İstifa etmezlerse ettiririz!

Teksaslı Bursasporlular Derneği Başkanı Ertuğ Toker canlı yayında Bursa Haber'in konuğu oldu.

Bursaspor Kulübü Olağanüstü Genel Kurulu‘ndan Başkan olarak ayrılan Recep Günay‘ı eleştiren Ertuğ TokerRecep Günay‘ın giydiği ateşten gömleği merak ediyorum. Bu camiada genelde ateşten gömleği Teksas Tribünleri giyiyor. Recep Günay’ı en son Gazcılar Caddesinde bir çay ocağında kahvaltı yaparken görmüştüm. Tribün çocuklarını kar-kış kıyamette adliye önlerine götürerek dava açtınız. Açtıktan sonra o davaların akıbetini niçin açıklama gereksiniminde bulunmadınız?

Bu kulübe neden dava açtınız? Bunları açıklamadığınız sürece siz her zaman Bursaspor‘u dava eden taraftar olarak anılacaksınız. Bunu her ortamda dile getireceğim. 2010 yılında şampiyon olduğumuz akşam İbrahim Yazıcı ve Hasan Saltan, Mali Şube tarafından gözaltına alınıp nezarete atıldı.

Neden?..

Recep Günay ve Sedat Topaloğlu‘nun Mali Şubeye verdiği dilekçe yüzünden. Bu adamlar mı Bursaspor‘u kurtaracak? Şampiyon almış Başkanı bile nezarete aldıran adamlar mı Bursaspor‘u kurtaracak. Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder‘e de bir çift söz söylemek istiyorum. Siz benim adımı çok andınız. Ben de sizin adınızı anayım. Yaptığınız usulsüzlüğü örtmek için kongreye gelmediniz. Sağlığınızı ve iş yeri yangınınızı bahane etmeyin. Teksas bu şehrin her köşe başındadır. Siz bizi kaale almadınız. Yapılan usulsüzlüğe göz yummak Bursasporluluk mudur? Bunun da açıklamasını yapar mısınız?

Yönetim kurulu göreve geldikten sonra tüzük gereğince evrak vererek itirazda bulundu. Bu dilekçeyi neden Denetleme Kuruluna sunmadınız? Evrakları neden örtbas etmeye çalışıyorsunuz? Bursaspor‘un başkanlığı için adaylık başvurusunda bulunanların önünü açın. Bu koltuk sevdası size zarar verecek. Sizin yaptığınız Bursaspor’a zarar vermektir. Siz yaptığını işlerle Bursaspor’a zarar vermekten başka hiç bir şey yapmıyorsunuz. 5 kuruş paranız olmadan “Ay sonu yapılacak ödeme bizi ilgilendirmiyor.” diyerek. Serdar Acarhoroz gibi isimleri öne sürerek. Vergi dairesine çek götürerek bu işlerin olamayacağını bütün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bilir. Bu kulüp kayyuma kalmıyordu ama siz “Kayyuma kalacak” diye insanları galeyana getirdiniz. Yapmayın. Çekilin kenara maçınızı izleyin. Burası mahalle ve semt takımı değil. Burası Bursaspor Kulübü!

Yönetim kurulu olarak istifa etmelisiniz. Etmiyorsanız Teksas‘ın devreye girerek istifa ettireceğini buradan da açıklıyorum.” dedi.

Başa dön tuşu