Bursaspor 3–1 YÖRSAN Susurlukspor

Sezonun ikinci devresine oynadığı 6 maçta 5 galibiyet alarak topladığı 15 puanla 2.sırada giren takımımız, 2 galibiyet 6 puanla 5.sırada yer alan YÖRSAN Susurlukspor’u 3-1 mağlup etmesini başardı.

Yaklaşık 200 voleybol severin takip ettiği mücadeleyi Amatör Şubelerden Sorumlu Yönetim Kurlu Üyemiz Sezer Sezgin de takip etti.  Maça Filenin Timsahları çok iyi başladı. Etkili kullandığı servislerle rakibine zor anlar yaşatan takımımız, ilk teknik molaya 8-2 önde girdi.  

Setin ikinci bölümünde konuk ekip bir ara farkı 3 sayıya düşürmesine rağmen takımımız Nevriye Paşaoğlu’nun file üzerinden bulduğu sayılar ile farkı açtı ve ikinci teknik molaya 16-10 önde girdi.

Setin son bölümünde rakibine sayı şansı tanımayan başlarımız 18 dakika süren ilk setin 25-12 kazandı.

Mücadelenin ikinci setine konuk ekip Yörsan Susurlukspor iyi başladı ve ilk teknik molaya 8-5 önde girdi. Setin ikinci bölümünde toparlanan takımımız hücumda etkili oldu ve ikinci teknik molaya 16-14 önde giren taraf oldu. Setin son bölümünde tecrübesini ortaya koyan bayanlarımız 25-21’lik skorla 26 dakika süren ikinci seti de kazandı.

Mücadelenin son setine konuk ekip çok iyi başladı ve bir ara 7-2’lik skorla farkı açtı. Bu dakikadan sonra takımımız hücumda ve defansta hata yapmadı ve farkı kapattı. İlk teknik molaya konuk ekip 8-6 önde girdi. Setin ikinci bölümünde de çekişme sürdür ve takımımız ikinci teknik molaya 16-15 önde girdi. Setin son bölümünde konuk ekip oyunda üstünlük kurdu ve 26 dakika süren 3.seti konuk ekip 25-22 kazandı. 2-1

 

Mücadelenin 4.setine bayanlarımız iyi başladı ve ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. İyi oyununu setin ikinci bölümünde de sürdüren Filenin Timsahları ikinci teknik molaya 16-10 önde girmesini bildi. Son bölümde iyice rahatlayan bayanlarımız farkı açtılar ve 4.seti 25-16, karşılaşmayı da 3-1 kazanarak zirve yolunda bir adım daha attı. 

Bayanlarımız galibiyeti taraftarlarımız ile birlikte kutladılar.

 

 

MAÇMETRE

SALON: Çekirge

HAKEMLER: Baş Hakem: Selin Güçlü, Yardımcı Hakem: Nevin Mumcu

BURSASPOR İLK 6: İrem, Nevriye, Zeynep, Yasemin, Dilek, Hale, (Libero: Betül)

Yedekler: Demet, Tanyeli, Aslı, Buse, Nurşah

Antrenör: Burhan Zümrüttaş

YÖRSAN SUSURLUKSPOR İLK 6: Begüm, Burcu, Burçin, Buse, Seçil, Yağmur (Libero Merve Özbel)

Yedekler: Merve İnca

Antrenör: Uğur Baysal

SETLER

1.Set: Bursaspor 25-12 YÖRSAN Susurlukspor (18 Dakika)

2.Set: Bursaspor 25-21 YÖRSAN Susurlukspor (26 Dakika)

3.Set: Bursaspor 22 –25 YÖRSAN Susurlukspor (26 Dakika)

4.Set: Bursaspor 25-16 YÖRSAN Susurlukspor ( 22 Dakika)

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu