Güneş: ‘’Daha kolay kazanabilirdik’’

Güneş yaptığı açıklamada maç hakkında şu ifadeleri kullandı. Rakibimizin de bizim gibi kazanmaya ihtiyacı vardı. Genç koşan bir takım. İlk yarıda rakibe pozisyon vermedik ama beklenmedik bir gol yedik. Saha şartları zaman zaman oyunu etkiledi. Karşılaşmanın ikinci yarısında saha sakin oynadık. Maçın hakkı bize yakındı öyle de oldu. Biraz zor olan bir galibiyet oldu. Daha kolay kazanabilirdik. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Gaziantep takımına başarılar diliyorum” dedi.

Saha şartları hakkında da konuşan Güneş, "Maalesef Gaziantep gibi bir şehirde daha güzel bir zeminin olması lazım. Maalesef Gaziantep takımını zorlayabilir. Belki defansta oynadığı zaman rakibini bozabilir ama ofansif anlamda onlara da sıkıntı verir. İnşallah düzeltirler” dedi. 

Bir basın mensubunun “Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk’un maçın hakemine karşı eleştirileri vardı. Siz hakemi nasıl değerlendireceksiniz” sorusuna Güneş, “ Maça baktığımızda haksızlığa uğrayan taraf biziz. Maçı bir daha izlesinler. Kimin top oynamak istediğine bakarsanız kimin ne kadar hata yaptığını görürsünüz. Şuanda konuşup gündem olmak istemiyorum. Bazen saha içerisinde uzak kalmak için kendimi kenara attım. Su şişesine tekme attığım için az kalsın dışarı atılıyordum. Hakeme karşı değildi hareket ama 4.hakem alınganlık yaptı. Okan Hoca çalışıyor, bir şeyler yapmaya çalışıyor. Maçı tekrar izlerse, hakemin %70 bize , %30 onlara hata yaptığını görür. Hakem ve rakibin zaman zaman provoke hareketlerine futbolcularımız cevap vermeyecek. Bu konuda eksiklerimiz var. Rakiple, hakemle uğraşmaya başladığımız an oyunumuz bozuluyor. Biz futbol oynayacağız. Önümüzde iki maç daha kaldı sonra düşünürüz” dedi.

Bir medya mensubunun “Ozan İpek, 18 kişilik kadroda yer almadı. Özel bir nedeni var mı?” sorusuna Güneş, “Kadromuzda 19 futbolcu vardı. Bir kişi dışarıda kalacaktı. Ozan bizim için değerli bir oyuncu. Holmen, Bakambu ve Ozan İpek arasında karar verecektim. Bakambu’nun sakatlığı nedeniyle almadım kadroya. Holmen ile Ozan İpek arasında kararımız oldu. Kadro yaparken bir takım kriterler var onun için altında bir şeyler aramayın” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu