Koşukavak “Bursa’da çok cesaretliydim ama…”

Yalçın Koşukavak, TRT SPOR'a özel açıklamalar yaparken Bursaspor günlerinden de bahsetti.

Koşukavak’un Bursaspor ile ilgili ifadeleti şöyle “Bu arada şöyle bir şey düşündüm; herhalde Allah beni yavaş yavaş daha zor camialara ısındırıyor. Bu çünkü benim kararımla olmuyor; ben şu takıma gideyim deyip gitmiyorum. Aşama aşama gidiyoruz. Sonra Bursaspor olunca, bu sebepten dolayı motivasyonum da arttı. Bursa‘da tabii şartlar çok namüsaitti ama camia büyük, 5. şampiyon… Kulübün ekonomik anlamda çok büyük problemleri vardı. Bunun yanında bir de ümitsizlik vardı. Bu tür yerlerde bir şeyleri başarmak daha ciddi ses getiriyor. İstanbulspor‘da da böyleydi. Zamanında basında yer alan, herkesin hafızasında olan bir takımdı. Oradaki başarı hemen ses getirdi. Aynı şeyi Bursaspor’da da hissettim. Bir kadro yapılanması yaparsam, genç oyuncuları kullanırsam ses getirir, kalıcı bir şeyler olur diye düşündüm. Yani bir nevi kulübü yeniden dizayn etmek… David Moyes, İngiltere’de kursta; ‘Bazı kulüplerde devrim yaparsınız, bazı kulüplerde evrim yaparsınsız’ demişti. Bursa’da çok da cesaretliydim. Beklentilere cevap verebileceğimi düşünüyordum. Transfer son 2 gün açıldı. Genç oyuncularla iyi oyunlar oynamıştık ama şehrin ve kulübün beklentisi şampiyon olmaktı. Bulundukları yeri kabul etmiyorlardı ve haklılardı. 15. hafta, -3 puanla 2. sıradaydık. Başkan hala anlayamadığım bir sebeple kan değişikliği yapalım dedi. Elimde iskelet kadrom yoktu, tamamıyla ilk defa o ligde oynayacak oyunculardan bir takımım vardı. Performans anlamında kötü bir iş yoktu ortada ama kulüpler bazen böyle kararlar alıyor. Kontrol edemediğiniz şeylere çok mesai ayırmamak lazım. O dakikadan sonra o işi bitirdim kafamda.”

Bir röportajınızda “Tabela tam bir canavar! Kazandınız mı, kaybettiniz mi? sorgulanıyorsunuz, kolay değil. İnsanlar sadece buna bakıyor.” demiştiniz. Sizce Türk futbolunun sorunu sadece sonuca odaklanmak mı ve bunu nasıl değiştirebiliriz?

“Bir endüstriyel futbol gerçeği var, kabul etmeliyiz. Bir de tuttuğumuz takımlarla ilgili bütün duyguları çok sınırlarda yaşıyoruz… Çok iyi bir oyun var mesela, Bursa’da yaşadım bunu, maç berabere bitiyor kimse memnun değil. Çok kötü bir oyun var ama skor iyi, herkes memnun. Sonraki haftalar iyi oyun var, takım kazanamıyor bu sefer de iyi oyunu ne yapalım, takım kazansın… 

Çocuklara da yazık olur…

“Evet. Mesela Ali Akman. Onunla çok konuşuyordum; ‘Ali zamanı var. Sabırlı olacaksın’ diyordum. Çok akıllı bir çocuk. Olayları anlayabiliyor. Kendisinin de farkında, öz eleştirisini de yapıyor. Onu ikna ediyordum. Taraftar sürekli oynamasını istiyordu. Kupa maçında Bayburt’ta 90+’da bir gol kaçırdı. Sonra sosyal medyada bana gösteriyor; ‘Hocam bir sürü hakaret var’ diye… Gereken şartlara ulaşmadan oynarlarsa sahada acı çekerler. Bu sefer öz güvenlerini kaybederler ve bu da onları en az 2 sene geriye atar. Öz güveni bir defa kaybettin mi bir daha zor kazanırsın. 

Oyuncuya fiziksel tahammül göstermek uzun bir süreç. Örneğin bir oyuncuda hipertrofik bir şeyler yapacaksınız, kas çeperini kalınlaştıracaksınız, dayanıklılık geliştireceksiniz. Ama bu antrenman hem zor hem de psikolojik olarak bunu taşımak kolay değil. Bir taraftan da koordinatif yetilerini, tekniğini bozmayacaksınız.

32 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Hocanın değindiği konular doğru ama sartlar bunu gerektiriyordu ve bir reaksiyon gösterilmesi lazımdı, mesele sadece seleznovla sedat değil, hoca en doğru kararı verip hırs yapmadan ayrıldı ki bence doğru bir karar verdi ileride daha iyi şartlar için bir açık kapımız var, hocayada saygı var.

  41
  12
  1. @@emrkur yorumuna yanıt olarak

   küçük yaşta bir çocuk daha ali akman ama olgun hocasına söylediği şeyi okudunuz dimi hocam bir sürü hakaret var demiş bu kişilerinde insan oldugunu unutmamalıyız…ne olursa olsun senın sehrını senın takımını temsıl edıyor ıse senın formanı gıyıyorsa hakaret olayını bır kenara bırakalım artık….

   1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

    bu yorumu sadece Ertuğrul ve yalçın isimleri üzerinden yapmıyorum. hocanın şikayet ettiği konular ülke futbolunun da en temel sorunları.
    fark, Bursa da bunların çok daha yoğun yaşanması.
    zaten bu kulübe gelen-giden tüm hoca-futbolcu aynı şeylerden şikayetçi.

    bu kadar çok skorcu ve baskıcı taraftar önünde,
    TEKNİK ADAMLAR, geleceği planlayamaz. tam tersi günü kurtarmaya yönelir. gençlere yeteri kadar şans ve süre veremez. çünkü bilir olası 2 kötü sonuçta kendisi yolcudur abbas..!
    bu yüzden alttan yıldız gelmez. üretici kulüp olmamız gerekirken tüketici kulüp durumuna düşeriz.
    zaten oynadığımız lig ve 600 milyon borç hep bu hastalıklı zihniyetin sonucu.

    FUTBOLCULAR, oyun içinde inisiyatif kullanmaz, risk ve sorumluluk almaz. bunun yerine daha garanti olan yan pas, geri pasa yönelir. çünkü bilir en küçük bir hatasında uğultu-ıslık-hakaret kapıda.
    tabi böyle olduğu zaman da oyun kalitesi düşer, bu durum önce skora, sonrada alt liglere kadar gider.
    oyuncunun tribüne saygısı azalır, kulübüne aidiyeti gelişmez. 3 e aldığımız oyuncuları 5 satmamız gerekirken, 1 e ya da bedelsiz giderler.

    maalesef yapılan yorumları görünce gelecekten pek umutlu olamıyorum. zaten kaç senedir kombinemi yenilediğim halde tribünden maç seyredemiyorum. çünkü orada sergilenen olumsuzluklara tahammül edemiyorum. defalarca bu takımı tutmayacağım dediğim halde bu sevgiyi içimden atamıyorum. şikayetim takıma değil, taraftara.
    zaten taraftar düzelse, ”at sahibine göre kişner!” misali takım kendiliğinden düzene girecek…

    11
    1
  2. @@emrkur yorumuna yanıt olarak

   Yalçıncım rüyanda göremezdin Bursasporu şansa kadere geldin o koltukta fazla bile sabır edildi sana.insanlara güven vermiyorsun,oyuncu ilişkilerinin çok kötü olduğu belliydi,taktik taktik diyorsun hangi maçta neyin taktiğini gördük.50 yaşına kadar başarın yok bağlamayla gelmişsin.hem genç oyuncularla devam ederim dedin,hem karagümrük maçından sonra transfer istedin.oran buran ayrı oynuyor

   21
   21
  3. @@emrkur yorumuna yanıt olarak

   Bu kulübün hoca, ve kadro sorunu yok taraftar (tribün) sorunu var.
   Bursa da başını ne yöne çevirsen karşında en az 10 tane morinho ya da Messi görürsün.
   Ama bu futbol denen dalga! Bu kadar çok morinho ve Messiyi sevmiyor maalesef.
   Yani, tribünler biraz ayağını gazdan çekecek.
   Oyuncusuna ve Hocasına biraz güvenecek ve sabredecek.
   Aslında şampiyonluğu kim istemez?
   Ama bunun şartları ve bir bedeli var.
   Hemen şampiyon olacağım diyorsan kalite kadro yapman lazım. Bunun için de lazım.
   Gençlerle şampiyonluk istiyorsan da sabır ve zaman lazım.
   Söyleyin Allah aşkına bursa da para ve sabrın hangisi var???

   30
   6
   1. @M. K. Paşalı yorumuna yanıt olarak

    Bizde herkez T D oldukça cok hocanın başı gider ama Yalcın hocada cesaret
    yoktu inatla dayattı bazı oyuncularda ben gençlere güveniyom deyip 36 yaşındaki Selcukla başlamak akla zarar Seleznov oynasın diye tepki alıpda oynatmamakta ıssrar nedendi ?

    15
   2. @M. K. Paşalı yorumuna yanıt olarak

    Yalcin hoca iyidir kotudur ama ayrildiginda basarisiz diyemem. Adam olmayan kadroyla iyi yerde birakti. Devre arasi transferleriyle ucururdu takimi gule oynaya cikardik. Simdi iboyla tirmalayalim…

    17
    5
 2. Bize Daum lar geldi. .. Hadji ( haci ) ler .. Şenol Güneş ler. . Le guen ler. … Geldi kıymet bildik mi ?? Sen diyorsun ( Bazı Klüpler de devrim. .Bazı klüpler de evrim ) Yaparsınız … ( Sen demiyorsun başkası diyor senin dediğince ) İyi de hocam sen ne yaptın. .??? DEVRİM mi ??? EVRİM mi ..??? Hani merak ettim de ..??? Bu takım hala boğuşuyor süper lig e çıkacağım diye ???

  30
  14
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Evrim devrim konuları hatalarına kılıf uydurmak. Sadece bir Giresun maçımız var kendi evimizde 3-0 o maçı izlesin tekrar neden gittiğini anlar.

   14
   6
 3. seleznov da inat etmeyecektin birde sedatta yoksa biraz daha kalabilirdin belki çünkü seleznov zaten maç kazandıracaktı sende kazandıkça kalabilirdin.

  24
  4
 4. NE ÇOK DA BİLİYORSUNUZ….SEDAT TA SEDAT…DELİ İBRAHİM KAÇ MAÇ OYNATTI BE…ALİ AKMAN DA ALİ AKMAN…YAHU DELİ İBRAHİM 88-89.DK.LARDA OYUNA SOKMADI MI?? YAN PASMIŞ GERİ PASMIŞ BİLMEM NE…AMA SONUÇTA YALÇIN IN BİR TAKTİĞİ BİR TEKNİĞİ BİR OYUNU OKUMA VE MÜDAHALE ETME ŞANSI VARDI…DELİ İBRAHİM İN TAKTİĞİ NE? DOLDUR-BOŞALT SON DK.DA BALA G.TE MAÇ AL,EVİNDE ESKİŞEHİR E BOLU YA DIŞARIDA MENEMEN E MAÇ KAYBET…AÇIK VE NET…KIYASLAMASI BİLE OLMAZ…YALÇIN 5 DELİ İBRAHİM EDER BE 5…BARİ 88.DK DA TAKIMI KURTARSIN DİYE ALİ AKMAN I OYNATMADI…TAKMIŞSINIZ SEDAT TA SEDAT SELEZNOV DA SELEZNOV…ÇOK İYİ TEKNİK DİREKTÖRSÜNÜZ YA…MESELA YALÇIN SON 6 MAÇTA 11 PUAN KAYBETSEYDİ EVİNİ BASARDINIZ BE…SİZ DELİ İBRAHİM E SAHİP ÇIKIN..SÜPER LİGE ÇIKAMAYINCA SORACAĞIM HEPİNİZE..YALÇIN 13 MAÇTA 2.İDİ..ÜSTELİK 3 PUANI MESTAN IN BASİRETSİZLİĞİNDEN SİLİNMİŞ OLDUĞU HALDE…BÖYLE TARAFTARA DELİ İBRAHİM BİLE ÇOK…VARSA DAHA BİR ZIR DELİYİ GETİRİN…

  21
  7
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   En aklı başında ve gerçekçi yorum. Bence de Yalçın hoca deli İbrahim den çok üstündü. Bazı medya organları ve corbacilar başını yedi. Siyaset de var bu işin içinde. Tanıdığım en iyi taktisyen hocalardandi Yalçın hoca

   12
   10
 5. Sayın hocam.
  BURSASPOR a verdiğin hizmetlerden dolayı teşekkürler.
  Artık bir daha gelene kadar BURSASPOR u unutmalisin.
  Calistigin kulübe hizmet etmeye devam ediyorsun.
  Sen bu kulüpte yapabilecegin en doğru işleri yaptın.
  Gençlere güvenip onlarla başlaman ve ilk haftalarda alınan sonuçlar oynanan oyun gayet olumlu ve ümit vericiydi.
  Sonrasında bir anda kadroyu tamamen değiştirip gelen oyuncuları takima monte etmen çok anlamsız ve zamansız oldu.
  Çok acele ettin hocam ve bu yüzden gençler ile tecrübeli nispeten yaşlı denilebilecek yeni oyuncuları harmanlama girişimi yeniler tarafında ağırlık kazanınca ortaya bir verimsizlik ve acelecilik çıktı.
  Gençler kulübeye gidince tecrubeli ler de bir türlü takım ruhunu olusturamayinca sana da yol göründü.
  Bir de sedat ve selezniyov da ki oynatmama israrin gidişini hızlandırdı.
  Eğer gençlerde ısrar edip yoluna öyle devam e debilseydin durum farklı olabilirdi.
  Kendinde soyluyorsun.
  Burası BURSA.
  Ülkenin dördüncü büyük kenti.
  Beşinci büyük takımı ve beşinci şampiyonu.
  Böyle büyük hatalara karşı hızla reaksiyon veren çok büyük bir camia.
  Bu yüzden kendini daha iyi hazırlaman gerekir.
  Unutma ki sana kapıları kapatma dik.
  Doğru zamanda tekrar gelebilirsin.
  Tabiki egolarindan arınmış olarak.

  11
  5
  1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

   sevgili arkadaşım, ”burası bursa. ülkenin dördüncü büyük şehri. beşinci büyük, ve beşinci şampiyonu!”
   bunlar dündü. keşke hatırlarla yaşansa. ama simitçiler bile ”taze simit!” diye satış yapıyor.
   istersen bir de bugünü tarif et.

   600 milyon borç. bir alt lig. çirkin tezahürat, her hafta boş ya da cezalı tribünler. kaos kargaşa. yok olan spor ortamı. aşağılanan, ağlatılan, dövülen, gelmekten korkan, kaçmaya can atan futbolcular.
   bu işler öyle yazarın yıllar önce söylediği gibi,
   ”sen şöyle büyüksün böyle şampiyonsun, bursasporsun. çıkacaksın 3 atacaksın, 5 atacaksın!” demeyle olmuyor.
   adam çıkıyor karşına hadi ben buradayım. gel de at deyiveriyor.

   büyük takım işkembeden sallamaz. sözünü tutar ve söylediği şeyin gereğini yapar. ama biz yapamıyoruz.
   çünkü bugün artık o eski Bursaspor değiliz.
   yapmamız, kafa yormamız gerekenler laf değil iş.
   plan, proje.
   gerçek bursasporluysak, duygularla değil mantıkla hareket etmeliyiz.
   tekrar nasıl büyük oluruz. büyüklüğümüzü nasıl sürdürürüzün hesabını iyi yapmalıyız…

   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Sayın kardesim.
    Fikirlerine saygı duyuyorum.
    Tuik in resmi nufus verileri ortada.
    Beşinci büyük sehir olan antalya nin anlamlı bir nufus fazlası ile üstünde olan ulkenin dorduncu büyük kentinin insanlarıyız.
    2010 yılı Turkcell Super lig şampiyonluk kupası müzede.
    Kupa ile taclanmis tescillenmiş beşinci büyük takım olma özelliğimiz var.
    Şimdi bu gerçekleri nasıl yok sayacagiz.
    Bir alt lige düştük diye apoletlerimizi kimse bizden alamaz.
    Sadece herkesin göz ardı ettiği bir durumu hatırlatmak isterim.
    BURSASPOR ts den yıllar sonra bir Anadolu kulübü olarak ilk kez tertemiz bir şampiyonluk kazandığı gibi yanlış bilmiyorsam aynı zamanda superlig tarihinde bir ilki gerçekleştirerek küme dusen ilk sampiyon da oldu ve böylece bu şekilde de tarihe adını yazdırdı.
    Bu alışık olmadığımız bir gelisme fakat avrupa alt liglerinde bu durumu yaşayan bir çok takım barınıyor ve bu konu onlar için gayet normal.
    Yeniden yapilaniyorlar ve üst lige çıkıp sampiyon olabiliyorlar.
    Kulübümüzün borç yapısı sürdürülebilir sekilde idare edildiği sürece biz de yeniden yükselir şampiyonluğa oynayabiliriz.
    Kimse engel olamaz.
    Senin yazdığın konular kısmen doğru fakat gözlemlerin yanlış.
    Ben sehir disinda yaşayan bir BURSASPOR taraftarı olarak sana net olarak şunu söyleyebilirim.
    Bursa da yaşayan BURSASPOR taraftarı maalesef BURSA kentinin ve BURSASPOR un büyüklüğünün farkında değil.
    Sürekli bir karmaşa devam ediyor fakat aslında ülke genelinde bir farkinda lik yaratmış durumdayız.
    Tamam diğer takım taraftarları bizleri sevmiyor bu doğru fakat onlar BURSASPOR un büyüklüğünü her şekilde kabullenmiş durumdalar.
    Öyle ya da boyle bu ulkede bes takımın müzesinde şampiyonluk kupası var ve biri de bizim m uzemizde.
    Kimse bu gerçeği görmezlikten gelemez.
    Sağlıklı günler diliyorum.
    Saygılarımla

    1. @16 BS 224 Texas yorumuna yanıt olarak

     değerli arkadaşım, bir daha sana cevap yazmayacağım. kibarsın, hoşsun, eleştiriye açıksın ama yine de yeni ve farklı fikirlere kapalısın diye düşünüyorum.

     elbette, şampiyonluğumuz, kupamız ve büyüklüğümüz cepte. bunun gururunu tabi ki yaşayacağız. fakat bugün bambaşka durumdayız.
     bu halimizle sağa-sola meydan okumak, 60 kg. lık ters köşenin, Muhammed Aliye ”erkeksen çık karşıma seni daha 1. rauntta yere sereceğim!” demesi gibi bir şey olur. insanlar buna ne kadar inanır?

     sonuç olarak yıllarca geçmişle avunamayız.
     tekrar eski günlere dönmek ve bunu sürdürebilmek için ağustos böceği misali, geçmişte şöyleydik-böyleydik diyeceğimize karınca gibi çalışmalıyız diyorum. bu tespitim de yanlış olan ne onu anlamıyorum???

     1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

      Ters köşe arkadaşım.
      Her bir insan her birinde farklı fikir.
      Insanın doğasında bu var.
      Saygı ve sevgi çerçevesinde bu platformun seviyesini yükseltmek amacı ile doğru bildiklerimi yazmaya çalışıyorum.
      Kırmadan uzmeden her zaman elestirebilirsin.
      Cevap yazmayacağım demen beni üzer.
      Ben inanıyorum ki ortak paydası BURSASPOR olan her cümle her dusunce karşılıklı olarak bizleri hemfikir konumuna getirecektir.
      Yeter ki bu satırlarda sadece BURSASPOR konusulsun.
      Bizler geride kalmış basarilarimiza yaslanarak yolumuza devam etmek zorundayız.
      Anlatmak istediğim şudur.
      An itibarı ile takımın yaşadığı finansal odakli büyük zorluklar gün gelecek yoluna girecek ve BURSASPOR eski başarılı günlerine dönecektir.
      Şimdilik gardımiz düşmüş olabilir fakat camia olarak direncimiz hiç bitmez.
      Göreceksin ki yakın gelecekte altmış kiloluk ters köşe nice boksörlere
      kafa tutacak nakavt edecektir.
      Dikkat et zamanı gelince diyorum.
      Çünkü şimdilerde meydan okuma zamanı değil.
      Eğer oynanirsa kalan altı maçımızı ķazanip kendimizi kenardan köşeden üste atma zamanıdır.
      Sağlıklı günler diliyorum.
      Saygilarimla.

 6. Yalçin hocanin teknik bilgisini sorgulayamayiz cunku bu klubun kapisindan gecemeyecek adamlar bu klupte hocalik yaptilar yalçin hoca onlarla kiyaslanamaz bile fakat bazi takimlarda öyle oyuncular vardir ki kimi zaman hocanin yeri gelir başkanin bile önünü kesebilir seleznovu tercih etmemesi taraftarimizin ona karşi tahammülünü yok etti maalesef bizden ayrikdiktan sonra hemen takim bulmasi keza fenerbahcenin de teklif goturmesi şasirilicak bir durum değil cunku genc oyuncular ile neler yapabildigini ilk 5 hafta gosterdi ki oyun kurgusu saha içi konumlandirma farkli perspektiflerden bakmasi kendisini ayrı kılıyor keşke oyuncu tercihlerinde taraflara kulak verseydi şuan onunla liderdik diyebilirim…

  10
  6
 7. Aga ne diyon sen gece gece. Bazı oyuncularda ısrar etmeseydin hala takımın başındaydın. Ligin en iyi golcülerinden Seleznov adamı oynatmadın mesela. Sonra diyorsun taraftar şöyle, endüstriyel futbol falan filan. Sana bol şanslar diliyorum.

  9
  7
 8. Hocam verdiğin katkılar için teşekkürler ancak süslü laflar ile felsefi cümleler kullanmayı çok seviyorsun.
  Kubilay’da ne gördün de ısrarla Selezynov yerine haftalarca oynattın sorusuna cevap ver önce.
  Her ne olursa olsun kadromuzda Süperligde yıllarca üst düzey kulüplerde oynamış,bir sürü oyuncu var.Formayı koysan senin topladığın puanı toplardı.

  7
  9
 9. sen kendi evindeki maçta savunma yaparak ne devrim yaparsın ne evrim. Okuduğunuz kitaplar her zaman size gerçek hayatta yardım edemez. Bulunduğunuz yerin farkında olacaksınız ilk önce. Elinizdeki oyuncuların kapasitesini, kimin ne kadar katkı verebileceğini bileceksiniz. Sen kendi evimizdeki maça 2 ön liberoyla çıktın. Selçuk ve Aykut. Bu adamlar hızlı değil, teknik değil, topla arası iyi değil. Sen bu adamlarla nasıl hücum yapacaksın? Kendi evinde gol yememeye mi oynuyorsun? 22 bin kişinin önünde hemde. Kusura bakma kitaptan konuşan adamların kendi düşünceleri olduğuna inanmıyorum. Başarılı olmak istiyorsan ilk önce olduğun yeri tanıyacaksın. Beklentileri anlayacaksın. Sonra o beklentileri nasıl karşılarım diye kendi fikirlerini üreteceksin. Ayrıldığından beri boş konuşuyorsun. Bak işine.

  3
  6
  1. @kun aguero yorumuna yanıt olarak

   Aslında tam bir hayat adamı gibi konuşmuşsun ama hayatın 1 No’lu gerçeği EKONOMİ yi atlamışsın.
   Hocanın elindeki futbolcular kendi tercihi değil, şartların dayatmasıydı.
   Futbolun ana yasası der ki,
   Hemen şampiyonluk parayla!
   Parasız (gençlerle) şampiyonluk sabır ve zamanla gelir.
   Eğer bunlar sende varsa, ama bu sene, ama 5 sene sonra şampiyonluğu senden kimse alamaz.

 10. Burada defalarca anlattık Yalçın hoca ile alakalı durumu. Kâh beğenildi, kâh haksız bulunduk. Öncelikle kesinlikle hoca her cümlesinde haklı ve gerçekçi. Diğer arkadaşların da değindiği gibi devasa hatalar yapmadı Bursa’da. Sadece şanssız bir döneme denk geldi, üzerindeki baskı uzun vadeli planlarını uygulamasını engelledi. Röportajda değinildiği gibi Ali Akman ile alakalı durumları sürekli konuştuk burada, daha erken dedik, yaşa aldanıp boş yere gaza getirmeyin kendiniz dedik. Kupada ufacık çocuğa sövdünüz burada. En çok da oynamasını isteyenler sövdü.
  Her şeyi geçiyorum bu adam Altay ile ilk maçına Bursaspor deplasmanında çıktı. Adamın oynattığı oyun bana sinir krizi geçirtti tribünde. Doğru pozisyon alma, doğru pas ağı. Oyunun ciddi bir bölümünde sadece izledik adamları. Çatır çatır top oynattı çocuklara.

  3
  2
 11. hayalerini denedin tutmadı seleznov la cıkmaman bursaspora cok şey kaybetirdi farklı yerde olabilirdik kendinde deyinmişsin ali akman kubuilayla zorladın yetersiz olduklarını deyinmişsin onları da kaybetin batırdın o taraftara laf sokuşturmayın onlar bunun gibilerinden kat kat tecrübeliler onlar önçelikle yılarca o tribünde pantalon eskitiler saygı kardeşim sonunda onlar haklı cıktı

  2
  5
 12. 1- Deli ibo Ali akmanı ne kadar oynattı?
  2- sedat oynadığında bizi kaç maç yaktı? (Ads maçı dışında hep el bombasıydı)
  3- bu adam zamanında puanı silinmiş transfersiz oturmamış takım 2.ci sıradaydı.şimdi ara transfer yapılmış oturmuş takım kaçıncı sırada?
  4- sizce Yalçın mı takımı iyi okuyordu deli ibo mu? Yani sizce hangisi sahada taktik veriyor? İbınun taktiği var mı? Bunları düşününce ben yalçın hoca kalmalıydı diyorum. Ama bizim gibi morinyolar yedi adamı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu