Gol kralı olursam…

Bursaspor’un yeni transferi Fernandao’dan, Başkan Erkan Körüstan’a çok ilginç ve iddialı bir mesaj gelmiş.

Elazığ dönüşü uçakta, Başkan Erkan Körüstan’la sohbet etme imkanı buldum… Merak ettiğim, sizin de ettiğinizi düşündüğüm bazı konuları kendisine sordum… Dürüstçe cevap verdi.

Hatta, söze kendisi başladı; “Bugün çok kötü oynadık. Takıma bireysel olarak baktığımda, gerçekten çok kaliteli isimlerimiz var ama kabul etmek lazım, Elazığspor bizden daha iyiydi.”

Ben de kendisine, “10 gündür krizle yatıp, krizle kalkıyoruz. Bu arada 2 maçta kazanılan 4 puan, çok iyi” yanıtını verdim.

“Doğru söylüyorsun” dedi.

 

SATIN ALMA OPSİYONU 5 MİLYON EURO

Sonra devam ettim: “Fernandao’nun 1,5 yıllık kiralık bedelinin 5 milyon lira olduğunu duydum. Kiralık bir oyuncu için çok değil mi? Bu paraya Türkiye’den istediğin yerli oyuncuyu alabilirsin.”

Körüstan; “Yok öyle bir şey. Kiralık bedeli 400 bin dolar. Bunu da 3 taksitle ödeyeceğiz. Kendisi de 60 bin dolar aylık alacak. Bir de menajer ücreti var” dedi.

“Satın alma opsiyonu da 2 milyon Euro’ymuş” şeklinde devam ettim, “Hayır, 5 milyon Euro” yanıtını verdi, ardından da bence çok önemli bir detayı paylaştı: “Fernandao, menajeri aracılığıyla bana mesaj gönderdi; -Ligin ikinci yarısında, gol kralı olursam, başkanımız bana ekstra prim verir mi?- Hiç düşünmeden kabul ettim. Adam, kendine o kadar güveniyor ki, Türkiye gibi zor bir ligde, hele hele ikinci devrede 22-23 gol atabileceğini düşünüyor.”

 

BEKLENTİMİZ YENİ STADYUM

Sözü transfere getirdim, Başkan Erkan Körüstan, takviye yapacaklarını ama maddi konuda çok büyük sıkıntı yaşadıklarını ifade etti.

“Yönetici katkısı yok mu? Batalla’nın 740 bin Euro’luk son alacağını siz cebinizden vermişsiniz galiba” diye sordum; “Katkı konusunda sorun yok. Bugün istesek aramızda 2 milyon Euro toplarız. Ama, bunun sonu yok. En büyük beklentimiz yeni stadyum. Belediye başkanımız Recep Altepe’yle, önümüzdeki günlerde oturup konuşacağız. Bursaspor’un maddi anlamdaki tek kurtuluşu, yeni stadyumdur” yanıtını verdi.

 

SORUN TRABZONSPOR

Başkan Erkan Körüstan, Volkan Şen ve Semih Şentürk’le ilgili de şu ifadeleri kullandı: “Volkan’ın kendisiyle ilgili bir sorun çıkacağını düşünmüyorum. Onu çözeriz. Trabzonspor çok yüksek bonservis bedeli istiyor” dedi. “1,5 milyon Euro deniyor” şeklinde devam ettim, “Yok. Daha yüksek” dedi.

“Peki Semih Şentürk konusu?” diye sordum; “Başkanlığım süresince transferlerde sadece Semih’le telefonla konuştum. O da sezon başındaydı. Seve seve geleceğini söyledi. Ardından da araya menajerler girdi. O iş olmadı. Devre arasında, kesinlikle almayı düşünmüyorum” şeklinde cevap verdi ve ekledi: “Transfer dönemine daha 1 ay var. Arkadaşlarımız çalışıyor. Bütün ihtiyaçlarımızı karşılaşacağız. Benim de Daum’la henüz paylaşmadığım ama takımda görmek istediğim oyuncular var.”

 

BATALLA’DA MENAJER OYUNU VAR

Batalla’ya ilgili son düşüncesini merak edip, sordum, şunları söyledi Başkan Erkan Körüstan: “O işin içinde bir şeyler var. Batalla’ya dedim ki, -Merak etme, ben bu işi çözerim. Ama bana 3-4 gün müsaade et-, -Peki- dedi. Aradan, 2 saat geçtikten sonra menajeri aradı, -oynamayacak- cevabını verdi. Onun kafasını çok karıştırmışlar. Ben, bir menajer oyunu olarak görüyorum.”

Son olarak, “Neden konuşmaktan kaçıyorsunuz. Sadece siz değil, yönetim kurulundaki arkadaşlarınız da konuşmuyor. Bursaspor-Fenerbahçe maçından sonra ortalığı ayağa kaldırmanız gerekiyordu” dedim.

Körüstan, “Ben arada, sırada çıkıyorum işte. Arkadaşlarım, konuşmayacak. Her kafadan ses çıkmamalı” şeklinde cevap verdi ve sohbetimiz de bitti.

 

Orhan Güney / Olay

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu