Bursa’ya çok yakışacak

Yeşil Bursa’nın maçlarını oynayacağı Minareliçavuş Tesisleri gün sayıyor. 45 bin kişilik yeni stadyumun yapıldığı alandaki Veledrom sahalarına alternatif olarak yapılan tesisler amatör sporun da hizmetinde olacak.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’nın ‘Spor Kenti’ kimliğini yeni tesislerle canlandırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan ve Veledrom sahalarına alternatif olarak yapılan Minareliçavuş Spor Tesisleri, hizmete girmek için gün sayıyor.   Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) Başkanı Cemal Vardar ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık ile birlikte Minareliçavuş Spor Tesisleri’nde incelemelerde bulundu.   GÖZ KAMAŞTIRIYOR   Biri çim diğeri de halı olarak düzenlenen standart ölçülerdeki futbol sahalarının 20 gün içerisinde hizmete açılacağını belirten Başkan Altepe, “Burada yeni stadyum yapılacağından kaldırılan Veledrom sahalarının yerine, biri çim biri de halı olmak üzere standart ölçülerde 2 futbol sahası oluşturduk. Önceki adı ‘Oyak Renault’ olan ve ismini ‘Yeşil Bursa’ olarak değiştiren futbol takımımız, 3. lig maçlarını buradaki çim sahada yapabilecek. Halı sahada da tüm amatör kulüpler hazırlık çalışmalarını gerçekleştirebilecekler” diye konuştu.   BAŞKAN ALTEPE’YE TEŞEKKÜR   Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar da Bursa’da amatör spordaki eksikliklerin giderilmesi amacıyla temeli atılan tesislerin tamamına yakınının bugün faaliyette olduğuna değinerek, “Diğer ilçelerimizde olduğu gibi bu güzel sahalarda da müsabakaların yapıldığını görebilmek, bizlere büyük mutluluk verecek. Tesislerin şimdiden Bursa´ya hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye amatör spora verdiği desteklerden ve kazandırdığı tesislerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Vardar, Büyükşehir Belediyesi’nin amatör sporu desteklemeye devam edeceğine inandığını da sözlerine ekledi.   Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu