Fenerbahçe’den Ali Akman için 8 milyon ₺

Bursaspor'un genç yıldız adayı Ali Akman için Fenerbahçe sürpriz bir teklifte bulundu.

UEFA A Lisans Kursu için İstanbul‘da bulunan Bursaspor Sportif Direktörü Selçuk Erdoğan ile Fenerbahçeli mevkiidaşı Comolli arasında akşam saatlerinde sürpriz bir görüşme gerçekleşti.

Yeşil-beyazlı takımın 17 yaşındaki milli golcüsü Ali Akman‘ın transferi için ikili bir araya geldi.

Fenerbahçe adına Ali Akman için Bursaspor‘a8 milyon tl + bir sonraki satıştan %20 pay veren Comolli‘nin teklifinin ardından Selçuk Erdoğan bu rakamı kabul etmedi. Sıcak gelişmenin ardından Selçuk Erdoğan’ın Bursaspor Kulübü Başkanı Mesut Mestan‘ı yapılan teklif konusunda bilgilendirdiği öğrenildi.

66 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Safak yorumuna yanıt olarak

   Bu kadar hayalperest olmayalım.
   Biz an itibariyle futbolcu pazarlama konusunda ‘pazar tezgahı’ yız,
   İstanbul takımları ‘çarşı dükkanı’
   Küçük ve orta ölçekli Avrupa kulüpleri ise ‘Avm mağazası’…
   Adamlar bizden Messi ayarında bile topçu alsalar 40 a – 50 ye değil, 3-4 e alacaklar.
   Avrupa’ya vereceksek 2m$ + %20 iyi rakam.

  2. @Safak yorumuna yanıt olarak

   Ataberk dadakdeniz satilabilir.
   Zaten 2 tane kaleci alindi.
   Milli takimi kaybetti.
   Değeri düşüyor.
   Devre arasi bu fiyata ataberki satin bence. Kupa maçlarinda bile tercih edilmedi

   13
   96
   1. @Yusuf yorumuna yanıt olarak

    Yaşı kaç bu çocuğun da kaç para alacak leş kargaları. Çocuğu yemek için mi uğraşıyorsunuz. Kendini ispatlsın zaten hakettiği yere klüp kendi yollar

   2. @Yusuf yorumuna yanıt olarak

    Ali akman için 16 milyon tl ye serbest kalır maddesi koydurun ve bide 100 de 30 pay konulsun.bu çocuk zlatan ibrahimovicin kopyası.

    13
    2
    1. @Fenerli yorumuna yanıt olarak

     İstanbul un semt takımları varya (beşiktaş fener galatasaray Kasımpaşa başakşehir ) sizlere anadolu takımları çok topçu verdi. Çoğunun futbol hayatını bitirdiniz. Sizler öyle asalak takımlarsınız. . Artık iyi futbolcu yu size vermektense avrupa vermek daha iyi. HADİ KAŞIYIN KIÇINIZI.

     2
     1
    2. @Fenerli yorumuna yanıt olarak

     Bursaspor sayfasında gezen Fenerli. Bak dalgana aslanım. Hakemlerle kazanmaya devam edin. Buradan sana ekmek çıkmaz. Çıkarsada başka bir şey çıkar…

     7
     1
  3. @Safak yorumuna yanıt olarak

   8 milyon TL az acil nakit sıkıntımız yoksa,ligten çıktığımız da en az değeri 5 milyon Euro belki de daha fazla eder umarım acele etmeyiz . Bizanslılar bizim ekonomik sıkıntılarımızdan istifade edip aç köpek gibi bekliyorlar hangi genç yeteneği ucuzdan kapsak diye. Ayriyetten shehu gibi kaliteli bir topçuyu da elimizden kaçırmamalıyız.

   37
   2
  4. @Safak yorumuna yanıt olarak

   “1.2 milyon Euro nasıl allanip pullanir?” Sorusuna attığı başlıkla site yönetimi cevap vermiş.Orhan Güney ve Süha Gürsoy’dan sonra bursasporluyuz.org da menajerlige,oyuncu pazarlamaya bursaspor a zarar vermeye başlamış.

   47
   2
    1. @Safak yorumuna yanıt olarak

     Satılmalı mı derken kulübün paraya ihtiyacı var ancak Bursamızın bundan ziyade süper lige çıkmaya ihtiyacı var
     Bizi bitiren konstantinin zağarları
     Elimizdeki iyi topçulara değerinden fazla verdiler hem o çocukları bitirdiler hem de ne yazık ki biz BURSAmızı bitirdiler
     Akıllı ol yönetim sende ali ayın gibi olmak istemiyorsan adam yetiştir adam satma
     Satanı biz satarız.

 1. Ali Akman Bursaspor umuzun kurtuluşu dur sakın ola satmayın 2_3sene sonra 50 milyon euro ya mancester Barselona havada kapar bu çocuğu bakambunun Türk versiyonu olucak bu çocuk fener sende işine bak çocuğu n aklına girme Ali Akman akıllı ol havalara girme sen zaten 1 numarasın senden öncekileri örnek alma hepsi fenere gitti söndü kendini yakma..

  62
  8
   1. @Fenerli yorumuna yanıt olarak

    Şu fb varya Türk futbolunun mikseridir.
    Her yıl en az on oyuncu alırlar içlerinden en fazla bir ikisini oynatırlar.
    Dedigin gibi olsa Volkan i satmaz Ozan i kiraya vermezdiniz.
    Örnekleri çoğaltmak çok mümkün.
    Maalesef Kocaköy takımları futbolumuza fayda yerine aşırı zarar veriyorlar.
    Bu durum yıllardan bu yana böyle.
    Yeni bir şey değil.
    Sen Fb li olabilirsin.
    Saygı ile karsilariz fakat bu durumda bu platform da yazman doğru olmaz.
    Herkes sana saydirir haberin olsun.
    Senin yapman gereken başka platformlara yol alman.
    Saygılarımla kardeşim.

  1. @M dadak yorumuna yanıt olarak

   Türkiyedeki yöneticiler nasıl futbolcu satılır aĺinir bilmiyorlar!Avrupadan bir yönetici Turkiyedeki bir futbolcuya o paraları vermez ucuza kaparlar çünkü bizimkiler hemen elden çıkaralım peşinde.

   1. @Yusuf yorumuna yanıt olarak

    Yusuf herkes seni eksiliyor ama haklı olan sensin..Bu çocukları mağdur etmeye hakkımız yok. Olur olmaz topçulara trilyonlar veriyoruz..

   1. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

    Kardeş sen hangi takımlısın bu çocuktaki ışığı görmüyosan kör olmalısın hep diyordum nezaman Ali Akman ı istiyecekler diye yok böyle yetenek gelmedi daha önce türk futboluna tabi ömrümüz varsa şımarmaz ise çok çalışır ise dünya çapında bir yetenek diğerleri (Enes kubi sercan vs.)gibi değil daha gelişime açık Allah nazardan saklasın…bunun için Barça United havada kapar

    1. @Mdadak yorumuna yanıt olarak

     yok yok bizim hoca kıyamaz ona oynatmaz oynatmaz yedekte çürütür. Yoksa yerler Ali Akmanı. Ben zaten hocaya kızıyorum oynatmıyor bu çocuğu diye siz beni yanlış anlamışsınız. İroni yaptım.

     1. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

      Hoca Ali akmanı bu sene 2-3 fark atalım diye bekliyor oyuna sokmak için tamam hata yapıyor olabilir ama Ali’nin biraz zamana ihtiyacı var elbette oynayacak oyun içinde duruma göre kupa ve ligde oynatmaya baś lıyacak tahminim…

 2. Kesinlikle sstılmamalı.Ordan gelecek para anca bir iki deliği kapatır parada çarçur olur gider.Çok yazık olur.

  39
  1
  1. @Ünitimsah yorumuna yanıt olarak

   Ali aklı varsa avrupaya gider ve bu paraya imkanı yok bırakılmasının. Süperligte 1 Sezon oynatıp en az 5m € + %25 e satılır avrupaya. Hem ali hem kulüp kârlı çıkar.

 3. Hoca bu senenin en büyük yanlışını ‘bu çocuğu yedirmem’ diyerek yapıyor. Ben bunu her platformda eleştirdim ama eksilendim. Görün işte elin gavuru anlıyor bizim hoca izliyor. Yaaaa Allah Muhammed aşkına Ali Akman, İgor veya Recepten ne kadar kötü olabilir ki… Hoca duyyy sesimi yalvarırım oynat şu çocuğu. Gerekirse baskı yapalım Sedat için, Burak için, Ali Akman için.. Oynat hocaaa oynat. Bursa’nın kurtuluşu bu çocuklarda…

  29
  1. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

   manchester , barca 17-18 lik adamları hiç çekinmeden şampiyonlar liginde bile oynatırken bizimkisi halen yedirmem derdinde işte aradaki fark dostum , yedirmede 38 yaşındaki selçuk u oynat , git konyadan alınan kiralık gelen adamı oynatmak nedir , tecrübe diye geldiler hala dogru düzgün katkı koyabilen yok …

 4. Tamam kabul bu çocuk da diğerleri gibi daha iyi sözleşmeyi önünde gördüğünde günün birinde İstanbul’a yürüyecek.

  Ama şu 8 milyon teklif edildi haberi doğru değil. Bu haber taraftarı bu ani transfere alıştırma haberidir. Haberde 8 yazıyorsa muhtemelen konuşulan rakam 4-5 falandır.

  Ali Akman elbet bir gün gidecek ancak bu şimdi olmamalı. Bu çocuğu oynatıp patlatırsan 1-2 seneye uçurum rakamlar direk Avrupa’ya bile satabilirsin.

  Bu arada şu Fenerbahçe’yle biraz fazla yakın ilişkiler kurmadık mı?

  24
  1. @Pepula yorumuna yanıt olarak

   Hadi len ordan gezegeni yakarmış. Başkan ben isem satılıp sayılmayacağı beni ilgilendirir , kulübe ne katkın var da konuşuyorsun. Anca tv başında izle maçları.

 5. Bir zamanlar fenerbahcenin en iyisi alex e teklif sunan bursaspordan elindeki hazinelere abuk subuk teklifler yapilan bursaspora ….. emeği geçen herkezin Allah belasını versin

 6. Çok satacaksınız Enes gibi ertuğrul gibi avrupaya satın. Istanbul köpeklerine satmayın! Bu takım hiç bir zaman o istanbulun arka bahçesi olması olamaz da !

  2
  2
 7. istemeden kulak misafiri oldum, kusura bakmayın. Satmayın oğlum. Cinnah. Bu benim için de gurur, onur ve haysiyet meselesi oldu. Gerekirse ben de yardım ederim, satmayın oğlum satmayın. Ne kadar teklif etmişler?..

 8. Ali akman gitmek istiyorsa 3 milyon euro,satıştan 25 pay.Ancak Bursasasporun hedefi oyuncularını istanbula değil,de Avrupaya pazarlamak olmalı.Bu bizi avrupa piyasasında önemli yerlere getirir

 9. Bursasporun maçlarını takip ediyorum ancak Ali AKMAN oynatılmıyor. Neden oynatılmıyor madem fener de istiyorsa?Bence amcası ayhan ve tanıdık basının uydurmaları.

 10. 20 milyon euro ya lille satın fransada oynasın daha iyi bu sene biraz daha forma şansı bulmalı Ali Akman…

  1. @Hamzabeytexas yorumuna yanıt olarak

   Lille kulübü yöneticileri 3 aydır bursada kaliyor Anıl için bursaspor ikna etmeye çalışıyorlar, 20 milyon euro veriyorlarmış fakat Bursaspor 30 ‘ün altına düşmüyor

 11. 30-40 yaş arası futbolcuları doldurun, tabiki 17-22 arası gençler gitmek isterler. Ajax gibi takım olmak mı, akılsız yönetim ve teknık adamlar gibi tecrübeli adıyla, işi bitmiş kadrolar kurmak mı? vakıfköyü olan takım, 30 yaş ve üzeri futbolcu transfer etmemelidir. kadrosunda var ise de, 5 maç arayla veya son 25 dakıka oynatmalıdır. kısacası gençleri transfer edelim, gençleri oynatalım, düşeriz diye de korkmayalım. şampiyonluk bu amaçla gelecektir.

 12. Ben bir Fenerbahçeli olarak yetenekli gençlerimizi İstanbul takımlarına gitme taraftarı değilim bir sürü örnekleri var Fenerbahçe kendi öz evladı olan Melihe bile sahip olamadı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu