10
   12
  2. @@emrkur yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay ve proje ????????? Güldürmeyin adamı ! Onun geldiği günden itibaren tekbir projesi vardı oda Bursasporu bitirmek,yoketmek,kısmende başarılı oldu ama kısmen ! Bitiremedide,yokedemedide,Bu devran böyle devam etmeyecek !!!

   11
   1
  3. @@emrkur yorumuna yanıt olarak

   aslında bızım en buyuk sıkıntımız yapılanları çok çabuk unutuyor olmamız ve ulke olarak çoğu şeye göz yumuyor olmamızdan kaynaklanıyor isteyen kişi istediği gibi at koşturuyor bu ülkede malesef gırtlağına yapışan varmı yok hesap soranda yok abi 4 5 senede bu kadar borç nasıl olmuş diye sorulmazmı arkası aranmazmı ya

   12
  4. @@emrkur yorumuna yanıt olarak

   Bu adam şov yapmaktan başka bir işe yaramaz. Bedavaya kendi reklamını yapıyor işte. Gerekirse servetini basıyordu Bursaspor için, hani nerede o servet?? Böyle başkanlığı ben de yaparım.

   14
   5
  1. @Teksas_Berkay yorumuna yanıt olarak

   Sayin arkadaslar.
   Kent olarak bizim en büyük eksiğimiz tanitimimizi yeteri kadar yapamamak.
   Sanayi olarak kent olarak yaşantı olarak ıstanbul un gölgesinde kalmak büyük olumsuzluk.
   Hele hele sporda ki bu başarısızlık tamamen ıstanbul u kendimize rakip görmekten kaynaklanıyor.
   Beyler o kocakoy u kendimize rakip olarak gormemeliyiz.
   Çünkü bir çok konuda onlardan çok çok öndeyiz.
   Hemen hemen hiç bir konuda nufuslarina göre olması gereken istatistikleri kesinlikle karsilayamiyorlar.
   En iyi yaptıkları reklam.
   Bu sayede ülkenin bütün nimetleri oraya akıyor.
   Örneğin büyük denilen spor kulüpleri.
   Bizden on kat fazla borçları var fakat transfere devam.
   Ne tahta kapanıyor ne de puan silme cezası geliyor.
   Bu da bize çok iyi anlatıyor ki her şey lobi meselesi.
   Sen kendini iyi tanitamazsan derdini anlatamazsan herkes kapıda bekler.
   Bir kampanya yaptın hangi gazetede hangi televizyonda yer aldın ve kendini kampanya ni anlattin.
   Beş saniye bile olsa hangi ulusal kanalda reklamın döndü.
   Cevap mi cevap koca bir hiç.
   Çünkü bizler dört milyonluk bir sehiriz diye ovunuyoruz fakat sinirlarimizin icinde daralıp kalmışız.
   Kendimize göre çok buyukuz fakat ülkenin kalan kısmının bundan hiç haberi yok.
   Şimdi ikinci kampanya başladı ve üstlenen de koskoca bir kentin sanayi ve ticaret büyükleri tabiri caizse kentin zenginleri.
   Hani nerede reklam tanıtım.
   Nasil olsa para toplanacak degil mi.
   Önceden bir reklam tanıtım portföyü ayır ve bu işi bilenlerin hesabına yatır.
   Güzel bir reklam kampanyası ile medyayı hareketlendir sonrasında hedefi bekle.
   Öyle bir basın toplantısı iki mail ile olacak işler değil bunlar.
   Insanlar artık alt yapısı olmayan hiç bir organizasyona ilgi göstermiyor.
   Ayrıca önümüzde duran çok iyi bir fırsat var.
   Biraz akılcı çözümlerle satılacak yaklaşık otuz bin yarım sezonluk kombine var.
   Işte size gelir kapısı.
   Alırsın ses getirecek üç oyuncu sonrasında bir kampanya ve gelecek rakamlarla da kulübün dönerini sağlarsın.
   Simdi herkes diyecek ki çok biliyorsan sen yap sana.
   Arkadaşlar hic isim olmaz.Bu ülkede kulüp başkanlığı çok zor meslek.
   Ne yaparsan yap kimseye yaranamazsin.
   Bize dusen bu büyük cesareti gösterip bu yukun altına girenlere sonsuz destek olmaktır.
   Eser ne diyor.
   Hep destek tam destek.

   6
   3
 2. BTSO başkanı tarafından medya önünde verilen sözler tutulsun.gizli kapaklı yardım kampanyasımı olurmuş,kim ne verdi,hangi şirket nekadar destek oluyor veya olmuyor açıklanmalı.

  40
  4
 3. Otoparka karşılık diye verilen hafriyat döküm sahaları ne oldu Alinur Aktaş hayalmiydi hani otoparktan daha iyi olacaktı yılda 25 trilyon gelir getirecekti hepsi yalan oldu otoparkta gitti elimizden resmen kandırıldık

  14
  1. @Bursalı Osman yorumuna yanıt olarak

   Otoparkı Bursaspor’un elinden alan da, kulüba bir dönem başkan adayı olan Hüseyin Akdemir’dir. Bi de millet o dönem onun arkasında durdu. Meğerse o da büyük sahtekarmış. Kaptı kulübün elinden oto parkı. Ama veren de Ali Ay.

   4
   1
 4. Zahmeyt olacak ama elini cebine atsan diyorum MESUT MESTAN.Hep elalemden bekleme,neyine başkan oldu merak ediyorum.Kaç para çikardin,cebinden ?

  8
  1
 5. Elimizden alınan otopark gözle görülmeyen ama çok iyi bir gelir kaynağıydı ama bizim önceliğimiz stat olmalı ve orada sürdürülebilir bir yaşam sağlamalıyız ki kulüp buradan gelir ede etsin yoksa akşamları ıssız bir yer olarak kalacak

  7
  1
 6. SN MM şunu bilin size Bursa da kimse güvenmiyor lakin takımın içinde bulunduğu durum itibari ile o makam dasınız onun için en azından hata yapmayın en küçük dahi gerçi gönderdiğiniz hoca sizin arkanızdan neler diyor yenilir yutulur gibi değil sizin gibiler neden bu güzel ülkemde o makamlara nasıl gelir aklım sırrım ermiyor,iş bilen ,dürüst ,çalışkan insanlar gelmeli

 7. Ne güzel tv 8. 5 da kampanya olacaktı millet gazı gelip hem kendi reklamını yapacaktı hem külübe destek olacaktı böyle kampanya mı olur ya kaç yıldır hiç bi iş doğru dürüst yapılmaz mı saçma sapan yapılan işlerden taraftar o kadar soğudu ki kimse ne maçı geliyo ne destek oluyo.. Geçen bursa daki erzurum kupa maçı için işten çıktım eve gidicem çerezciye girdim tv de başka maç açık özet izliyo abi sen bursaspor’lu değil misin dedim adama kardeşim çok soğuttular be takımdan dedim ali ay dimi abi dedim o da soguttu ama taraftar daha çok soputtu kardeşm dedi… Bişey diyemedim haklısın dedim ama sen yine küsme abi destek ol deyip çıktım dükkandan

 8. Kısa vadede kampanyalardan geleceklere ihtiyaç var.Ancak kalıcı ve iyi gelir elde etmek için STADIN ALTINDAKİ İŞYERLERİNİ VE OTOPARKINI KESİNLİKLE ACİLEN AKTİF HALE GETİRMELİYİZ.Bakın Nilüfer Çayının batısındaki ticari alanlar para basarken,ACEMLER -BURSASPOR İSTASYONUNUN GÜNEYİNDEN AÇILACAK RAYLIYA GİRİŞ-ÇIKIŞ TURNİKLERİ ile stadın verimliliği ve cazibesi artacaktır.
  Defalardır bunu dile getiriyorum.ALİOSMAN SÖNMEZ HASTAHANESİNİN AÇILMASIYLA BU İLŞYERLERİ VE OTOPARK RESMEN DARPHANE GİBİ GELİR GETİRECEKTİR.O nedenle buraların kiraya verilmesi iyi, pazarlama ile hemen olur.

  STADIN ÇEVRESİNE PARK YASAĞI GETİRİLMELİDİR.Hem çevrenin trafik düzeni hemde otoparkın gelir getirmesi için bu şart.

  ANCAAAK OTOPARK Maça gelenler için SOYGUN FIRSATI OALRAK GÖRÜLMEMELİDİR.Yüksek otopark ücreti müşteriyi kaçırtır.DENGELİ FİYAT POLİTİKASI ŞART.

  4
  1
 9. West Ham scout ekiplerinin bir süredir Ali Akman ı takip ettiğini biliyorum.Özellikle West Ham United scout şefi Thomas Hengen bu oyuncuyu çok beğenmiş .Sayın başkanım acaba bu acil para ihtiyacı Ali Akman ın satışıyla mı gerçekleşecek?Bu konu hakkında bizleri en kısa sürede bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  1. @Hastabursasporlu yorumuna yanıt olarak

   Başkan en son Hatay maçından önce futbolcu maaşlarını ödemek için Ali Ay a yalvarıp kefil olmasını istemişsiniz o sayede maaşlar ödenmiş. Doğru mu? Onu da açıkla da bilelim

   9
   2
 10. Bu adamın arkasında duralım destekleyelim hiç kimsenin cesaret edemediği bir dönemde kulübe tek başına aday olup o ateşten gömleği giydi şu an mestan olmasaydı süperlige çıkma mücadelesi değil kümede kalma mücadelesi veriyorduk ilk 2-3 maç gördük sadece gençlerle biryere varamıyacağımızı ,her ne kadar yapılan transferlerimizi eleştirsekte o beğenmediğimiz transferler sayesinde halen süperlige çıkma umutlarımız var adam gidip 5 milyo euraya la ligadan premierligden transfer yapacak hali yoktu ya !!!

  2
  10
 11. Yorumlara bakiyorum da o is ne oldu bu is ne oldu. Sen once elinden geldigince yap yardimini da baskasini sonra dusun. Isiniz gucunuz kuru gurultu. Is basa dustumu hep kacak guresiyosunuz.

  2
  8

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu