İnegöl Bursaspor Derneğinden Aktaş’a Ziyaret

Kurulumunu henüz gerçekleştiren İnegöl Bursaspor Taraftarlar Derneği Başkanı Sezai Çelik ve kurucu üyeleri tanışma ve bilgilendirme amacıyla protokol ziyaretleri kapsamında Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyaretle ilgili bir açıklama yapan dernek başkanı Çelik; “Kurmuş olduğumuz Bursaspor taraftarlar derneği kurucu üyeleriyle birlikte belediye başkanımızı bilgilendirme amacıyla ziyaret etmek istedik. Kendilerine derneğimizle ilgili bilgiler vereceğiz” diyerek; Adnan Menderes Bulvarında 150 m2’lik bir yeri dernek binası olarak hazırlamakta olduklarını ve 20 güne kadar dernek binasına geçmeyi planladıklarını ifade etti. Çelik; “Şu an yerle ilgili düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Yasal prosedürlerimizi tamamladık. Bursaspor taraftarlar derneği olarak protokol ziyaretlerimize başladık. Protokol ziyaretlerimize başkanımızdan başlayıp kendilerini bilgilendirmek istedik” dedi. Derneğin resmi açılışını yeni sezonda yapacaklarını ifade eden Çelik, İnegöl spora da play off maçlarında başarılar diledi.

 

Bursaspor Sevgisi İnegöl’de Üst Düzeyde Bursaspor taraftarlar derneğinin başkan ve yönetim kurulu üyelerine hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan belediye başkanı Alinur Aktaş ise, “İnegöl’ümüz ekonomisiyle, ticaretiyle, kültür sanat ve spor hayatıyla çok renkli bir ilçe. İlçemizi farklı ve ayrıcalıklı kılan konulardan bir tanesi de bu. İnegöl’ümüzde üç büyük diye tabir edilen kulüplerin de örgütlenmesi söz konusu. İnegöl Bursa’nın merkezden sonraki en büyük ilçesi ve bizimde bağlı bulunduğumuz ilimizdir. Bursaspor sevgisinin de İnegöl’de üst düzeyde olduğunu biliyoruz. Bunları da nerden biliyoruz gerek şampiyonluğu kazandığı 2010 senesindeki kutlamalara gösterdiği ilgi alaka, gerekse Bursaspor maçlarına yoğun bir şekilde İnegöl’den gidenlerin varlığından biliyoruz. Bu sevgiyi ilgiyi bu alakayı da bir kurumsal çatı altında toplamak gerekliliği kaçınılmaz bir gerçekti. Sezai Çelik başkanlığında, bu işin kurucusu gönüllüsü olan arkadaşlarımıza hem Bursasporlu olarak hem de bu şehrin Belediye başkanı olarak teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

Herkesin istediği takımı tutmak desteklemek gibi bir özgürlüğü olduğunu dile getiren Aktaş; “Yaşadığımız ilimiz olması hasebiyle ve Bursaspor’umuzun birçok Anadolu takımının başaramadığı lig şampiyonluğu, Avrupa’daki temsiliyeti ve her alandaki varlığıyla Bursaspor Bursa şehrine çok önemli değer katmıştır” dedi. Bursaspor’un tutulmayabileceğini ama Bursaspor gerçeğinin görülmesi ve bilinmesinin bu dernek marifetiyle daha üst düzey de olacağını ifade eden Başkan Aktaş; “Bu konuda gayret gösteren maddi manevi fedakârlık yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Şahsım ve belediye olarak yapabileceğimiz herhangi bir katkı ve destek var ise elimizden geleni yapacağımızı özellikle ifade etmek istiyorum. Bursaspor taraftarlar derneği taraflı tarafsız herkes tarafından büyük bir ilgi görecek. Ramazan sonrasında yeni sezon açılışıyla, eksik ve aksaklıklar giderildikten sonra inşallah sporcuların da katılımıyla İnegöl şehrine yakışır çok görkemli bir açılışla resmi startını da vermiş olacağız” diyerek, derneğin hayırlı olması temennisinde bulundu. Ziyaretin sonunda dernek başkanı Sezai Çelik Başkan Aktaş’a çiçek takdim etti.

 

inegol.bel.tr

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı