Levent Kızıl’dan Ziyaret..

Başkanımız Erkan Körüstan ile birlikte A Takımımızın antrenmanını takip eden Levent Kızıl yapmış olduğu açıklamada, “ Erkan Başkanın sonuna kadar yanındayız” dedi.

 KIZIL; “ ERKAN BAŞKANIN SONUNA KADAR YANINDAYIZ”

Uzun bir aradan sonra Özlüce Tesisleri’ne geldiği için heyecanlı olduğunu belirten Levent Kızıl, “ Erkan Başkan benim arkadaşım. Kongrede de tavrımı göstermiştim. Christoph Daum da çok yakın dostum. Biz hem aile olarak hem de şahsi olarak Erkan Başkanın her zaman Bursaspor’un artı bu yönetiminin yanındayız. Bazen insanların aklına bazı dedikodular gelebilir. Böyle bir şey yok. Biz Erkan ile arkadaşız. Sonuna kadar Erkan’ın yanındayım. Bursasporluyuz. İnşallah ayağımızda uğurlu gelir. Ben hep söylüyorum Bursaspor’da ne zaman Uludağ reklamı olduğu zaman mutlaka bir başarı olur. Cavit Bey’in zamanında Uludağ Cola vardı, Türkiye Kupası’nı aldık. Rahmetli Başkan İbrahim Yazıcı zamanında Uludağ Limonata vardı, şampiyon olduk. İnşallah bu sezon da Türkiye Kupası’nı alacağız. Erkan Başkan stadyumda bizlere jest yaptı. İnşallah onun fotoğrafını da stadyuma asacağız” dedi.

Bursaspor’un Türkiye Kupası’nda yoluna devam ettiğini ve Spor Toto Süper Lig’de de Avrupa hedefini sürdürdüğünü dile getiren Kızıl, “Bursaspor sezona iyi bir başlangıç yapmadı ama ondan sonra dünyaca tanınmış bir Christoph Daum takımın başına geldi. Colin Kazım nereden bakarsanız bakın, kime sorsanız sizin yıldızınız. A Milli takımının formasını giymiş bir insan. Bu isimlere sahip çıkmamız lazım. Bizim zamanımızda da böyle şeyler yaşandı ama artık bu kötü alışkanlıklardan vazgeçilmesi lazım. Ben iddia ediyorum Bursaspor taraftarı gibi ateşli takımını forse eden bir taraftar topluluğu yok.  Ben İstanbul’da da bir sürü maça gidiyorum. Bursaspor taraftarı muhteşem. Burada bir yönetim var. Burada bir takım var. Bunlar iyi olursa ancak taraftar da güzel olur. Yeni stadyum açılacak. Belediye başkanımız büyük işler yapıyor. Erkan Başkanı tanıyorum. Dik duruşlu, inatçı bir karakteri vardır.  Kararından dönmeyecektir. Bence hiç kimseye zarar vermeden herkes Bursasporlu’luğunu göstersin. Bugün Bursaspor’un Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanma ihtimali var. Ligde Avrupa’ya gitme ihtimali var. Bu seyirci ile oynamak çok önemli. Bu tip provakasyonlara hele şahsa yönelik eleştiriler doğru değil. Christoph Daum’un nesini eleştireceğiz. Türkiye’de şampiyonluklar yaşamış, Avrupa’da Almanya Milli Takımı’nın kapısından dönmüş bir kişi. Kızabilirsin ama böyle olmaz” dedi.

BAŞKAN E.KÖRÜSTAN; “  HİÇ KİMSENİN TARAFTARLARIMIZA TAKIMIMIZI SEYRETTİRMEME GİBİ BİR LÜKSÜ OLAMAZ”

Başkanımız Erkan Körüstan, eski başkanlarımızdan Levent Kızıl’ın ziyaretinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek, “Eski başkanlarımızın ziyaretleri devam ediyor. Remzi Cinoğlu başkanımız  uzun zamandan beri Bursaspor’a olan küskünlüğünü kenara bırakıp, bizlerin davetini kırmayarak Özlüce Tesislerimize geldi. Şimdi de çok sevgili dostlarımdan Levent Başkan bizleri ziyaret etti. Desteklerini her zaman aldığımız başkana bu ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkanımız Erkan Körüstan bugün Türkiye Futbol Federasyonu’ndan M.P. Antalyaspor maçında yapılan çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle savunma istendiğini hatırlatarak, “ M.P. Antalyaspor maçında Christoph Daum ve Colin Kazım’a yapılan kötü tezahürattan dolayı kulübümüzden savunma istendi.  Büyük bir ihtimal ile de ceza alacağız. Hiç kimsenin Bursaspor’un taraftarına bu takımı seyrettirmemek gibi bir lüksü olamaz. Bu cezayı onlara verdirttiremez. Bugün raporda da okuduk. Çok az bir kesimden gelen küfürler rapor edilmiş.  Biz savunmamızı yazacağız. Geçtiğimiz hafta çirkin ve kötü tezahürat için yapmış olduğumuz tüm çalışmaları ortaya koyacağız. İnşallah ceza gelmez diye bekliyoruz ama ceza gelirse bunun sorumluları bellidir. Bir kısım taraftardır. Bundan sonra böyle bir durum olursa 6222 sayılı kanunun hükümleri neyse hepsini devreye sokacağız. Maçları kameradan takip edip, sorumlular cezasını çekecektir” dedi.  

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu