”Egemen” olmak istiyorsan git Volkan!

Tuttuğu takımı sahiplenmesi bakımından hiçbir kitle, Bursaspor taraftarının yanına dahi yaklaşamaz. Bu sahiplenme, tribün desteği olmaktan çok farklı, emin olun. Yeşil beyazlı forma özeldir, temizdir, değerlidir! 

Bursaspor taraftarı takımına o derece bağlıdır ki, gitmek isteyenin bir dakika dahi durmasını istemez! Bir daha o formayı giymesin ister. Öyle ya, bir futbolcu ne kadar profesyonel olursa olsun önce bu şehre, sonra da camiaya ait olduğunu hissetmeli, hissettirmeli!

Kimler geldi kimler geçti bu takımdan. Yıllar öncesinden bir söz vardır Bursaspor camiasında… “Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri’nde “Bursaspor’dan gitmek isteyenler için Vakıfköy minaresini gözden kaybettiğin anda bitersin” denilir. Düşününce, Bursaspor’dan ayrılış süreci yaşayan bir kaç isim dışında başarıya ulaşabilen bir futbolcu yok!

TAŞ YERİNDE AĞIRDIR!

Bu sözü şu an takımda en iyi anlayabilecek futbolcu Volkan Şen… Volkan için “ayrılmak istiyor” söylemleri her geçen gün artıyor. Yaşadığı bir Trabzonspor macerası varken, yine bir bilinmeze gitmek istemesi anlaşılır gibi değil.

Ertuğrul Sağlam ile daha önce yaşadığı problemler olduğu için bu yönde bir karar aldığı söyleniyor. Taraftarı olduğum Bursaspor için gitmek istemenin “g” sini duysam gitsin derim. Ancak Volkan başka! Sanki bir zorlama ile gitmek ve gitmemek arasında kalmış gibi…

Geride bıraktığımız sezonda hissettirdiği aidiyet, liderlik ve yakaladığı yüksek performans ile takımın belki de en önemli bireyiydi. “Daha yapacak çok işi var” diye düşünüyorum. 16 numara onun oldu. Kaptan oldu. Bu taraftar kendisine sahip çıktı. En formsuz zamanında bile yanındaydı. Daha bu takıma katacak çok şeyleri varken bu takımı ve taraftarı yarı yolda bırakmamalı!

Volkan bir dönüş yaşadı ve sahiplenildi. Bir daha böyle bir dönüş şansı bulamayabilir.

Bir karar vermeli! Ya Bursalı kalacak, ya da “Egemen” olacak!

 

Adnan Batır  / Bursasporluyuz.net

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu